Kazayla telefonunuzdan WhatsApp sohbet mesajlarını sildiyseniz ve onu kurtarmak istiyorsanız, işte yöntemi.

Şüphesiz WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki 800 milyondan fazla kullanıcısıyla en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcıların arkadaşlarıyla ve sevdikleriyle kolaylıkla sohbet etmelerine izin verme özelliği, bu uygulamanın öne çıkmasını sağladı. Bunların dışında, sesli mesajlaşma, arama ve benzeri pek çok özelliği de kullanıcıları kazanmada çok büyük katkıda bulundu.

Birçok kullanıcı arkadaşlarıyla mesajlaşmanın keyfini WhatsApp ile çıkarıyor. Konuşmalar bittikten sonra bile unutulmaz anları tekrar yaşamak için sohbet geçmişlerini kontrol etmeyi seven çok kişi var. Uygulamayı kullanırken yanlışlıkla bir ileti geçmişini silmek de kullanıcılar için üzücü bir durum. Sohbet geçmişini sonsuza dek kaybetme düşüncesi bile dramatik sonuçlara sebep olabilir.

Bu yazıda, silinen mesajları geri getirmek için yapmanız gereken ayarları ve kurtarma adımlarını öğreneceksiniz.

Not: Anlatım iPhone ekranı üzerinden yapılmaktadır. Android cihazlarda da WhatsApp menüleri benzer olduğu için bulmakta zorlanmayacaksınız.

 

iPhone’da Silinen WhatsApp Yazışmalarını Kurtarma

WhatsApp, sohbet geçmişinizi sunucularında saklamaz. Bu nedenle, silinmiş bir mesajı kurtaramaz. Bununla birlikte, sohbet geçmişinizi iCloud veya iTunes ile yedeklediyseniz, onları geri alabilirsiniz.

WhatsApp’ta silinen bir mesajı geri getirmek için öncelikle, daha önceden bir WhatsApp yedeği almış olmanız gerekiyor.  Bunu kontrol etmek için:

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Ayarlar > Sohbetler> Sohbet Yedeği konumuna gidin.
  • Burada son yedekleme tarihini kontrol edin.
  • En son yedekleme tarihi var ise sohbet geçmişinizi bu yöntemle kurtarmanız çok kolay.

 

WhatsApp Mesaj Kurtar

 

Silinen Mesajları Geri Getirme:

Daha önceden oluşturduğunuz bir sohbet geçmişi yedeğiniz var ise:

  • WhatsApp’ı iPhone’unuzdan silin. (Uygulama simgesine hafifçe vurup basılı tutun, ardından uygulama kıpır kıpır hale geldiğinde görünen “X” e hafifçe dokunun. Onaylamak için açılır pencerede Sil üzerine dokunun.)
  • Sonra, AppStore’u başlatın. WhatsApp’ı arama yaparak bulun ve kurun.
  • Kurma işlemi esnasında WhatsApp hesabı için kullandığınız telefon numaranızı doğrulayın.
  • Sohbet Geçmişini Geri Yükle’yi tıklayın.
GÖZ ATIN  7 Adımda Bozuk SD Kartlar ve Hafıza Kartlarından Veri Kurtarma

Böylelikle silinen WhatsApp yazışmalarına tekrar erişebilirsiniz. Yedekleme seçenekleri arasında Videoları Dahil Et aktif edildi ise videolarınız da geri yüklenir. Aksi durumda metin mesajları ve fotoğraflarla yetinmek durumundasınız.

 

Alternatif Yöntem:

Silinen WhatsApp yazışmaları bizlerin kullandığı lisanslı yazılımlarla görüntülenebilmektedir. WhatsApp mesajlarını önceden yedeklemediyseniz ve önemli bir WhatsApp fotoğrafı, videosu, belgesi veya yazışmasına ihtiyaç duyarsanız Telefondan Veri Kurtarma sayfamızı ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp mesajları ile savcılığa suç duyurusunda bulunmak, savunma yapmak gibi hukuki işlemler yapmayı düşünüyorsanız Whatsapp Adli Bilişim İncelemesi başlıklı yazımıza göz atın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?
64 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest