Kullanıcılar birçok nedenden ötürü whatsapp mesajlarını kalıcı olarak silmek isteyebilir. Telefondaki whatsapp mesajlarını uygulama üzerinden silmek bu mesajların geri döndürülemeyeceği anlamına gelmez. Profesyonel veri kurtarma yazılımları ile silinen Whatsapp mesajlarını geri getirmek pekala mümkün. Eski whatsapp mesajlarını tamamen silmek için daha dikkatli önlemler almak gerekmektedir. Bu açıdan Whatsapp mesajları, fotoğraf ve videoların Google Drive yedekleri üzerinden geri yüklenebileceğini de göz önünde tutmak önemli.

Bu yazıdaki çalışmamız whatsapp mesajlarını tamamen silmek isteyen kullanıcıların Android telefondaki WhatsApp yedeklerini dosya yöneticisinden ve Google Drive’dan kalıcı olarak ne kadar kolay silebileceklerini göstermektedir.

 

Whatsapp Sohbet Geçmişi Yedekleri Tamamen Nasıl Silinir?

Çoğu durumda insanlar Whatsapp sohbetlerini, fotoğraf ve videolarını yedeklemenin bir yolunu arıyorlar. Ancak çok önceki veya bazı özel sohbetlerin yedeklenmesine ihtiyaç duymuyorsanız ne yapacaksınız? Android akıllı telefonunuzda Whatsapp mesajlarını, fotoğraf ve videoları yedekleriyle beraber kalıcı olarak silmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. – Telefondaki mesajları kalıcı olarak silme

Silme işlemlerinin başında, sonradan farkına varabileceğiniz değerli verileri kaybetmek istemiyorsanız telefon hafızası veya bilgisayara WhatsApp yedeği almanızı tavsiye ediyoruz. Alternatif olarak, değerli ve önemli sohbetlerimizin güvenliğini ve kullanılabilirliğini sağlamak için Gmail Kimliğinizle ilişkilendirilmiş Google Drive depolama birimine WhatsApp yedeğini alabilirsiniz. – Whatsapp Google Drive Yedekleme

 

WhatsApp mesajları ve sohbetleri kalıcı olarak silmek

WhatsApp konuşmaları bir mesaja uzun basıp Sil seçilerek uygulamadan kaldırılabilmektedir. Ancak konuşmaları uygulamadan silmek, kalıcı olarak silmek için yeterli değildir. Konuşmalar kolayca kurtarılabilir. Yapmamız gereken tek şey uygulamayı yeniden yüklemek ve bize yedeklemeyi geri yüklemek isteyip istemediğimizi sorduğunda onaylamaktır. Whatsapp yedeklemesi otomatik olarak iki yere yapılabilmektedir: Google hesabı ve telefon hafızası.

WhatsApp konuşmalarını Google Drive hesabından kalıcı olarak silmek için şu adımları izleyin:

 1. Mesajları WhatsApp’tan silmek – Konuşmalar silinmediyse sadece yedekleri silmek işe yaramaz. WhatsApp tekrar yedek oluşturur
 2. Telefondaki WhatApp yedeklerini silmek – Bunu yapmak için, telefonunuzun Dosya Yöneticisi‘ne (dahili bellek) erişmeli ve WhatsApp klasörünü aramalısınız. Burada Backups adında bir alt klasör olacak. Bu klasördeki tüm öğeler silinmelidir.
 3. WhatsApp Yazışmalarını Google hesabından silmek – Bunun için bir bilgisayardan Google Drive’a  erişmelisiniz (google.com/drive). Burada, aşağıda resimlerle anlattığımız şekilde whatsapp yedeğini kaldırın.  (Google Drive yedekleri sadece whatsapp uygulaması Drive’a yedekleme alacak şekilde ayarlandıysa mevcuttur.)
GÖZ ATIN  Whatsapp Hesabım Çalındı. Ne Yapmalıyım?

Google Drive’da, WhatsApp yalnızca tüm sohbet mesajları değil, aynı zamanda fotoğraflar ve videolar da yedeklenir. Ancak bildiğiniz gibi Google Drive sadece 15 Gb alan sunmaktadır. Whatsapp sohbetlerinin ve medya dosyalarının düzenli olarak otomatik yedeklenmesi, Google Drive kotasını aşabilir ve ayrıca internet paketinizi bitirebilir. – Telefon mesaj geçmişini silme

 

WhatsApp yedeklemesi telefonun Dosya Yöneticisinden Nasıl Silinir?

 1. Telefonunuzdaki Dosya Yöneticisi uygulamasını açın. Eğer telefonda dosya yöneticisi yoksa, Google Play Store’dan yükleyebilirsiniz.
 2. Şimdi Dosya Yöneticisi’nden WhatsApp klasörünü arayın.
 3. WhatsApp klasörünü açın ve Database klasörüne dokunun.
 4. Database klasöründeki tüm veritabanı dosyalarını seçin.
 5. Tüm dosyaları seçtikten sonra hepsini silin.
 6. Bu şekilde, sohbetlerinizin Whatsapp yedekleri ve dolayısıyla whatsapp mesajları telefonunuzdan kalıcı olarak silinecektir.

 

WhatsApp Bilgilerini Manuel Olarak Silme

 1. Silmek istemediğiniz bir dosyayı yanlışlıkla yok etmemek için WhatsApp klasörünü içeriğini bir USB veri kablosu kullanarak bilgisayarınıza yedeklediğinizden emin olun.
 2. Telefonunuzun dosya yöneticisinden SD kartınıza gidin. WhatsApp verilerinin depolandığı klasörü bulun.
 3. WhatsApp klasörünü açın.
 4. Oradan Media alt klasörünü açın.
 5. Bu alt klasörde, WhatsApp kullanarak oluşturabileceğiniz birçok türden medya dosyası bulacaksınız. Bunlar, diğer dosya klasörlerinin yanı sıra duvar kağıtlarını, sesli notları, sesleri, görüntüleri ve videoları içerir.
 6. Dosyaları silmek için, istenmeyen verilerinizin bulunduğu klasörü açmanız gerekir. Silmek için her bir veri parçasını tıklamanız gerekecektir. Birden fazla öğe silmek istiyorsanız, bir kerede birden fazla dosyayı tıklayabilirsiniz. Android galerinize giderek ve silmek istediğiniz dosyaları seçerek WhatsApp’tan gelen fotoğraf ve videoları da silebilirsiniz.

Şimdi aynı adımları ekran görüntüleriyle daha detaylı gösterelim.

 • Adım 1: Dosya yöneticisi uygulamasını bulun veya EFS explorer gibi bir uygulamayı Play Store’dan indirin.
 • Adım 2: Dosya yöneticisini açın ve sonunda aşağı kaydırın, WhatsApp klasörünü bulacaksınız.

whatsapp kalıcı silme

 • Adım 3: WhatsApp ve ardından Database klasörünü açın.

telefondaki mesajları kalıcı olarak silme

 • Adım 4: Dosyaları seçmek için WhatsApp Database klasörünün içinde simgelere basılı tutun.

whatsapp bilgileri silme

 • Adım 5: Tüm veritabanı dosyalarını seçtikten sonra sadece silme seçeneğine basın ve işlem tamamlanmıştır !!
GÖZ ATIN  Ücretsiz Veri İmha Edin - BitKiller

 

WhatsApp yedeğini Google Drive’dan silmek

WhatsApp yedeklemesini Google Drive’dan silme adımları Android, iPhone veya diğer herhangi bir Mobil işletim sistemi yüklü tüm telefonlardaki WhatsApp uygulamaları için aynıdır.

 1. Adım: Telefonunuzda varsa Google Drive uygulamasını açın. Google Drive uygulamasını kullanmıyorsanız, doğrudan masaüstü bilgisayarınızdan drive.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 2. Adım: Google Drive’ı uygulamada veya masaüstü bilgisayarda açtıktan sonra, sol tarafta birkaç seçenek göreceksiniz. Google Drive uygulamasını kullananların, menü seçeneklerini görmek için sol üstteki menü simgesine dokunmaları gerekir.
 3. Adım: Menü seçeneğinden Yedeklemeler‘İ seçin.

WhatsApp yedeğini Google Drive'dan silmek

 1. Adım: Yedeklemeler içinde, Google sürücüsünü kullanan tüm cihazları ve üçüncü taraf uygulamaların yedekleri görünecektir.
 2. Adım: Artık, telefon numaranızı içeren, Whatsapp hesabınızla ilişkili olan ve sohbetleri ve kalıcı olarak silmek istediğiniz medya dosyalarını yedekleyen WhatsApp yedek dosyasını göreceksiniz.
  • Birden fazla WhatsApp hesabıyla aynı Gmail Kimliğini kullanıyorsanız, Google Drive’ınızın altında tüm hesapların yedekleri gösterilir.
  • Örneğin, farklı SIM numaralarında çalışan iki WhatsApp hesabım için aynı Gmail Kimliğini kullanıyorum. Bu nedenle, hangi yedeklemenin hangi cep telefonu numarasına ait olduğunu belirlemek için, sadece WhatsApp yedek dosya adında verilen numarayı tanımlayın.
 3. Adım: WhatsApp yedekleme dosyasının önünde verilen üç noktaya tıkladığınızda iki seçenek elde edersiniz: Yedeklemeyi sil ve Yedeklemeyi kapat.
  • Yedeklemeyi Sil, WhatsApp hesabınızla ilişkilendirilmiş belirli bir cep telefonu numarası için WhatsApp yedekleme dosyalarını kalıcı olarak siler.
  • Yedeklemeyi kapat: Bu, siz tekrar açmadan ve tekrar açmadan, WhatsApp için yedeklemeyi kalıcı olarak kapatır.

WhatsApp mesajları tamamen silme

 

Whatsapp Yedekleme Kapatmak

Whatsapp’ın Google Drive’a otomatik yedekleme seçeneğini devre dışı bırakmak için, sırasıyla şu menülere gidin.  Ayarlar – Sohbetler – Sohbet yedeği- Google Drive’a yedekle – Asla

Whatsapp Google Drive Yedekleme

 

________________________________________

Whatsapp’tan Güvenli Silme ve Veri Kurtarma ihtiyaçlarınız için, Best Veri Kurtarma olarak size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. En uygun fiyat tekliflerini almak için tıklayın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Whatsapp Mesajlarını Kalıcı Olarak Silmek
2 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest