WhatsApp, dünyadaki en popüler iletişim araçlarından biridir. Ancak yeni bir telefon alırsanız ve WhatsApp hesabınızı ona aktarırsanız, eski mesajlarınız otomatik olarak size ulaşmaz.

Neyse ki yardım için buradayız. Bu yazıda WhatsApp konuşmalarını yeni bir cihaza nasıl aktaracağınızı açıklayacağız. Böylece sohbetlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Google Drive’a yedekleme ve geri yükleme

WhatsApp’ın son sürümleri arasında, otomatik olarak Google Drive’a yedekleme özelliği bulunmaktadır. Bu, WhatsApp sohbet geçmişinizi telefonlara aktarma işlemlerini eskisinden çok daha kolay hale getirir.

 • Ekranın sağ üst kısmındaki üçlü noktaya dokunup Ayarlar> Sohbetler > Sohbet yedeği seçeneğine gidin.
 • Buradan manuel olarak yedekleyebilir veya istediğiniz aralıklarla otomatik yedeklemeye ayarlayabilirsiniz. WhatsApp yeniden kurulduğunda, sohbetlerinizi ve multimedyalarınızı Google Drive’dan geri yüklemek için sizi yönlendirir.

Whatsapp-mesaji-kurtar

Whatsapp Yazışmalarını manuel olarak yedekleme ve geri yükleme

Henüz Google Drive’ı içeren WhatsApp güncellemesini almadıysanız, bir yedek oluşturmak ve yeni telefonunuza taşımak hâlâ oldukça kolay. Aşağıdaki gibi devam edin:

 •  WhatsApp’ın Ayarlar menüsünü açın, Sohbetler üzerine dokunun ve ardından Sohbet yedeği öğesine gelin. Yedekle butonuna basarak yerel yedek alın.
 •  Eski Android telefonunuz ve yeni cihazınız bellek için birincil olarak harici bir SD kart kullanıyorsa, SD kartınızı eski telefonunuzdan çıkarın ve yeni telefonunuza yerleştirin.
 •  Dahili belleğe kaydedilen telefonlar için akıllı telefonunuzu USB kablosuyla PC’nize bağlayın ve aygıtın dahili belleğine WhatsApp / Databases klasörüne gidin. Bu, tüm yedekleme dosyalarının tarih sıralamasıyla kaydedildiği yerdir. “Msgstore-2018-04-21.db.crypt” benzeri dosya adları göreceksiniz. En son oluşturma tarihli dosyayı bilgisayarınızda bulması kolay bir yere (masaüstünüz gibi) kopyalayın (Bu dosyanın adında, otomatik yedeklemeden farklı olarak tarih bilgisi olmayacak. Örneğin: “msgstore.db.crypt12”).

WhatsApp_Bilgisayara_yedekle

 •  Yeni cihazınıza WhatsApp uygulamasını kurun, ancak uygulamayı başlatmayın!
 •  Yeni cihazınızı USB üzerinden PC’ye bağlayın. WhatsApp’ı yeni telefonunuza yüklediğiniz için, WhatsApp / Databases klasörü mevcut olmalıdır. Değilse, WhatsApp klasörü içine el ile yeni bir Databases klasörü oluşturabilirsiniz.
 •  WhatsApp sohbetlerinin yedek dosyasını bu klasöre kopyalayın.
 •  Şimdi yeni telefonunuzda WhatsApp uygulamasını başlatın ve telefon numaranızı doğrulayın.
 •  Bir mesaj yedeklemesinin bulunduğuna dair bir bildirim alacaksınız. Sadece Geri Yükle‘ye dokunun ve işiniz bitti.
 •  Birkaç saniye sonra, tüm mesajlarınız yeni cihazınızda görünecektir.

 


  Yanlışlıkla Whatsapp Sohbeti Geçmişi mi Silindi? İşte Veri Kurtarma Yolları Adlı Makaleye Göz Atmayı Unutmayın.


iPhone’dan Android’e WhatsApp sohbetlerini aktarma

Herhangi bir uygulama kullanmadan, sohbetlerin iOS’tan Android’e veya tam tersine aktarılmasının mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Bununla birlikte, iPhone kullanıcıları eski mesajlarını yeni iPhone’larında Android kullanıcılarının Google Drive yedekleme özelliğini kullanabilmelerine benzer şekilde almak için iCloud kullanabilirler.

 

Denediğiniz başka yöntemler var mı? Yeni bir telefona aktarım sorunsuz geçti mi? Yorumlarda bize bildirin.


Whatsapp’tan veri kurtarma ile ilgili sorun yaşarsanız, Best Veri Kurtarma olarak size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. Fiyat teklifi almak için tıklayın.

iphone-foto-kurtar

 

WhatsApp Konuşmaları Yeni Telefona Nasıl Aktarılır: Kolay Yol
4 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest

Sosyal Medyada Paylaş!

Arkadaşlarınızı BEST VERİ KURTARMA'dan Haberdar Edin.

Ekran-Kilidini-Kir
Android Kilit Ekranı Deseni, PIN veya Şifresini Sıfırlayın

Kapat