Whatsapp hesabınızın çalındı mı? Ya da hacklenip hacklenmediğinizi merak mı ediyorsunuz? Cevabınız evet ise, bu yazıda Whatsapp Hesabınızın güvende olup olmadığını kontrol etmek için basit adımları bulacaksınız. Whatsapp hesabınız ele geçirilirse ne yapacağınızı anlatacağız. Sadece adımları takip edip WhatsApp güvenlik durumunuzu kolayca tespit edebilir ve Whatsapp’ınızı güvende tutabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi WhatsApp hem Akıllı Telefon hem de PC’ler için en popüler mesajlaşma uygulaması haline geldi. Milyonlarca kullanıcı günlük olarak yazışmalar ve aramalar için bu uygulamayı kullanıyor. Bu aynı zamanda, her gün sayısı artan çok sayıda hack girişimi olduğu anlamına geliyor. Dolayısıyla, herkes Whatsapp sohbetlerini nasıl koruyacağını düşünüyor.

WhatsApp hesabınızın çalınması sizi endişelendiriyor mu? Endişelenmeyin çünkü aşağıdaki adımları izleyerek WhatsApp hesabınızı kolayca koruyabilirsiniz.

WhatsApp’ın Çalınmasına Engel Olun

Şimdi sizlerle değerli yöntemler paylaşacağız. Bu yöntemleri kullanarak, WhatsApp hesabınızı kolayca koruyabilirsiniz. Whatsapp  uzaktan hackenebilir mi veya Android telefonda Whatsapp ele geçirilir mi veya iphone’da Whatsapp hesabı çalınır mı diye düşünüyorsanız, yöntemleri okuduktan sonra Whatsapp’ınızın güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

Yöntem #1 – WhatsApp Web

Whatsapp Web, Whatsapp’in yeni bir özelliğidir ve bu özellik, bilgisayarınızdan Whatsapp hesabınıza erişmenize yardımcı olur. Karşınıza çıkacak QR kodunu cep telefonuyla tarayarak anında bilgisayarınızdan Whatsapp hesabınıza kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca “Whatscan For WhatsApp Web” adlı uygulamayı kullanarak diğer mobil cihazlardaki whatsapp hesabınıza erişebilirsiniz. Bu uygulama, birden fazla akıllı telefondaki whatsapp hesabınıza erişmenize yardımcı oluyor. Tek yapmanız gereken ana whatsapp hesabından QR kodunu taramak.

Whatsapp Web günlüğünüzü, ana whatsapp hesabınızdan kontrol edin. Herhangi bir yetkisiz cihaz bulursanız, yetkisiz cihazları Whatsapp Web’den silin. Tüm cihazları silerek Whatsapp’ın saldırıya uğramasını engellemiş olursunuz.

Yöntem # 2 – Dosyalarım’dan Mesajları Alma

Bilgisayar korsanları, whatsapp yazışmalarını ve diğer uygulamalara ait iletileri başka bir e-posta kimlik numarasına kopyalamak için bu tekniği kullanır. Whatsapp klasöründen bazı dosyaları kopyalayarak tüm whatsapp yazışmalarını kolayca okuyabilirler.

WhatsApp’ta ve telefonunuzda Uygulama Kilidi (App Locker) kullanın. Uygulama kilidi kullanarak herhangi bir uygulamayı veya telefonu kilitleyebilirsiniz. Dolayısıyla, bilgisayar korsanı saklanan dosyaları Dosyalarım’dan kopyalamaya çalışırken, önce sizin tarafınızdan kilitlenmiş olan telefonun kilidini açması gerekecektir.

Yöntem # 3 – Casus Uygulamalar

Casus uygulamaları kullanarak herkes telefonunuzu ve whatsapp’ı kolayca hackleyebilir. Telefonunuzda herhangi bir bilinmeyen uygulama olup olmadığını daima kontrol edin.

 

Yukarıdaki yöntemleri okuduktan sonra, Whatsapp hesabınızın nasıl saldırıya uğrayabileceğine ve Whatsapp hesabınızın çalınmasını nasıl önleyebileceğinize dair bir fikriniz olmuştur. Yorum ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.


Virüs temizleme ve şifre çözme ihtiyaçlarınız için, Best Veri Kurtarma olarak size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız.

Bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. En uygun fiyat tekliflerini almak için tıklayın.

 

Whatsapp Hesabım Çalındı mı? Ne Yapmalıyım?
Yazıya Puan Ver