“USB’deki Klasörler .lnk olarak değiştirildi”

Birçok kişiden gelen bu tür sorunları duyuyoruz. Bu çözümü kısayol virüsü yüzünden veri kaybetme riskiyle karşı karşıya olan herkesle paylaşmaya değer olduğunu düşündük.

Dosyaları bir bilgisayardan diğerine aktarmak için sık sık Flash disk kullanıyorsanız, bilgisayarlardan birinin virüs saldırılarına karşı korunmadığını kısa sürede fark edersiniz. Bu bazen USB sürücünüzdeki tüm klasörlerin kaybolması olabilir!

Dosyalarınızın yerine aynı adı taşıyan bazı kısayollar var ve bunlar uzantısı genelde .scr olan dosyalara işaret ediyorsa virüs saldırısına uğradınız demektir.

Böyle bir durumda verileriniz hala kurtarılabilir. Panik yapmadan yazıda anlatılacakları yapmanız gerekiyor.

 

“Flaş bellekteki tüm verilerimi virüs nedeniyle kaybettim, nasıl kurtaracağım?”

Her şeyden önce, Flaş sürücünüzü iyi bir antivirüs programının en güncel sürümü ile korunan bir PC’ye bağlayın ve sonra tarayın. Virüsten koruma yazılımı tarafından algılanan tüm virüs tehditlerini düzeltin. AVG Antivirüs yazılımı bu konuda size yardımcı olabilir.

 

Dikkat: Flaş sürücüyü, iyi bir antivirüs ile korunmayan bir bilgisayara yeniden bağlarsanız, virüsün yeni evini bulmasına yardımcı olabilirsiniz!

 

“Flaş diskimdeki tüm dosyalar ve klasörler kısayollara dönüştürüldü”

Virüs bulaşan tüm dosyalar USB’den temizlendikten sonra bilgisayarınızdaki Komut İstemcisi‘ne veya CMD‘ye gidin ve aşağıdaki DOS komutunu çalıştırın.

  • Sol alt köşedeki Windows Simgesi‘ne sağ tıklayarak, Run (Çalıştır)‘a basın.

Virus-Temizle

 

  • Run (Çalıştır) dialog kutusuna cmd yazarak OK (Tamam)‘a basın.

Viruslu-Dosya-Kurtar

 

  • attrib -H -R -S /S /D G:\*.*   komutunu yazıp enter‘a basın. Burada, Flash sürücünün G: sürücüsü olduğunu varsayıyoruz. Eğer G değilse G’yi uygun harfle değiştirin.

Virus-Tara

 

İşte bu! Bitirdiniz! Şimdi flaş belleği kontrol edin. Dosyalarınızı orada bulacaksınız.

 


Hafıza Kartı/USB’den veri kurtarma ile ilgili sorun yaşarsanız, BEST Veri Kurtarma olarak size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. Hizmetimizle ilgili detayları burada bulabilirsiniz.

Best Veri Kurtarma Merkezi

GÖZ ATIN  İnternet Hesaplarınız Çalındı mı? Öğrenmek Mümkün

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Virüs Bulaşmış Dosyaları USB’den Kurtarma
77 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest