Suya düşen veya bir şekilde içine su giren hasarlı telefonu kendi başınıza tamir etmek veya yakınınızdaki bir telefon tamircisine güvenmek çoğu durumda sorununuza çare olmayacaktır. Kısa devre yapan elemanların tespiti ve cihazın veri kurtarmaya hazır hale getirilmesi iyi bir mühendislik çalışması gerektirir. Android cihazınız veya iphone suya düştü ise BEST Veri Kurtarma uzmanlarına başvurabilirsiniz.

 

Akıllı telefonunuz suya düştüğünde telefonu açmaya zorlamamak akıllıca olacaktır. Su hasarı, telefon tamirinde özenle ele alınması gereken bir durumdur. Haliyle telefonlarımızı her yere götürüyoruz ve yanlışlıkla veya dikkatsizce ıslak yerlere bırakıyoruz. Bize gelen taleplerin yoğunluğuna baktığımızda daha çok havuza veya denize düşen telefonların sayısı fazla olsa da yağmurdan etkilenen veya su birikintisine düşen telefon miktarı da hiç az değil. Belki de telefonunuz elinizden kaydı ve lavaboya ya da klozete düşürdünüz. Telefonun içine su girmesinin nedeni ne olursa olsun, su alan telefonların kendi başınıza üstesinden gelmeye çalışmak işi daha karmaşık hale getirmektedir. Çoğu durumda, telefon tamircisi bile telefonunuzu yeniden canlandıramaz. Suya düşen telefonun tamiri ve veri kurtarma söz konusu olduğunda telefon veri kurtarma uzmanlarından yardım istemelisiniz.

 

Suya Düşen Telefon Açılmıyor. Tamir edilir mi?

Bildiğiniz gibi, su ve elektronik cihazlar ayrı dünyaların varlıklarıdır. Devre kartına tek bir damla su girerse, suyun yüksek iletkenliği ile başlatılan elektrik akımı, bakırdan suya doğru atlayarak elektrik akışını engeller ve kısa devre yapar.

Suyun elektrikli cihazlara zarar vermesinin tek sebebi bu değildir. Su ve metal çok kuvvetli bir şekilde reaksiyona girme eğilimindedir. Bu nedenle telefonunuzun iç kısımlarını oluşturan metaller uzun süre ıslak veya nemli kalırsa demir paslanmaları, bakır oksitlenmeleri ortaya çıkar. Tahmin ettiğiniz gibi bunların hiçbiri telefonunuz için iyi bir durum değildir.

Ancak yine de suya düşen telefonlar onarılabilir. Telefonunuzun içindeki ana kart uzun süre suya maruz kalması nedeniyle aşırı derecede zarar görmüş olsa bile, veri kurtarma uzmanı korozyonu dikkatlice temizleyebilir ve telefonunuzu tekrar çalışır duruma veya yarı işlevsel hale getirebilir. En azından içindeki verileri alabilecek kadar tamiri yapılabilir.

 

Telefonunuz denize düştüyse ne yapacaksınız? Annenizin telefon numarasını hatırlayabilir misiniz? Peki ya eşinizin ya da çocuklarınızın? Neyse ki, BEST Veri Kurtarma uzmanları suya düşen telefondan rehberinizi, değerli fotoğraf ve videolarınızı geri getirmede size yardımcı olabilir.

 

GÖZ ATIN  Açılmayan veya Çalışmayan Telefondan Veri Kurtarma

Islak telefonu pirinç içine koymak işe yarar mı? Ne kadar bekletmeli?

Islak telefonu pirince koymak

Su hasarlı telefonlar ve pirinç çok tavsiye edilen bir kombinasyondur. Suya düşen bir telefonun nasıl onarılacağını öğrenmek için Google araması yaptığınızda hemen hemen herkes telefonunuzu bir pirinç poşetine koymanızı ya da bir pirinç kabına yatırmanızı ve gece boyunca orada bırakmanızı söyler. Buradaki düşünce, pirincin telefonunuzdaki nemi emmesidir. Telefonunuz kuruduğunda, tekrar kullanabileceğiniz anlatılmaktadır. Ancak bu uygulama cihazınızın sadece çok hafif su aldığı durumlarda işe yarayacaktır.

Elektronik alet paketlerinden çıkan ve üzerine “YEMEYİN” uyarısı basılan küçük silika jel poşetleri hatırlıyor musunuz? Bu aslında aleti nemden korumak için bir kurutucudur. Suya maruz kalan bir telefonu düzeltmek için pirinci kullanmanın arkasındaki fikir, kolay erişilebilir bir kurutucu olarak işlev görmesidir. Ancak, pirinç su hasarlı telefonları kurutmada bu silika jeller kadar etkili değildir. Aslında, telefonunuzu saç kurutma makinesi ile kurutmak da çoğu zaman telefona daha fazla zarar vermektedir.

Telefonun kendi kendine kuruması için bırakmak da maalesef sonuç vermez. Bazı telefonlar, içindeki ve dışındaki şekillerinden dolayı hava ve su girişine dayanıklı olacak şekilde tasarlamıştır. Telefonun içinde suyun uzun süre kalabileceği kadar fazla köşe ve girinti varsa, kuruması daha zor olacaktır. Telefonunuz kurumuş ve tekrar çalışmaya başlasa bile, telefonunuzun içinde az miktarda nem kalması ve telefonunuzun ana kartının bazı kısımlarını paslandırması nedeniyle hasara yol açması ihtimali vardır. Sonuç olarak, telefonunuz görünüşte birkaç gün veya bir-iki hafta normal çalıştıktan sonra tamamen çalışmaz hale gelebilir.

 

İçine Su Giren, Islanan Telefon Nasıl Tamir Edilir?

Genel olarak konuşursak, küçük su hasarı olduğunda telefonların kendi kendine düzeleceği inancı hakimdir. Çünkü çoğu durumda tek yapılması gereken bir şekilde kurumasını beklemektir. Telefonun yağmur suyu alması buna örnektir. Ne yazık ki, zamanla oluşan korozyon nedeniyle günler veya haftalar sonra telefon aniden açılmaz ve daha ciddi bir sorun olarak karşınıza çıkar. – Telefonum ıslandı şarj olmuyor

Telefonun doğrudan suya veya denize düştüğü durumlarda en büyük yanlışlardan biri cihazı açarak yeniden çalıştırmaya uğraşmaktır. Açılmayacağına inanan kullanıcılar ise en yakınlarındaki telefon tamircilerinden yardım istemekteler. Ancak mahallenizdeki telefon tamircisi açılmayan telefonu verileri yok etmeden tamir etmek için gerekli ekipmana sahip olmayabilir. – Telefon ıslandı ekran gitti

BEST Veri Kurtarma Uzmanları, başka kimsenin yardım edemediği durumlarda devreye girer. Telefonun denize düşmesi veya herhangi bir sebeple su alması nedeniyle hiç açılmadığı durumlarda dahili hafızadan rehber, kısa mesajlar, fotoğraflar, videolar veya diğer verilere ulaşmanın sizin için önemli olduğu durumlarda veri kurtarma laboratuvarında çalışma yapmamıza fırsat tanımanız yeterli. – Denize düşen telefon nasıl düzeltilir?

GÖZ ATIN  Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Metotları

Veri kurtarma ihtimalini değerlendirebilmemiz için uzmanlarımızın cihaza bakmasına ihtiyaç vardır. Ciddi derecede su hasarlı bir telefondan verileri kurtarmak kolay değildir. Bu yüzden çoğunlukla garanti sonuçlar beklemeyin. İç kısımlarda oluşan korozyonu olabildiğince fazla gidermek için cihazın titizlikle temizlenmesi gerekir. Telefonunuz temizlendikten sonra, mühendislerimiz ana kart üzerindeki elemanları tekrar bir araya getirir ve güçlü veri kurtarma yazılımları kullanarak verileri geri alabilir.

eMMC-çipten veri kurtarma

Telefonun ana kartı bozuk veya yanmış ise genellikle eMMC hafıza çipi olarak adlandırılan dahili depolama birimini çıkarırız. Çok hassas bir eleman olan eMMC hafıza çipi tecrübeli eller tarafından dikkatli bir şekilde sökülmelidir. Dahili bellek çipini çıkarmak işlemi sadece doğru ekipmanlar kullanılarak kontrollü bir ısı uygulaması ile yapılabilmektedir. Çünkü Samsung telefonların bir çoğunda ve iPhone’larda eMMC çipi işlemci ile yapışık haldedir. Daha sonra çip içerisindeki veriler özel bir okuyucu alet vasıtasıyla kurtarılmaktadır.

 

Neden BEST Veri Kurtarma’yı Seçmelisiniz?

  • BEST Veri Kurtarma Merkezi’nin veri kurtarma hizmetleri uygun fiyatlı, teknolojik açıdan yenilikçi ve tamamen güvenlidir.
  • BEST Veri Kurtarma’da uzmanlar laboratuvar şartlarında çalışmaktadır.
  • BEST Veri Kurtarma teknisyenleri, yılda yüzlerce vakayı başarıyla çözerek, her marka-model telefon ve akıllı cihazlar üzerinde çalışarak ileri düzeydeki adli veri kurtarma araçlarını ve tekniklerini kullanarak en ağır koşullarda bile verileri kurtarmaktadır.
  • BEST Veri Kurtarma, Ankara’nın en iyi veri kurtarma firmasıdır.

 

Best Veri Kurtarma

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..


 

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaştığınızda bizimle iletişime geçin. Ekranı kırık, açılmayan veya suya düşen telefondan fotoğraf, video, rehber, whatsapp mesajlarını kurtarma için birçok çözüm sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, Fiyat Teklif Formu‘nu doldurarak süreci başlatın. Hızlı bir şekilde yanıt vermeyi garanti ediyor ve taleplerinizi en hızlı şekilde karşılamak için gayret sarfediyoruz.

 

Suya Düşen Telefon Tamiri Ankara
33 kişi oy verdi. Ortalama puan 4.8

Pin It on Pinterest