Spam klasörünüze giden e-postalar önceden kestirilemez. Bazen olmadık mailler spama düşüyor, bazen de Gelen Kutusu’nda yerlerini alıyor.

Spam’a düşmek ne demek?

Bazı kullanıcıların bu soruyu sorduğunu duyar gibiyiz. Spam’a düşmek, email sağlayıcısının sizin işinize yaramayacağını düşündüğü için faydasız, gereksiz (bazen de zararlı) e-postalardan sizi korumak için aldığı önlemler gereği, hesabınıza gönderilen emailleri gelen kutusu haricinde başka bir klasöre yönlendirmesi olarak tanımlanabilir. Bu durum, bazen kullanıcının beklediği veya esasen ilgilendiği bir epostayı sırf bu filtrelemeden dolayı görememesi veya gözden kaçırmasına neden olabilir. Bu yazıda, spama düşmesine engel olmak istediğiniz emailleri nasıl ayarlayabileceğinizi göreceksiniz.

Gelen Maillerin Spam’a Düşmesi Nasıl Engellenir?

E-postaların Spam klasörüne gitmesini engellemenin basit yollarından biri, bildiğiniz e-posta adreslerini (örn: [email protected]) GOOGLE KİŞİLER’e eklediğinizden emin olmaktır. Ama ya işe yaramıyorsa? Özellikle bir web sitesi hizmetinden gelen uyarıların e-postayla gönderilmesinde, bunun gerçekleşmesi yaygın bir durumdur.

Gmail’de EMAİL FİLTRELERİ ekleyerek bunun olmasını engelleyebilirsiniz. Filtreler, göndereni açıkça yazmanızda veya istediğiniz epostaların Gelen Kutusu’na gelmesini sağlamak için anahtar kelimelerin kullanılmasında size yardımcı olacaktır.

Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • GMAİL hesabınıza giriş yaparak başlayın.
  • Sağ üstteki Ayarlar simgesine basın.
  • Ardından AYARLAR‘a tıklayın.

Mail Gelmiyor

  • AYARLAR sayfasında, FİLTRELER VE ENGELLENEN ADRESLER sekmesini açın.
  • Ardından YENİ FİLTRE oluşturun.

Gmail Filtre Oluştur

  • Şimdi, örneğin [email protected] adresinden gelen e-postaları SPAM olarak işaretlemesine engel olacak bir filtre oluşturalım.
  • Gönderen alanına [email protected] adresini yazın.
  • Daha sonra sağ alttaki FİLTRE OLUŞTUR butonuna tıklayarak devam edin.

Mailleri Spamdan Kurtar

  • Yeni açılan pencerede bulunan kutucukları işaretleyerek filtreyi istediğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz. Ama Asla Spam’a gönderme ve ayrıca Eşleşen ileti dizisine de filtre uygula onay kutularını işaretlendiğinden emin olun. İşiniz bittiğinde FİLTRE OLUŞTUR düğmesini tıklayın.
GÖZ ATIN  iPhone Ekran Şifresini Kırmak Artık Kolay

Mailler Spama Gidiyor

 

Sonuç:

Bu filtre, [email protected] adresinden gelen tüm emailleri Gelen Kutusu’na yönlendirecek asla SPAM klasörüne atmayacaktır. Daha detaylı filtreler oluşturmak için Google Destek’te yer alan E-postalarınızı Filtrelemek için kural oluşturma sayfasını okuyabilirsiniz.

Gmaile eposta gelmiyor

 

Unutmayın, bunun gibi birçok filtre oluşturabilir, konularına göre veya içerdiği kelimelere göre epostalarınızı farklı klasörler altında toplayabilirsiniz. Tersten düşünürsek, rahatsız edici emailleri doğrudan Spam klasörüne veya Çöp kutusuna taşımak da mümkün. Bu tip filtreler, Gelen Kutusu’nu daha sade tutmanızı sağlayacaktır.

HATIRLATMA: Yeni websitemiz www.besemti.com adresine giderek İnternet Reklamcılığı ve Email ile Pazarlama konularında bizden profesyonel destek alabilirsiniz.

 


Aradığınız E-Posta’yı bir türlü bulamadınız mı? Spam klasöründe ve silinen emailler arasında yok mu? Size yardımcı olabiliriz. Bize ulaşın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Gmail’e Gelen Mailler Spam’a Düşüyor. Mailleri Spam’dan Kurtarın.
68 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest