Bilgisayara iTunes indirdikten veya kurduktan sonra, iPhone’daki dosyaların silinmesi veya kaybolması ihtimaline karşı iTunes otomatik olarak fotoğrafları, videoları, uygulamaları, müzikleri, notları kısacası herşeyi içeren bir yedek alır. Zamanla iTunes yedekleme dosyalarının boyutu artabilir ve harddiskte çok yer kaplayabilir. Dolayısıyla bilgisayarınızın bellek kapasitesini azaltabilir. Böyle bir durumda iPhone kullanıcıları eski iTunes yedeklerini bulmak, silmek veya harici harddiske taşımak isteyecektir. (itunes yedekleme silme windows 10) Peki, iTunes yedekleri bilgisayarda nasıl bulunur, hangi konumda tutulur?

Yedekleme klasörünün gerçek konumu işletim sistemine göre değişir ve bu yazıda size iTunes yedekleme klasörünü bir Windows veya macOS bilgisayarda nasıl bulacağınızı göstereceğiz?  Aslında itunes yedekleme yeri değiştirme ve itunes backup dosyalarını açma için de ilk adımlardan biri iTunes backup dosyalarını bulmaktır.

 

iTunes Yedekleme Nereye Kaydediyor

Mac’te iTunes Backup Dosyası

Mac kullanıcıları menü çubuklarını tıklayarak ve ~/Library /Application Support/MobileSync/Backup/ yazarak iTunes yedeklerini bulabilirler.

Bu dosyaları silmek istiyorsanız, iTunes > Tercihler‘e gidin ve Aygıtlar‘a tıklayın.

Silmek istediğiniz klasörü seçin. Birden fazla cihaz veya yedeklemeniz varsa, daha fazla ayrıntı görüntülemek için fareyle yedeğin üzerine gelin. Yedeklemeyi Sil‘i seçin ve ardından silme işlemine devam etmek için onaylayın.

 

Windows’ta iTunes Yedekleme Dosyaları

Windows 7, 8 veya 10 kullanıcıları iTunes yedeklerini \Kullanıcılar\(kullanıcı adı)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\ konumuna giderek bulabilirler.

 

Alternatif olarak, yedekleme klasörünüzü Arama çubuğundan bulabilirsiniz. Bunu yapmak için sol alttaki Windows simgesine sağ tıklayarak Ara’ya basın ve açılan kutucuğa %appdata% yazın. Ardından, Enter tuşuna basın.

Daha sonra, Apple Computer > MobileSync > Backup öğesine çift tıklayın.

Dosyalarınızı bulduktan sonra, klasörü Çöp Kutunuza taşıyarak silebilir veya kopyalayarak harici diske atabilirsiniz.

GÖZ ATIN  Samsung Telefon ve Tabletlerde Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür?

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Yaygın Sorunlar:
—————————-

 Bu konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Profesyonel destek için bize ulaşın.

 

iTunes Yedekleme Klasörü Bilgisayarda Nerede – Çözüm
10 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest