İPhone’unuzu veya farklı bir Apple cihazınızı güncellemeye çalışıyorsanız, verilerinizi kurtarmak zorunda kalmamak için daha önce alınmış bir yedeklemeden geri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ancak iTunes, yedeği açmak için hatırlamadığınız (veya hiç koymadığınız) bir şifre isteyebilir.

iPhone Yedekleme Şifresi

 

Neyse ki, iTunes yedeklemesinin kilidini açmak veya iPhone yedekleme şifresini kaldırmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem var.

  1. Adım : Önce iTunes Store’a Apple kimliği ve parola ile giriş yapın. App Store şifrenizi deneyin. Bu, genellikle yedeklemenizi geri yüklemek için kullanılan paroladır.

Yedek Şifresi Kaldır

  1. Adım : Cihazınız için 6 haneli kilit açma kodunu deneyin. Karakterleri içeren daha karmaşık bir kilit açma kodunuz varsa, bunu da deneyin.
  2. Adım : Parola olarak 0000’i deneyin, varsayılan parolanın 0000 olması sizi şaşırtmayacaktır.
  3. Adım : Bazen, şifre uzun bir süre önce belirlediğiniz, ancak değiştirdiğiniz gerçekten eski bir Apple şifresi olabilir. Apple parolası bazen yedekleme şifresi olarak kullanılmaktadır. Bu, iTunes’ta bir hata olabilir, ancak deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün.
  4. Adım : Mac kullanıyorsanız, Keychain yöntemini kullanmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle Applications> Utilities> Keychain Access uygulamasını açın. İkincisi, arama iletişim kutusunda “iPhone Yedekleme” yi arayın. Üçüncü olarak, “iPhone Yedekleme”nin en yakın tarihli olanına çift tıklayın. Dördüncü olarak, diyalog kutusunun altındaki “Şifreyi göster” i tıklayın ve bilgisayar için yönetim şifresini girin. Bu iTunes yedekleme şifrenizi ortaya çıkaracaktır!
  5. Adım : Windows Yönetici şifrenizi deneyin. Bu yaygın bir çözümdür. Ayrıca, daha da yaygın olanı, bilgisayarınızı ilk kurduğunuzda veya iPhone’unuzu ilk kurduğunuzda kullandığınız Windows yönetici parolasını denemenizdir.
  6. Adım : Windows kullanıyorsanız, denemek için kalan tek şey iTunes hesabınıza erişmek için gerçek hesabınızdaki iTunes şifrenizi değiştirmek olacaktır.
  7. Adım : Eğer tüm adımları sırasıyla uyguladıysanız ve hiçbiri işe yaramadıysa, iphone’dan veri kurtarma için bize ulaşın. Sonrasında telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.
GÖZ ATIN  Android Telefonda SMS Yedekleme Yöntemleri

 

Yaygın Sorunlar:
—————————-

 

Umarız bu yazı iTunes yedeklemesi ile verileri kurtarmada size yardımcı olmuştur. Makaleye alt taraftaki Rating kısmından puan vermeyi unutmayın.Bu konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Profesyonel destek için bize ulaşın.

 

iTunes Yedeklemesinin Kilidi Nasıl Açılır? İphone Yedekleme Şifresini Kaldırın.
32 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest