Gizliliğiniz için endişeleniyor musunuz? Birisinin iPhone’unuza bakabileceğini ve WhatsApp’tan sildiğiniz mesajları ve yazdıklarınızı bulabileceğini düşünmek sizi rahatsız ediyor mu? Merak etmeyin, bu ihtimal sadece sizin değil birçok kişinin kafasını kurcalıyor: WhatsApp mesajlarınızı iPhone’unuzu gerçekten temizleyebilen yazılımları kullanarak kalıcı olarak silmediğiniz sürece, onları hackerlar veya özel konuşmalarınızdan haberdar olmasını istemediğiniz kişilere karşı savunmasız bırakıyorsunuz.

Neden iPhone’dan WhatsApp Mesajlarını Silmeli?

Bazı WhatsApp mesajları çok özel ve hassastır, bunlara başkalarının erişmesini istemezsiniz. Ayrıca iPhone’unuzu satmak veya birisine vermek isteyebilirsiniz. İPhone’daki WhatsApp mesajlarına ne olacak? Bu mesajları yalnızca gizliliğiniz ve özeliniz için değil aynı zamanda sohbet ettiğiniz kişileri korumak için de silmek mantıklıdır.

Whatsapp Mesajlarını Güvenli Silin

Kalıcı olarak iPhone WhatsApp Mesajlarını Silmek için Best Veri Kurtarma olarak iMyFone Umate Pro programını öneriyoruz. Bu programla silinen veriler iOS 12 dahil tüm sürümler için % 100 kurtarılamaz.

iMyFone Umater Pro’nun verimliliği oldukça yüksektir. İstediğiniz işi yapabilen güçlü bir araçtır – WhatsApp iletilerini iPhone’dan geri döndürülemeyecek şekilde tamamen silebilir. Bu yazılım, işinizi kolaylaştıracak üç farklı silme seçeneğine sahiptir.

 

Seçenekler:

 • Erase Whatsapp Messsages (WhatsApp Mesajlarını Sil) : Varolan WhatsApp mesajlarını, fotoğrafları, videoları, sesli mesajları, dokümanları, vb. silmenizi sağlar. Bu işlemden sonra verilerin hiçbiri geri alınamaz.
 • Wipe WhatsApp Fragments (Whatsapp Kalıntılarını Sil) : WhatsApp gibi 3. parti uygulamalar, özel kalıntıları geride bırakabilir. Siz bunu fark etmezsiniz bile. Bu izler program tarafından bulunur ve kalıcı olarak yok edilebilirler.
 • Erase Deleted Files (Silinmiş Dosyaları Temizle) : Önceden silinmiş dosyalar hafızadan temizlenir. WhatsApp mesajlarını silmek de dahil olmak üzere tamamen yok edilir.

iMyFone Whatsapp Silme Programı

 

WhatsApp Verilerini Tamamen Silmek için iMyFone Umate Pro’yu İndirin:

iMyFone Umate Pro - iPhone Data Eraser

İPhone’dan WhatsApp mesajlarını kalıcı olarak silmek için iMyFone Umate Pro’yu kullanmak çok kolay:

 1. Adım : iPhone’unuzu bağlamanız ve iMyFone Umate Pro’yu çalıştırmanız yeterlidir.
 2. Adım : Erase Private Data (Özel Verileri Sil)‘i seçin ve Scan (Tara) düğmesine basın. Sonra WhatsApp mesajlarını veya eklerini önizleyebilir, seçebilir ve Erase Now (Şimdi Sil)‘e dokunabilirsiniz.

  Not:
  Silinen WhatsApp mesajlarını kalıcı olarak silmek için “Erase Deleted Files (Silinmiş Dosyaları Temizle)” modunu da seçebilirsiniz.
 3. Adım : Silme işlemini onaylamak ve başlatmak için kutuya “Erase” yazın.
GÖZ ATIN  Harddisk İmhası - Kimlik Hırsızlığını Önlemek

Şüphesiz, iPhone’unuzdaki WhatsApp mesajlarını silmek için iMyFone Data Eraser’ı kullanmak şu anda verebileceğiniz en iyi karardır. Yazılımın kullanışlılığı burada bitmiyor. Başka güçlü fonksiyonlar var:

 • iPhone Space Saver : Bu işlevi yerine getirmek için iMyFone’u kullanın. iPhone fotoğraflarını sıkıştırarak, istedğiniz fotoğraf / video / uygulamalar vb. silerek cihaz hafızasında yer açabileceksiniz.
 • iOS Tune Up : Tüm gizli iPhone gereksiz dosyaları ve geçici dosyaları kaldırarak, iDevice’niz sorunsuz çalışır! WhatsApp önbellek de temizlenecektir.
 • Erase Deleted Files : Verileri manuel olarak silmek yalnızca cihazınızdan bakıldığında görünmez. Hala geri getirilebilme riski vardır. Bu işlem ile silinen dosyaları kalıcı olarak temizlenir.
 • Erase All Files : Eski iPhone’unuzu satmayı planlıyorsanız veya tamire göndermek istiyorsanız, sadece kişisel WhatsApp mesajları değil, tüm iPhone özel verileri de kalıcı olarak silinmelidir. Bunu yapmak için iMyFone tarafından silinen veriler% 100 kurtarılamaz olduğundan, “Factory Reset” yerine iMyFone’u seçiyoruz!

 

İPhone’dan WhatsApp Mesajlarını Elle Silin

Not : Aşağıda yer alan WhatsApp mesajlarını silme yolları silinen verilerin kurtarılamaz olduğuna dair garanti vermez. iPhone Veri Kurtarma programları kullanılarak silinmiş mesajlara kolayca erişebilir. Gizliliği sağlamak istiyorsanız, kalıcı yolu kullanın.

WhatsApp, bir mesajı veya birden fazla iletiyi iPhone’dan bir kerede kolayca kaldırmak için kolayca izleyebileceğiniz özelliklere sahiptir. Aşağıdaki adımlar, iPhone’unuzdan silmek istediğiniz WhatsApp mesajlarından hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Mesajlar Seçmeli Olarak Nasıl Silinir?

 1. İPhone’da WhatsApp uygulamasını başlatın.
 2. Alttan Sohbetler sekmesine dokunun.
 3. Mesajlarını silmek istediğiniz bir sohbet seçin.
 4. Silmek istediğiniz mesaja basılı tutun. Açılan seçeneklerden Sil‘e dokunun.
 5. Silmek istediğiniz diğer iletileri kontrol edin ve çöp tenekesi simgesi‘ne dokunun.
 6. Herkesten Sil‘i veya Benden Sil‘i seçin. Seçilen mesajlar silinecek.

Whatsapp Kalıcı Sil

 

Dezavantajları:

 • Her istenmeyen mesajı tek tek seçmeniz gerekir.
 • Farklı sohbetlerdeki mesajları aynı anda silemezsiniz.
 • Temizlenecek çok mesajınız varsa zaman alır.
GÖZ ATIN  Ücretsiz Veri İmha Edin - BitKiller

Bir Görüşmedeki Tüm Mesajlar Nasıl Silinir?

 1. iPhone’da WhatsApp’ı açın.
 2. Alttaki Ayarlar sekmesini seçin.
 3. Veri ve Depolama Kullanımı‘na dokunun ve ardından Depolama Kullanımı‘nı seçin.
 4. Mesajları silmek istediğiniz sohbeti seçin.

Whatsapp sil

 1. Açılan sayfa metin (mesajlar), fotoğraflar, videolar vb. veri türlerinin ne kadar alan kapladığını gösterir. Yönet‘e dokunun.
 2. Yandaki yuvarlaklardan istediğiniz veri türlerini işaretleyin ve Temizle‘ye tıklayın.
 3. Tekrar Temizle‘ye dokunarak onaylayın.

Whatsapp Mesaj Sil

 

Dezavantajları:

 • Farklı sohbetlerdeki mesajları aynı anda silemezsiniz.
 • Tüm metin mesajlarını aynı anda siler. Önizleme veya seçim yapma şansınız olmaz.

WhatsApp’tan Sohbet Geçmişi Nasıl Silinir?

 1. WhatsApp‘ı başlatıp Sohbetler sekmesine gidin.
 2. Silmek istediğiniz sohbeti sağdan sola kaydırın.
 3. Diğer’e dokunun ve Sohbeti Sil’i seçin.
 4. Tekrar Sohbeti Sil‘e dokunarak onaylayın. Tüm sohbet iPhone’unuzdan silinecek.

 

Whatsapp Mesaj Temizle

 

Dezavantajları:

 • Bu sadece metin mesajlarını değil, sesli mesajları, fotoğrafları, videoları, dokümanları vb. de siler.
 • WhatsApp verilerini seçerek silemezsiniz.

 

Bir Whatsapp Grubunu silmek isterseniz, Sil yerine Gruptan Çık düğmesi görünecektir. Çıktığınızda, tekrar sola kaydırın ve Diğer düğmesine dokunun. Son olarak, Grubu Sil ‘e tıklayın.

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak WhatsApp mesajlarını ve sohbetleri elle silseniz de, veri kurtarma programıyla kurtarılabilir. Bunun olmasını istemiyorsanız, mesajlarınızı kalıcı olarak silmeniz gerekir. Bunu yapmanın en güçlü yolu iMyFone Umate Pro’yu kullanmaktır.

 

________________________________________

Whatsapp’tan Güvenli Silme ve Veri Kurtarma ihtiyaçlarınız için, Best Veri Kurtarma olarak size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. En uygun fiyat tekliflerini almak için tıklayın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

iPhone WhatsApp Mesajları Kalıcı olarak Nasıl Silinir
43 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest