iCloud, iPhone’unuzdaki verileri yedeklemek için kullanabileceğiniz birçok seçenekten biridir. SMS mesajlarınızı ve iMessage’larınızı tek bir yerde yedekleyebilirsiniz. İPhone mesajlarınızı iCloud’a yedeklemek için tek ihtiyacınız olan bir güç kaynağı ve WiFi ağına bağlantı. Bu temel özelliklerin yanı sıra, tüm telefonunuzu yedeklemeyi düşünüyorsanız iCloud depolama alanınızda yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. iCloud hesabınızda yeterli yer yoksa işlem sırasında uyarılırsınız, bu nedenle her durumda bu bildirime dikkat edin.

Tam iCloud Yedeklemesi şunları içerir:

 • iMessage, kısa mesaj (SMS) ve MMS mesajları
 • Arama geçmişi
 • Ana ekran ve uygulama organizasyonu
 • Uygulama verisi
 • Sağlık verileri
 • Apple Watch verileri
 • Cihaz ayarları
 • HomeKit yapılandırması
 • İPhone, iPad ve iPod touch’ınızdaki fotoğraf ve videolar
 • Apple hizmetlerinden satın alma geçmişi
 • Zil sesleri
 • Görsel Sesli Posta şifresi (yedekleme sırasında SIM kart kullanılmasını gerektirir)

İCloud ile tam bir iPhone yedeklemesi yapmak için, henüz yapmadıysanız daha yüksek depolama planlarından birini satın almanız gerekebilir. Ücretsiz iCloud yedekleme seçeneği sadece 5GB’lık verilerinizi yedekler. Bunun yeterli olmadığını düşünüyorsanız veya telefonunuzu daha önce iCloud’a yedeklemeyi denediyseniz ve ‘Yeterli depolama alanı yok’ bildirimi ile karşılaştıysanız, iCloud saklama alanı ücretli paket seçenekleri‘ni kontrol etmek isteyebilirsiniz.

 

SMS mesajlarını iCloud’a yedeklemek

1. WiFi’ye bağlan

İPhone’unuzu bir WiFi ağına bağlayın.

2. İPhone’unuzu bir güç kaynağına bağlayın.

Telefonunuzu başarıyla şarj etmeye başlaması için bir uzun süreli güç sağlayabilecek bilgisayara, dizüstü bilgisayara veya prizdeki bir şarj cihazına bağlayın.

3. İCloud yedeklemesini açmak

Ayarlar> iCloud> Yedekleme> iCloud yedeklemesini aç / kapat‘a gidin.

4. Otomatik senkronizasyon devre dışı

Telefonunuzun artık bilgisayarınızla otomatik olarak senkronize edilmeyeceğini belirten bir mesaj alacaksınız. Bu sizin için uygunsa Tamam’ı tıklayın.

GÖZ ATIN  Verilerinizi Eski Telefondan Yeni Telefona Taşıyın

5. Şimdi Yedekle’ye dokunun

Şimdi Yedekle’ye dokunun. Herhangi bir nedenle cihazınızı yedekleyemiyorsanız, lütfen ” iCloud’a Yedekleme yapılamıyor! ” yazımıza göz atın.

6. Mesajlar otomatik olarak dahil edildi

SMS mesajlarınız ve iMessage’larınız yedeklemeye otomatik olarak dahil edilecektir.

 

iCloud yedeğinde bulunan Mesajları görmüyorum

İCloud yedeğini açtığınızda, Mesajlar simgesi Ayarlar listenizde görünmez. Bunun nedeni otomatik olarak yedeklenmeleridir. Ayarlarınızın iCloud bölümünde gördüğünüz liste, iCloud yedeklemenize dahil etme seçeneğiniz olan dosyalardır. İletiler ve Kişiler gibi dosyaları hariç tutma seçeneğiniz yoktur. Mesajlarınızı yedeklemeniz önemlidir. Eğer yanlışlıkla iPhone mesajlarını silerseniz, SMS’lerinizi yedekten kurtarmak bu sayede garanti altına alınmış durumda. İCloud’da Mesajlar kullanıyorsanız, iCloud yedeklemenizi açtığınızda Ayarlar’ınızda Mesajlar simgesi görünmez. Bu sizi şaşırtmasın.

 

iCloud Güvenilir mi?

İCloud’un oluşturulduğu güvenlik uygulamaları bir şifreleme depolama modeli sağlar. Bu, iPhone dosyalarınıza yetkisiz erişime izin verilmeyeceği anlamına gelir. Kullanılan şifreleme düzeyi birçok finansal kuruluşla aynıdır.

 

İPhone SMS Mesajlarını iCloud’a Yedeklemek
2 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest