Silinen SMS/MMS’lerden vazgeçmenize gerek yok.

Bazen en kötü şey olur ve yanlışlıkla önemli bir kısa mesajı silersiniz veya bir güncelleme sonrasında mesajların bir kısmının kaybolduğunu fark edersiniz … İşte iPhone’dan sildiğiniz SMS’leri geri getirmek için üç yol.

 

Önemli SMS’leri sildiyseniz veya kaybettiyseniz ne yapacaksınız?

Çoğumuzun on yıllık kısa mesajları vardır. Bunların arasında, vefat eden aile fertlerinizden gelen veya uzun süredir kayıp arkadaşlarınızla olan mesajlar yer alabilir. Kısa mesajlarda genellikle tekrar ihtiyacınız olacağını asla bilemeyeceğiniz önemli bilgiler kalır. – iPhone silinen mesajlar nereye gidiyor?

SMS/MMS’lere tekrar erişmeniz gerektiğinde, iPhone’unuzdan yapacağınız hızlı bir arama ile onları görüntüleyebilmek oldukça huzur vericidir. Ancak, veri alanı açmak için iPhone’unuzdaki bazı dosyaları silmeniz gerektiğini varsayalım. En çok alanı hangi uygulamaların kullandığına baktığınızda, Mesajlar’ın biraz fazla yer kapladığını fark edebilirsiniz. İnsanlar sıklıkla fotoğrafları ve videoları SMS/MMS yoluyla gönderdikleri için bu durum pek de şaşırtıcı değil.

Bazı iletileri otomatik olarak silmek, alanı boşaltmanın iyi bir yolu gibi görünebilir. Bunun için iPhone’daki SMS’leri belirli bir süre sonra otomatik olarak silme seçeneği mevcuttur. Bu seçeneğe Ayarlar> Mesajlar> Mesajları Tut üzerinden ulaşabilirsiniz. Varsayılan olarak bu Sonsuza Dek olarak ayarlıdır, ancak bir miktar alana ihtiyaç duyarsanız 1 Yıl’a geçmek mantıklı olabilir. Bu durumda sonsuza dek saklamak istediğiniz mesajlar silinecektir.

 

SMS Kurtarma Metotları

icloud fotograf kurtar

 

iPhone’unuzdaki mesajlar silindikten sonra kaybolur. Bununla birlikte, silinen mesajları geri getirme yolları vardır. Ne yazık ki, iPhone yedeklemenin en pratik ve en güvenli yöntemi olan iCloud ülkemizin de içinde bulunduğu bazı bölgelerde SMS’ler için yedekleme opsiyonu bulundurmuyor. – İphone silinen mesajları geri getirme

Bu durumda, silinen mesajları kurtarmak için aşağıda açıklanacak üç yoldan birini tercih etmeniz gerekecek.

  • Silinen SMS mesajları bir iTunes yedeğinden nasıl geri yükleyebilirsiniz?
  • Silinen SMS’leri GSM şirketinden isteyerek nasıl kurtarabilirsiniz?
  • Eski SMS’lere bir uygulama kullanarak nasıl ulaşabilirsiniz?

NOT: Bu yöntemler, iOS 10 dahil çoğu iOS sürümünde kullanılabilir.

 

GÖZ ATIN  iPhone/iPad Fotoğraflarını Google Drive ile Yedekleyin

Silinen SMS Mesajları iTunes Yedeğinden Geri Yükleme

Bu yöntem yalnızca, kısa mesajları otomatik olarak yedeklediyseniz geçerlidir. Ancak mesajlarınızı yedekleyip yedeklemediğinizden emin değilseniz de, denemek için birkaç dakikanızı ayırmaya değer. – Silinen SMS geri getirme iphone

  1. iPhone’unuzu eşleştirdiğiniz bilgisayara bağlayın. iTunes otomatik olarak açılmalıdır (değilse el ile açın).
  2. Menülerin hemen altındaki iPhone ikonunu seçin.

iTunes Yedek

  1. Şimdi Yedeklemeyi Geri Yükle‘yi seçin. iTunes yedeği bilgisayarda nerede tutulur? diyorsanız bu yazıyı okuyun.

iTunes backup

  1. Daha önce yedeklediğiniz tüm veriler telefonunuzdaki verilerin yerini alacaktır. İşlem birkaç dakika sürecektir. Artık SMS’leriniz yeniden telefonda görünecek.
  2. iTunes yedeği parola istiyor ve şifreyi hatırlamıyorsanız umutsuzluğa kapılmayın.

 

GSM Şirketi ile Temasa Geçerek Silinen SMS’leri Kurtarma

Yedeklerden kurtarma şansınız yoksa, bir sonraki kapınız GSM şirketinizdir.

Hepsi olmasa da bazıları, kısa mesajlarınızın kaydını tutmakta ve müşterilerine erişme hakkı vermektedir. Bu işlem GSM şirketindeki online hesabınıza girmek kadar kolay olabilir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek SMS yedeklemesi tutup tutmadıklarını sorabilirsiniz. Cevap hayır bile olsa denemeye değmez mi?

 

Silinen SMS’leri Veri Kurtarma Programı Kullanarak Geri Getirme

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa çaresiz değilsiniz. Bu yöntem size bir miktar maliyet çıkarabilir ve silinmenin üstünden zaman geçtiyse kurtarmanın başarılı olacağının garantisi yoktur. (Bunu ne kadar çabuk yaparsanız o kadar çok işe yarayacaktır).

Bu konuda iyi bir üne sahip bazı uygulamalar şunlardır:

 

Üzerine yazılıncaya kadar silinen mesajları bu yardımcı programları (ve diğerlerini) kullanarak kurtarabilirsiniz. Bu uygulamalardan birini kullanacaksanız, silinmiş SMS’leri kurtarmanız gerektiğini fark ettikten sonra olabildiğince hızlı bir şekilde yapmanız önerilir. Ne kadar çok ertelerseniz, belleğin gerekli bölümünün üzerine yazmış olmanız o kadar muhtemeldir.

GÖZ ATIN  iTunes Yedekleme Klasörü Bilgisayarda Nerede - Çözüm

 


iPhone’dan silinen kısa mesajları kurtarmanın daha iyi yollarından haberdarsanız “Yorumlar” kısmına yazabilirsiniz.

 

iphone-foto-kurtar

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

iPhone’dan Silinen SMS’ler Nasıl Kurtarılır?
78 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest