İphone Saklama Alanı Uyarısı şimdilerde iPhone kullanıcıları için en yaygın sorunlardan biri. İPhone’unuzda dakikada 10 kez açılan süper sinir bozucu iPhone Hafızası Dolu bildirimi! ‘Saklama Alanı Neredeyse Dolu: Depolama alanınızı Ayarlar’dan yönetebilirsiniz’ diyen ve sürekli rahatsız etmekten geri durmayan uyarı.

 

İPhone Saklama Alanı Dolu

Müzik, fotoğraf ve videolarınızın yanı sıra iPhone hafızasının dolmasının arkasındaki nedenlerden biri önbelleğinizdir. Önbellek, eski verilerin bellek için saklanmasıdır. Uygulamalarınız, özellikle kendi kendini temizlemiyorsa, çok fazla önbellek biriktirir.

Apple tarafından, iOS uygulama geliştiricilerinin, uygulama önbelleğinizi sık sık temizleyen kendi kendini temizleme işlevine sahip uygulamalar geliştirmeleri önerilmektedir. Ne yazık ki, tüm geliştiriciler bunu yapmıyor! Bu, özellikle bazı Android telefonların aksine, iPhone’ların “Tüm Önbelleği Temizle” düğmesi olmadığı için berbat bir durum.

Sık Karşılaşılan sorun

Devam edeceğim ve bu iPhone depolama sorunuyla karşılaşan birçok insan olduğunu varsayacağım. Twitter’da binlerce şikayeti okuduktan ve ailenizle, arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla yüz yüze sohbet ettikten sonra bunu söylemek güvenli olduğunu düşünüyorum!

Şimdi iPhone “Saklama Alanı Dolu” mesajından nasıl kurtulacağınızı öğrenin. İPhone hafıza sorununuzu gidermek için aşağıdaki ipuçlarını takip etmeniz yeterlidir.

O kadar dolu ki WhatsApp’ı bile açamıyorum!

İPhone’unuz o kadar dolu mu? Artık WhatsApp mesajlarını dahi alamayacak mısınız? Gerçekten iPhone depolama kapasitesiniz bu haldeyse, telefonunuzu kaybetmeniz an meselesi … sadece şaka yapıyoruz! Ancak ‘depolama neredeyse dolu’ açılır penceresi her hareketinizi kesintiye uğrattığında bazen böyle hissettirir. Aşağıdaki ipuçlarını kullanın, her öneri iPhone X / XS / 8 / 7 / 6 / 6S / 6 Plus / SE / 5S / 5C / 4S veya 4’ünüzde yer açacaktır. İlk birkaç tanesini denemiş olabilirsiniz ama tekrar göz atmanızda fayda olabilir. Bulduğumuz tüm çözümleri sizler için listeliyoruz.

İPhone Depolama Alanı Hatasından Kurtulun

Aslında bu açılır pencerede gerçek bir “Boşver, Yoksay, Kurtul” seçeneği olmasa da, onu yok etmenin bir yolu var. Aşağıdaki iPhone depolama sorununu nasıl çözeceğinizi öğreneceksiniz:

1. Kullanılmayan uygulamaları silin

İndirdiğiniz her uygulamayı gözden geçirin. Artık ihtiyacınız olmayan veya artık kullanmadığınız uygulamalar olup olmadığına bakın. Ana ekranınızda gizlenen bir şey bulursanız, şimdi silin.

Ayarlar> Genel> Kullanım> Depolama Alanını Yönet‘e gidin. İstenmeyen uygulamalara dokunun ve silin.

2. İstenmeyen fotoğrafları ve videoları silin

Biliyoruz, İPhone’unuzdaki hafızayı temizlemeye çalışırken fotoğraf ve video silmek asla favori seçenek değildir. Ancak, birkaç iPhone fotoğrafını veya videosunu silseniz bile, büyük ölçüde yardımcı olacaktır .

  • Artık ihtiyacınız olmayan bir ekran görüntünüz olabilir
  • Tam olarak aynı görünen iki selfie olabilir (Hadi ama… hepimiz yapıyoruz!)
  • Fotoğraf makinenizdeki deklanşör modu ile yanlışlıkla seri çekim yapılan fotoğraflar bulabilirsiniz.
GÖZ ATIN  iTunes Yedeklemesinin Kilidi Nasıl Açılır? İphone Yedekleme Şifresini Kaldırın.

3. Safari önbelleğini temizle

Çoğu web tarayıcı uygulamasına benzer şekilde, Safari sık ziyaret edilen sitelere erişmek için harcanan zamanı azaltmak amacıyla verileri (önbellek) depolar. Zamanla, bu önbellek biraz birikir. Safari internet önbelleğinizi silerek iPhone’da yer açıp açamayacağınıza bakın. Bu harika bir ipucu. Bazı kullanıcılar ipucu 3 ve 4’ü denedikten sonra iPhone’larından 2GB’ın üzerinde alan temizledi.

Ayarlar> Safari> Geçmişi ve Web Sitesi Verilerini Temizle‘ye gidin

İPhone’unuzu yeniden başlatmak için:

Home tuşuna ve açma-kapama düğmesine birlikte basın ve 10 saniye basılı tutun (veya iPhone kapanana kadar). Ardından iPhone’u tekrar açın.

4. Facebook uygulamasını silin ve yeniden yükleyin.

Hayır, verilerinizden hiçbiri silinmez, yalnızca önbelleğiniz silinir. Facebook uygulaması, daha önce bahsedilen ve önbelleğini otomatik olarak temizlemeyen uygulamalardan biridir. Facebook’u silip cihazınızı yeniden başlatırsanız, iPhone depolama alanınızda hemen bir fark görürsünüz

Facebook uygulamasına 1,5 saniye basılı tutun> (uygulamalarınız titremeye başlar)> Facebook uygulamasında X düğmesine dokunun> Sil’e dokunun.

Şimdi iPhone’u yeniden başlatın.

Home tuşuna ve açma-kapama düğmesine birlikte basın ve 10 saniye basılı tutun (veya iPhone kapanana kadar). Ardından iPhone’u tekrar açın.

5. Tüm ayarları sıfırlayın

Ayarlarınızı sıfırladığınızda verileriniz silinmez, yalnızca ayarlarınız ve tercihleriniz silinir. Böylece müzik, fotoğraf, kişi ve takvim etkinlikleriniz güvende kalır.

Tüm Ayarları Sıfırlamak İçin:   Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla’ya gidin.

6. Yedekleme ve geri yükleme

Bir iPhone’u yedeklemenin ve geri yüklemenin iki yolu vardır. Biri iTunes üzerinden. Diğeri iCloud aracılığıyla. Cihazınızı yedeklemek, iPhone verilerinizin ve ayarlarınızın bir dosyada kopyalanması anlamına gelir. İPhone’unuzu geri yüklemek, mevcut tüm verilerinizi ve ayarlarınızı, önceki bir iPhone yedekleme dosyasındaki tüm verilerle ve ayarlarla değiştirmek anlamına gelir.

7. iTunes veya iCloud olmadan yedekleme

Bazı kişilerin iTunes veya iCloud’a yedekleme sorunları vardır. Örneğin, “iCloud Depolama Alanı Dolu” bildirimi alanlar. Veya iTunes, iTunes, iPhone’u yedekleyemedi hata mesajı iphone yedekleme işini kabusa çevirebilir.

GÖZ ATIN  Android Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Metotları

Dr.Fone-Phone Backup iOS programını indirin. Bu uygulama, iPhone’unuzun veritabanındaki mevcut verileri bilgisayarınıza kopyalayacaktır. Ardından, bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza kaydedildiklerini bilerek, telefonunuzdan yedeklenen şeyleri huzurlu bir şekilde silebilirsiniz. Windows veya Mac bilgisayarınızdan aşağıdaki indirme linkini tıklayın ve sonraki adımları izleyin:

dr.fone-Phone Backup - iOS

  1. Dr.Fone-Phone Backup’ı indirin ve yükleyin.
  2. Başlangıç ​​ekranını açın.
  3. İPhone’u bilgisayara bağlayın.
  4. Tümünü seçin ve taramaya başlayın.
  5. Verileri bilgisayarda görüntüleyin ve dışa aktarın.
  6. Bilgisayarınıza kaydedilen verileri iPhone’unuzdan silin.

Yazılım, bilgisayarınızda cihazınızın bir yedeğini oluşturabilir. Bu sırada silinen kısa mesajları , iMessage’ları, kişileri, çağrı kayıtlarını, WhatsApp geçmişini (ekler dahil), takvimleri ve notları yakalayabilir !

8. iCloud’u kapatın

iCloud, Mac bilgisayarınızdan veya iCloud’a bağlı herhangi bir iOS aygıtından dosyalara erişmenizi sağlayan harika bir özelliktir. Ancak, İPhone’unuzda daha fazla alan oluşturmak için iCloud’u kapatmak iyi bir seçenektir.

Ayarlar> iCloud> Kapalı’ya gidin.

9. Gazete-Dergi uygulamaları

Play Gazetelik’teki bazı dergi uygulamaları eski sayıları veya kopyaları otomatik olarak silmeyebilir. Genellikle, dergi uygulamalarının çoğu uygulamada en son 3 sürümü tutar. Yeniler göründükçe eski baskılar silinir. Ancak, eski baskıların tüm geçmişini saklayan bazı uygulamalar var. Bu, iPhone belleğinizin dolum kapasitesine daha çabuk ulaşmasına neden olabilir.

Sorunun bu olup olmadığını kontrol etmek için uygulamanızı şimdi açıp kontrol edin.

10. @AppleSupport’a twit at

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramadıysa, bu Twitter ipucunu deneyin! Bir Twitter hesabınız varsa, @AppleSupport’a tweet atarak iPhone depolama sorununuzu bildirin. Ardından direkt mesajlarınıza göz atın. Sizinle iletişim kurup çözüm önerisi sunabilirler. Yanıt oranı oldukça iyi,% 100 değil, ama denemeye değer!

 

Eklemek için başka ipucunuz var mı? İşinize yarayan çözümleri lütfen Yorumlar’dan bize yazın.

 

İphone Saklama Alanı (Hafıza) Dolu Uyarısı İçin 10 Çözüm
7 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest