Belki 100 veya belki 100.000 takipçiniz var. Her durumda instagram hesabının çalındığını fark ettiğinizde hissedilen duygular benzerdir. Instagram hesabının hacklenmesi, birkaç farklı şekilde olur. Bazıları yalnızca takipçilerinize yeni içerik gönderirken, diğerleri sizi tamamen devre dışı bırakmak için e-posta adresinizi, şifrenizi ve kullanıcı adınızı değiştirir. E-posta adreslerini bir Rus telefonuna gönderen saldırıda olduğu gibi, instagram saldırısı mağduruysanız neler yapabileceğinizi bu yazıdan öğrenebilirsiniz. “İnstagram hesabım çalındı. Nasıl Geri Alırım?” diyenler okumaya devam etsin.

 

İNSTAGRAM HESABIM ÇALINDI MI? NASIL ANLAŞILIR?

Başka biri hesabınızdan uygunsuz paylaşımlar gönderiyor, ancak yine de giriş yapabiliyorsanız, erişimi olan tek kişinin siz olduğunuzdan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. İlk adım şifrenizi değiştirmek – ya ayarların içinden ya da giriş bilgierini sıfırlamak için kendinize bir e-posta göndererek.

Parolanızı değiştirdikten sonra, kişisel kazanç uğruna ya da sizi lekelemeye uğraşan hacker’ın başka bir kaynaktan yayın yapmadığından emin olmak için üçüncü taraf erişimleri kontrol edin. Üçüncü taraf uygulamalar Instagram bilgilerinizle oturum açmak, instagram fotoğraflarınızı otomatik olarak web sitenize eklemek gibi işlemleri yapmanıza olanak tanır. Ancak tüm bilgilerinizi verdiğiniz bu programlar, güvenlik açıkları için bir nokta olabilir.

instagram şifrem çalındı

 1. İnternet tarayıcısı üzerinden bilgisayarda hesabınıza giriş yapın.
 2. Profil sayfanızda, dişliye benzeyen Ayarlar simgesine dokunun.
 3. Ardından “İzinli Uygulamalar”a dokunun.
 4. Sonraki sayfada, tanımadığınız tüm uygulamalara “Erişimi iptal et” seçeneğine tıklayın.
 5. Alternatif olarak, tüm erişimleri iptal edin ve gerçekte kullandığınız uygulamalar için izinleri tekrar değerlendirin.

 

Instagram’a Giriş Yapamıyorum. Şifrem Değiştirildi.

Daha açıkgöz bir hacker’ınız mı var? Aslında, birçok bilgisayar korsanı şifrenizi değiştirir ve böylece hesabınıza giriş yapmanızı engeller.

İnstagram hesap kurtarma

 • Giriş sayfasından instagram şifre sıfırlama sayfasına gitmek için Şifreni mi Unuttun? linkine dokunun.
 • Burada orijinal e-posta adresini veya kullanıcı adını kullanarak Giriş Bağlantısı Gönder butonuna dokunun.
 • Kullanıcı bulunamadı uyarısı alıyorsanız emin olmak için tekrarlayın.
 • Giriş bağlantısı göndermeyi başaramadıysanız Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var? üzerine dokunun.
 • Uygulama, e-posta adresini veya kullanıcı adını kullanarak hesabınızı kurtarma işlemi için size yol gösterecektir.

 

İnstagram E-Postam Değiştirildi. İnstagram Hesap Kurtarma

En sinsi bilgisayar korsanları sadece şifrenizi değiştirmez. Kullanıcı adınız ve hesabınızla ilişkili e-posta adresi de dahil olmak üzere her şeyi değiştirirler. Hesabınıza bağlı e-postaya erişiminiz yoksa, yukarıdaki adımlardan herhangi birini takip edemezsiniz. Yapsanız bile sadece hacker’ın hesabınıza eklediği herhangi bir e-posta adresine şifre sıfırlama e-postası gönderiyor olacaksınız.

Bununla birlikte, tamamen ele geçirilmiş bir hesabı kurtarmak imkansız değildir.

 • İlk adım, Instagram hesabınıza orijinal olarak bağlanan e-posta hesabının içinde geçmişte gelen bir onay e-postası olup olmadığını kontrol etmektir.
 • Siz veya bir bilgisayar korsanı e-posta değişikliği isteğinde bulunduğunda, Instagram’dan gönderilen bir e-posta almış olmalısınız.
 • Bu e-postanın içinde, e-postanızda değişiklik yapılmasını istemediyseniz, tıklamanız için bir link verilmiştir.
 • Eğer bulamıyorsanız, önemsiz postalarınızı ve yakın zamanda silinmiş e-postalarınızı kontrol edin.
 • E-posta adresinizde değişiklik onayını içeren eposta varsa, içerisindeki link hesabınıza tekrar erişim kazanmanın en kolay yoludur.
GÖZ ATIN  Whatsapp Hesabım Çalındı. Ne Yapmalıyım?

Bazı kişiler e-postaya erişen ve Instagram mesajını posta kutusundan silen hackleme olayları olduğunu bildirmekteler. Bunun için çözüm Instagram’ı durumdan haberdar etmek. Aşağıdaki adımları takip ederek silinen veya çalınan İnstagram hesabını geri alabilirsiniz:

 • Hesabınızın çalındığından emin olduktan sonra tarayıcınızdan https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresine girin.
 • Karşımızda çıkacak ekranda, Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? sorusuna Hayır olarak cevap verin.
 • Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız? alanını hatasız doldurun.
 • Instagram Kullanıcı Adınız? alanını doldurun.
 • E-posta adresiniz? alanına çalınan instagram hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta adresini girin.
 • Hangi ülkeden yazıyorsunuz? kısmına ülke bilgisini girin.
 • Gönder butonuna basın.

Bu başvuru, İnstagram yetkilileri tarafından incelendikten sonra e-posta adresinize bir doğrulama e-postası gönderilecek. E-posta içerisindeki rakamları not edin. Sonra bu rakamları A4 kağıdına yazıp bu kağıdı yüzünüzün yanında tutacak şekilde selfie çekerek gelen e-postaya cevap maili gönderin. İnstagram hesabınızdan daha önce kendi fotoğrafınızı profilinizde paylaştıysanız onaylama işlemi tamamlanacak. Sonrasında, ortalama 48 saat içerisinde size içerisinde şifre sıfırlama linki olan yeni bir email gönderilecek. Yeni şifrenizi belirledikten sonra hesabınızı kurtarma işlemi tamamlanmış olacak.

 

Gönderilen e-posta yok. İnstagram bilgilerinin hepsi değiştirildi. Hesabım başkasının eline geçti.

Instagram’da giriş yardım sayfasına ilave olarak iki ek seçenek daha vardır. İlk olarak, Instagram hesabınızı Facebook’a bağladıysanız, Instagram e-postanızı değiştirmek için Facebook’u kullanabilir yani Facebook’tan sıfırlayabilirsiniz.

 1. Giriş sayfasından ya da Giriş yapmak için yardım al linkine dokunduktan sonra Facebook ile giriş yap seçeneğine tıklayın.
 2. Hesabınıza giriş yapmak için Facebook bilgilerinizi kullanın.
 3. Facebook uygulamasında zaten oturum açmış bir iOS’ta, Facebook kullanıcı adınızla Devam et yazan Facebook simgesinin linkine tıklayın.
 4. Giriş yaptıktan sonra, e-posta ve şifrenizi ayarlamak için Ayarlar sayfasına gidebilirsiniz.

Ayrıca, önceden hesabına bir telefon numarası ekleyen Android ve iOS kullanıcıları İnstagram’dan hesap kurtarma SMS’i gönderebilir. Giriş sayfasında, “Giriş yapmak için yardım al” a, ardından telefon seçeneğine dokunun. İnstagram hesabınızdaki telefon numarasını girin.

İnstagram hesabınızın bir başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız bu linkten instagram’ı haberdar edin.

 

İnstagram Hesabının Çalınmasını Engelleyin

İnstagram hesabınızı ele geçiren kişi, hesabı kurtarmak için normalde kullanılan verileri değiştirdiğinde, hesabınıza yeniden giriş yapmak bir kabus olabilir. Peki, hesabınızı kurtardığınız anda veya ilk etapta hackleme mağduru olmayı engellemek ve instagram hesabının güvenliğini korumaya yardımcı olmak için neler yapabilirsiniz?

Güçlü bir şifre seçin

 • En az altı sayı, harf ve noktalama işareti (! Ve &) gibi bir kombinasyon kullanın. İnternette başka yerlerde kullandığınız diğer şifrelerden farklı olması en iyisidir.
 • Şifrenizi düzenli olarak değiştirin. Otomatik güvenlik kontrolleri sırasında, Instagram, bazen farklı yöntemlerle çalınan hesapları tespit eder. Parolanızın çalınmış olabileceğini tespit ederse, Instagram ve diğer sitelerdeki şifrenizi değiştirmek, hesabınızı güvende tutmanıza ve gelecekte hesabın çalınmasını engellemenize yardımcı olur.
 • Asla şifrenizi bilmediğiniz ve güvendiğiniz birine vermeyin.
GÖZ ATIN  Android Virüs Temizleme - Telefonda Virüs Taraması

E-posta hesabınızın güvenli olduğundan emin olun

Hacker’lar, e-posta hesabınıza erişim sağlamaları durumunda, Instagram’a da kolayca erişebilirler. Bu nedenle, hem Instagram hem de e-postanız için güçlü şifreler belirleyine sahip olduğundan emin olun. Her hesap için aynı şifreyi kullanmayın. Tüm e-posta hesaplarınızın şifrelerini değiştirin ve ikisinin aynı olmadığından emin olun.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Kullanın

 • İki faktörlü kimlik doğrulamayı açın. Yüzde 100 güvenli olmamakla birlikte, bu özellik kurulması kolay bir yoldur. Hesabın çalınmasına karşı oldukça caydırıcı olabilir.
 • Instagram profil sayfanızda, Ayarlar menüsüne gelin. Uygulama üzerinden yapıyorsanız menü simgesine dokunduktan sonra çarka benzeyen simgeyi bulabilirsiniz.
 • Ayarlar menüsünde, Gizlilik ve Güvenlik seçenekleri altında İki faktörlü kimlik doğrulamayı seçin.
 • Yeni bir cihaz kullanarak giriş yapmayı denediğinizde size gönderilen onay kodunu almak için özelliği açın.
 • Henüz yapmadıysanız hesabınıza bir telefon numarası eklemeniz gerekecek. Böylece, telefon numarası eklediğinizde, çalınan hesabı kurtarmanın başka bir yolu daha olacaktır.

Not: İki faktörlü kimlik doğrulamasını açtıktan sonra, hesabınızın yedek kodlarına da erişebileceksiniz. İki faktörlü kimlik doğrulama giriş işlemi sırasında SMS güvenlik kodu gelmese bile yedek kod kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Oturum açıp kaparken dikkatli olun

 • Başka insanlarla paylaştığınız bir bilgisayar veya telefon kullandığınızda instagram oturumunuzdan çıkın.
 • Herkese açık bir bilgisayardan giriş yaparken “Beni Hatırla” kutusunu işaretlemeyin. Bu işaretleme, tarayıcı penceresini kapatıp açtıktan sonra bile hesabınıza giriş yapılmasını sağlar.

 

Müşteri Sorunları:

 • Sevgilim / nişanlım / eşimin instagram yazışmalarımı takip ettiğini nasıl anlarım?
 • İnstagram hesabım ele geçirildi. Hesabıma giriş yapamıyorum.
 • İnstagram hesabım çalındı. Ne yapabilirim?
 • İnstagram hesabım başkasının eline geçti. Uygunsuz paylaşımlar yapılıyor. İnstagram’a nasıl bildirebilirim?
 • İnstagram hesabımın çalındığını nasıl anlaşılır?
 • İnstagram hesabım hacklendi. E-postam değiştirildi. Hesabımı nasıl geri alabilirim?
 • İnstagram hesabım çalındı. Nasıl şikayet edebilirim?
 • Çalınan İnstagram hesabını geri alma, hesap kurtarma yöntemleri nelerdir?

 


Best Veri Kurtarma, unuttuğunuz veya kaybettiğiniz şifrelerinize daha önce Instagram hesabınıza giriş yaptığınız cihazlardan ulaşabilir. İnstagram hesabınızın çalındı ve şikayet etmek istiyorsanız Telefon İnceleme hizmetimiz ile size destek sağlayabiliriz. Tek yapmanız gereken Fiyat Teklifi almak ve daha önce hesabınıza giriş yaptığınız telefon, tablet veya bilgisayarı bize göndermek.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

İnstagram Hesabım Çalındı. Nasıl Geri Alırım? – Çözüm
57 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest