Bir işletim sisteminin düzgün çalışması için düzenli aralıklarla güncellenmesi ve sonrasında yükseltilmesi gerekir. Ancak, zamanla harddiskiniz dolar. Yeterli alan kalmadığında harddiski de yükseltmek yani yenisiyle veya daha yüksek kapasiteli ile değiştirmek gerekir.

HDD’nin değiştirilmesi veya Windows bilgisayarınızın işletim sisteminin yenilenmesi işlevsellik açısından harika fırsatlar sunar. Öte yandan, veri ve dosyalarınızı kaybetme riski de yaratır. İşte o zaman Windows 10, 8, 7 ve daha eski sürümleriniz için bir harddisk klonlama programınıza ihtiyacınız olur.

 

Harddisk Klonlama Programı Nedir?

Disk Klonlama, sisteminizin hard diskinin sıkıştırılmamış bir kopyasını başka bir sürücüde oluşturmanın bir yöntemidir. Veri kaybına veya sistem ayarları kaybına maruz kalmamanız için bir önlem olarak kullanılmalıdır. Klonlama yazılımıyla HDD’den SSD’ye geçiş veya SSD’den HDD’ye taşıma yapabilir, arızalı bir harddiski değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Harddiski klonlayarak sistem verilerinizi, yüklü programları ve ayarları olduğu gibi kaydetmiş olursunuz. Düzenli yedek almak için de harddisk klonlama programı kullanabilirsiniz.

İnsanlar genellikle Harddisk Klonlama Programı ile Harddisk İmaj Alma Programı‘nı ayırt edemezler. Bunlar birbirleriyle büyük ölçüde ilişkilidir, ancak her ikisi de farklı amaçlar için kullanılır.

 

Harddisk İmajı Alma ve Harddisk Klonlama Arasındaki Fark

Disk Klonlama ve Disk İmajı, aynı görevi tamamlayan iki farklı yöntemdir. Amaç, harddisk içeriğini kopyalamaktır. Disk İmajı aldığınızda, harddiskin sıkıştırılmış bir dosyada yedeğini oluşturmuş olursunuz. Her iki aracın kullanımı da benzerdir ancak sonuç biraz farklıdır. Disk Klonlama, sabit sürücünün tam bir kopyasını oluşturur, ancak Disk İmajı harddiskin arşivini oluşturur. Bire bir kopya oluşturmak için harddiskin imaj kopyasını kullanabilirsiniz. Örneğin, Win 10 sistem görüntüsü alma size birçok aşamada kolaylık sağlayacaktır.

 

En İyi HDD Klonlama ve HDD İmaj Alma Programları

Verilerinizin sizin için ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz için, Windows 10, 8, 7 ve daha eski sürümleriniz için en iyi harddisk klonlama programlarından bazılarını listeledik. Sadece bu değil, programların çoğu aynı zamanda HDD imaj alma programı olarak da çalışıyor. Daha fazla uzatmadan, bir göz atalım!

 

1. EaseUS Todo Backup

EaseUS Todo Backup , sisteminizi korumanıza yardımcı olan ve ihtiyaç duyduğunuzda tüm verilerinizi yedekleyen bir yazılımdır. EaseUS Todo Backup’ın özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Donanım arızaları, donanım yükseltmeleri, virüsler ve daha fazlası durumunda verilerinizi hızlı ve kolay bir şekilde geri yükler.
 • Verilerinizi, harddiskinizi, bölümlerinizi ve işletim sisteminizi korumanızı sağlamak için yazılım otomatik olarak yedekleme yapar.
 • Bilgisayarınızın tam yedeğini alma veya belirli bir dosya veya klasörün yedeğini alma seçeneği sunar.
 • Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bulut depolama alanında dosya veya klasör yedeklemeyi destekler.

EaseUS Todo Backup programını buradan satın alabilirsiniz.

EaseUS Todo Backup Home

Bu harddisk klonlama yazılımı, diskinizi değiştirirken veya yükseltirken HDD ve SSD içerisindeki dosyaları yedeklemede etkin olarak kullanılabilir. Yazılım, verilerinizi zararlı yazılımlardan ve diğer virüslerden koruyabilir.

 

2. Paragon Drive Copy

Veri depolamak, verilerinizi taşımak, bölümleri yönetmek veya verilerinizi yedeklemek istiyorsanız, disk kopyalama programı olan Paragon Drive Copy oldukça kullanışlıdır. Paragon Drive Copy Professional’ın özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Etkin bir şekilde yedekler, konum ve çevreden bağımsız olarak verileri taşır.
 • Ayrıca hızlı bir şekilde PC’nin sanal klonlarını oluşturabilirsiniz. – Paragon ile imaj alma
 • Kolayca farklı sektör boyutuna sahip bir HDD’ye veri kopyalayın veya geri yükleyin.
 • Windows’u yeni harddiske taşımak, verilerinizi ve bilgisayarınız düzenli bir şekilde yedeklemek ve gerektiğinde eski durumuna getirmeye olanak sağlar.

 

Bu HDD klonlama programı, sabit diskinizi daha büyük bir sürücüye klonlayabilir. Ayrıca, bilgisayardaki verilerinizi yeni bir HDD’ye aktarabilirsiniz. Dahili özelliği sayesinde, yazılım tarafından oluşturulan her türlü yedekleme dosyasını geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, diskinizi düzenlemek için standart bölümleme fonksiyonlarını gerçekleştirmenizi sağlayan disk bölümleme programı olarak da işlev görür.

Programı İndir

 

3. Acronis True Image

Acronis True Image, harika bir HDD klonlama programıdır. Yazılım oldukça kapsamlı, fonksiyonel ve kullanımı kolaydır. Acronis True Image’in özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Sisteminizin ve verilerinizin tam görüntüsünü veya parça görüntüsünü yedeklemenizi sağlar. Bu, hard diskin tam bir kopyasını veya belirli bir bölümü alabileceğiniz anlamına gelir.
 • Tüm verileri, işletim sistemi, dosyalar ve program ayarlarını daha büyük kapasiteli veya daha hızlı bir harddiske taşıyabilirsiniz. Öne çıkan bir başka artısı, aktif bir Windows sistemini yerel bir sürücüye veya harici harddiske kopyalayabilme kabiliyetidir. – Windows’u harici harddiske kaydetmek
 • Tam imaj yedeklerini sanal bir sabit disk formatına dönüştürün ve farklı sistem ayarlarını ve uygulamalarını test edin veya sisteminizi sanal bir makinede çalıştırın.
 • Fidye virüsü koruması ile birlikte gelir. Yapay zeka ve makine öğrenme temelli teknolojisiyle fidye yazılımını etkili bir şekilde algılar ve durdurur.

Acronis True Image

Bu SSD HDD klonlama programı, veri yedeklemelerini yönetebilme, sisteminizi veya tek tek dosyalarınızı veya klasörünüzü yedekleyebilme, olası tehditleri izleme gibi hemen hemen tüm klonlama sorunlarıyla ilgili çözümler sunar. Üstelik, nerede olursanız olun, AES-256 şifrelemesiyle verilerinizi güvende tutar!

İndir

 

4. Macrium Reflect

Bir başka hard disk klonlama yazılımı olan Macrium Reflect, hızlı, güvenilir ve inovatif olduğu için bir disk kopyalama veya imaj alma programı arıyorsanız en iyi seçeneklerden biridir. Macrium Reflect’in özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler

 • HDD veya diskteki bölümlerin tam bir görüntüsünü oluşturur. Bu nedenle, dosyalarınızı kaybederseniz veya sisteminiz başarısız olursa, verileri imajdan geri yükleyebilirsiniz.
 • Tek bir sıkıştırılmış mount edilebilir arşiv dosyası ile tüm bölümlerin veya özel dosyaların, fotoğrafların ve daha fazlasının bir yedeğini oluşturun.
 • MBR ve GPT disklerini destekler.
 • Birkaç tıklama ile bölümleri veya tam disk imajını alabilir ve ihtiyaç duyduğunuzdan imajdan dosya kurtarma yapabilirsiniz.
GÖZ ATIN  Android Akıllı Telefon Nasıl Yedeklenir?

macrium-reflect

Bu sabit disk klonlama yazılımı, öğe düzeyinde kolay kurtarma için imajı Windows Gezgini’ne bağlar. Böylece imajı birkaç saniye içinde kurtarabilirsiniz. Ayrıca, Macrium Image Guardian ile yedekleme dosyalarınızı fidye virüslerinden korur.

İndir

 

5. Nova Backup PC

NovaBackup PC, kullanımı oldukça kolay olan basit ama güçlü bir harddisk kopyalama yazılımıdır. En iyi yedekleme korumasına sahiptir. Nova Backup PC’nin özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Yazılım kapsamlı yedekleme seçenekleriyle birlikte gelir. Dosya düzeyinde veya imaj düzeyinde yedekleme yapabilirsiniz. İlki, belirli dosya ve klasörleri yedeklemenizi sağlar. Diğer taraftan, ikinci seçenek, tüm sabit sürücünüzü yedeklemenize imkan tanır.
 • Verilerinizi 256 bit AES şifreleme ile korur. Böylece dosyalarınız her zaman güvendedir.
 • Dosyaları otomatik olarak bit düzeyinde veya sadece değişiklikleri kaydedecek şekilde zamanlayabilirsiniz.
 • Yerel ve bulut yedeklemesini tek bir arayüzden yönetebilirsiniz. OneDrive ve Dropbox gibi ücretsiz bulut depolama alanlarıyla çalışır.

Nova Backup PC

Bu klonlama yazılımı, bir işletim sistemindeki e-posta ayar tercihlerine ve daha fazlasına kadar tüm verilerinizi yedekler. Herhangi bir veri kaybı durumunda, hızlı geri yükleme işlemi sayesinde verilerinizi kısa sürede geri alabilirsiniz.

Programı İndirin

 

6. Paragon Harddisk Manager

Harddisk Manager Professional, bilgisayar dünyasına uzak yakın herkes tarafından yapılabilen ve uygulanabilen bir disk kopyalama programıdır. Diskinizi düzenler, performans ve depolama alanı ile ilgilenir. Harddisk Manager Professional’ın özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Sistemlerin birkaç saniye içinde aktarılmasını sağlar, tercihlere göre fiziksel ve sanal cihazları kullanır.
 • Yazılım ayrıca korumalı modda çalışan ücretsiz bir klonlama yazılımıdır. Bu modda, değişiklikleri önizleyebilir ve emin olduğunuzda değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca, bir adım geri giderek değişiklikleri de geri alabilirsiniz.
 • Sisteminizi düzenli tutmanıza yardımcı olan temel bölümleme kabiliyeti vardır.
 • En kötü durumlarda, sisteminiz zararlı yazılımlardan veya diğer virüslerden etkilenirse, verilerinizi geri kazanabilir ve sisteminiz üzerinde çalışabilirsiniz. Tüm uygulamalar çok az veri kaybıyla veya hiç kayıp olmadan çalışır.

hard-disk-manager-16

Bu harddisk kopyalama programı, kullanılabilir depolama alanını en üst düzeye çıkarmak için bölümleri yeniden boyutlandırabilir. Bilgisayarınızı kullanım dışına çıkarmanız durumunda, verilerinizi sonsuza dek imha etmek yani güvenli silmek için de bu programı kullanabilirsiniz. Windows çalışırken yeniden yükleme yapabilmesi artı bir kabiliyetidir.

 

7. CloneZilla

Clonezilla, sistem yerleştirme, kurtarma ve daha fazlasını yapmak için kullanılabilecek en iyi disk klonlama programları listesinde olmayı hak eden bir başka programdır. İki versiyonu mevcuttur: Clonezilla live ve Clonezilla SE (40 bilgisayarı birlikte klonlayabilen sunucu sürümü). Clonezilla’nın özelliklerini kontrol edelim:

Özellikler:

 • İmaj dosyasını yerel disk, samba sunucusu, ssh sunucusu, NFS sunucusu veya WebDAV sunucusu gibi herhangi ortamda alabilirsiniz.
 • Harddisklerin hem GPT hem de MBR bölüm biçimlerini destekler.
 • Clonezilla live BIOS veya UEFI’den de başlatılabilir.
 • Tüm adımlarda seçenek ve komutlarla çalışabilirsiniz. Önyükleme parametreleriyle, disk klonlama ve imaj almayı özelleştirebilirsiniz.
 • Tek bir imajı birden fazla yerel cihaza geri yükleyebilirsiniz.
 • Oluşturulan imaj, POSIX uyumlu bir şifreli dosya sistemi olan ecryptfs ile korunmak üzere şifrelenebilir.

Bu HDD klonlama aracı verilerinizi saklama, erişme ve aktarma esnasında AES-256 şifrelemesini kullanır. Clonezilla, bölümleri ve tüm diski kaydedebilir ve geri yükleyebilir.

 

8. Drive Image XML

En iyi ücretsiz klonlama yazılımı listesindeki Drive Image XML aynı zamanda ticari kullanılmlar için de lisanslı sürüm sunmaktadır. Harddisk imajı almak ve bilgisayarınızın sürücülerini ve bölümlerini yedeklemek için iyi bir seçenektir. Drive Image XML’in özelliklerini kontrol edelim:

Özellikler:

 • Yedekleme yapabilir ve imajları aynı veya farklı sürücülere geri yükleyebilirsiniz.
 • Otomatik yedeklemeleri zamanlayabilirsiniz. Böylece her zaman güncel verileriniz yedeklenir.
 • Bölümler ve sürücülerin hızlıca yedeğini almak ve imaj oluşturmak için basit ve güvenilir bir yazılımdır.
 • Bilgisayar imajı alırken, yazılım Microsoft’un Volume Shadow Services’ı (VSS) kullanır. Böylece halen kullanılmakta olan sürücüden bile güvenli “sıcak görüntüler” oluşturabilirsiniz.
 • İmaj XML dosyalarında saklanır. Böylece başka programlarla da çalışabilirsiniz.

DriveImage XML, Özel Sürüm (Private Edition) ve Ticari Sürüm’de (Commercial Edition) kullanılabilir. Ticari sürüm kullanan kurumlar, yazılımı müşterilerinin bilgisayarına da yükleyebilirler. Ayrıca, teknik destek yalnızca Ticari Sürüm için geçerlidir.

Ayrıca Okuyun: Windows için 10 En İyi Disk Birleştirme Yazılımı

 

9. MiniTool Partition Wizard

MiniTool Partition Wizard, harddisk kopyalama programı olarak da kullanılan ücretsiz bir harddisk bölümlendirme yazılımı‘dır. Yazılım, disk alanını optimize etmek ve verilerinizi korumak için çalışır. MiniTool Partition Wizard’ın özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Yetersiz disk alanı sorununu çözmek için bölümü yeniden boyutlandırabilirsiniz. Bunun için “Bölümü Taşı / Yeniden Boyutlandır” ve “Bölümü Genişlet” i kullanabilir ve disk alanını kolayca düzenleyebilirsiniz.
 • Bilgisayarınız sorunluysa verilerinizi yedekleyebilir veya disk bölümünü kopyalayabilirsiniz.
 • Aracı, bitişik bölümleri birleştirmek ve sisteminizdeki alanı yönetmek için kullanabilirsiniz.
 • İşletim sisteminizi başarıyla yedekleyebilir veya geri yükleme esnasında Windows işletim sistemini yeni SSD/HDD’ye taşımak isteyebilirsiniz.

MiniTool Partition Wizard

MiniTool Partition Wizard ile bölüm oluşturma, formatlama, düzenleme, silme, bölme ve daha fazlası gibi fonksiyonları kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca işletim sistemi olmayan bir diski herhangi bir veri kaybı olmadan GPT’den MBR’ye veya tersine dönüştürebilirsiniz.

İndirin

10. Daemon Tools Pro

DAEMON Tools Pro, tüm bilinen imaj türlerini uygulamadan veya gezginden açabilen güçlü bir disk kopyalama programıdır. Daemon Tools Pro 8’in özelliklerine bakalım:

Özellikler:

 • Hassas ve gizli verileri depolayabilen TrueCrypt konteynırları vardır. Hem Sabit hem de Dinamik sanal sabit diskler oluşturabilirsiniz.
 • 4 IDE cihazla aynı anda 32 HD, DT & SCSI sürücüyü çalıştırabilir.
 • Sanal sürücüleri fiziksel sürücülere ekleyebilir ve mevcut ayarları değiştirebilirsiniz.
 • Şifreli bir şekilde imaj dosyalarınızı dönüştürebilir, sıkıştırabilir ve koruyabilirsiniz.
 • Ayrıca, USB’den Raw imaj dosyası oluşturabilir ve Raspberry Pi işletim sistemini SD karta yazabilirsiniz.
GÖZ ATIN  Plakaları Çizik Harddiskten Veri Kurtarma

DAEMON-Tools-Pro

Yazılımın klasik bir arayüzü vardır. DAEMON Tools Pro özelliklerini Windows Gezgini ile kullanabilme fırsatı sunar.

 

11. Active@ Disk Image

Active@ Disk Image , HDD, USB, SSD, CD, DVD, Blu-ray gibi herhangi bir diskin kopyasını alabilen bir harddisk klonlama aracıdır. Active@ Disk Image özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Harddisk yedeği alma, PC yükseltme ve disk çoğaltma amacıyla kullanılabilir.
 • Sistem arızası durumunda bilgisayar sisteminizi kurtarmak için bir almış olduğunuz yedeği kullanabilir ve ayrıca bir imaj içindeki önemli dosyaları geri yükleyebilirsiniz.
 • Yazılım, imajları sanal sürücülere bağlamanıza imkan tanır
 • Verilerinizin güvende olduğundan emin olmak için imajı AES-128, AES-192 veya AES-256 algoritmaları ile şifreler.

Active Disk Image

Active@ Disk Image Harddisk kopyalama programı disk imajı oluşturabilir ve geri yükleyebilir. Sisteminizin arızalanması durumunda verilerinizin bir kopyasına sahip olduğunuzdan emin olmak için yedeklemeleri zamanlayabilirsiniz. Uygulama Ücretsiz, Standart ve Pro sürümleriyle kullanılabilir.

Deneme sürümü indirin

 

12. AOMEI Backupper

AOMEI Backupper, Windows sisteminizi, önemli verilerinizi ve uygulamalarınızı yedeklemek, geri yüklemek, senkronize etmek ve klonlamak için tek başına yeterli bir çözümdür. AOMEI Backupper’ın özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Diskinizi yükseltmek veya verilerinizi taşımak istiyorsanız HDD’yi SDD’ye, SDD’yi SDD’ye, HDD’yi HDD’ye klonlamak için kullanılır.
 • Bilgisayarlarınız için felaket kurtarma çözümü olarak da çalışan bir veri koruma aracıdır.
 • Yedekleme görevlerinizi kolaylaştırmak için Otomatik, artımlı, tam ve diferansiyel yedekleme gibi dört tür yedekleme vardır.
 • Açılmayan bilgisayarlar için WinPE veya Linux önyüklenebilir sürücü oluşturabilir.

Disk kopyalama yazılımı, dosyaları ve klasörleri herhangi bir gecikme olmadan kaynaktan hedefe gerçek zamanlı olarak senkronize eden bir araçtır. Veri alanından tasarruf etmek için yedekleri eski tarihten itibaren otomatik olarak silme özelliğine sahiptir. Komut isteminden veya batch script’lerle yedekleme oluşturabilir, dosyaları geri yükleyebilir ve klonlama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

13. O&O DiskImage

O&O Disk Image, sabit sürücünüzün tam bir kopyasını oluşturmanıza olanak tanıyan başka bir disk kopyalama yazılımıdır. Daha sonra farklı bir donanıma sahip bir makinede istediğiniz zaman yedeği geri yükleyebilirsiniz. O&O Disk Image’in özelliklerini kontrol edelim:

Özellikler:

 • Dosyalarınızı veya tüm sistemi yedekleyin ve geri yükleyin. Böylece veri kaybına uğrarsanız, değerli verilerinizi birkaç tıkla geri yükleyebilirsiniz.
 • Uygulama, SSD sürücülerini ve ayrıca UEFI sistemini de destekliyor.
 • Düzenli bir yedeklemeyi tercih edebilirsiniz. Bu sayede, sisteminiz saldırıya uğramış veya bilgisayar çalınmış olsa bile verilerinizi asla kaybetmezsiniz.
 • Yazılım, tüm kişisel dosyaları, HDD bilgilerini ve kişisel ayarları kaydeder.

O&O Disk Image harddisk klonlama yazılımı, ek sistem kurtarma araçlarıyla birlikte gelir. Bu şekilde tüm önemli verilerinizi hızlıca geri yükleyebilirsiniz. Verileri harici harddiske kaydedebilirsiniz. Yazılım, işletim sisteminden bağımsız geri yükleme yaptığından eski yedekleme dosyanız yeni diske aynı haliyle aktarılır.

İndirin

 

14. PING

PING, LFS (Sıfırdan Linux) dokümantasyonu ile geliştirilen canlı Linux ISO kurulumudur. CD’ye yazmak ve bir TFTP/PXE ortamına entegre etmek için kullanılır. PING’in özelliklerine bakalım:

Özellikler:

 • Yerel veya genel bir ağdaki dosyaları veya bölümleri yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca BIOS verilerini yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.
 • Önyüklenebilir bir DVD / CD yazabilir veya bir RIS / PXE ortamına entegre edebilirsiniz.
 • Windows’ta kurulum işlemine başlamadan önce bölümler oluşturabilir ve diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Ping iyi çalışan, basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahip ücretsiz bir klonlama aracıdır. Ping ile zor durumlarda sistemi kurtarmak için en iyi Linux araç kutusuna sahip olursunuz.

 

15. R-Drive Image

R-Drive Image, disk imaj dosyaları oluşturmanıza, yedeklemenize ve aynı zamanda dosyaları veya diskleri çoğaltmanıza yardımcı olabilecek etkili bir yardımcı programdır. Harddiskin bayt bayt kopyasını alabilmek, Windows’ta mantıksal diski tam olarak bölümlemek veya oluşturmak gibi fonksiyonları vardır. R-Drive Image’in özelliklerine bir göz atalım:

Özellikler:

 • Disk imaj dosyaları çeşitli konumlara kaydedilebilir: CD-R (W) / DVD, Jazz diskleri veya Iomega Zip gibi ayrılabilir ortamlar.
 • Yazılım, disk imajlarını birkaç saniye içinde orijinal disklerde veya diğer bölümlerdeki, istenen konuma geri yükler.
 • Windows’unuzu geri yüklemek istediğinizde, R-Drive Image doğrudan Windows’ta sahte grafik moduna dönüşür.
 • Sisteminize virüs saldırısı olursa, işletim sistemi çökerse veya donanım arızası meydana gelirse Windows’unuzu hızlı bir şekilde eski durumuna getirebilir.

R-Drive Image, windows işletim sisteminin görüntüsünü alma, harddiski kopyalama, geri yükleme ve bölümleme fonksiyonlarını kolayca gerçekleştiren basit arayüzlü yazılımıdır. Depolama alanından tasarruf etmek için imaj dosyalarını sıkıştırabilir. Size tüm sistemin veya belirli bir dosya veya klasörün yedeğini alma seçeneği sunar. Ayrıca, tüm diski bir başkasına kopyalamaya da yardımcı olur.

 

Windows 10, 8, 7 PC’de Diski Klonlamak

Harddiski klonlamak veya imaj almak istiyorsanız, bilgisayarınız için bir disk klonlama programı edinmek zorunludur. Bu sayede sabit diskinizi kopyalayabilir, klonlayabilir,  bölümler oluşturabilir ve verilerinizi istediğiniz zaman herhangi bir bilgisayar veya HDD’ye geri yükleyebilirsiniz.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..


Yukarıda anlattığımız programlar, Windows 10, 8, 7 ve daha eski sürümler için en iyi Disk Klonlama yazılımlarından bazılarıdır. Bu programlarla ilgili deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Daha farklı çözümler ve tercih ettiğiniz yöntemleriniz varsa yorumlardan bize bildirin.

Profesyonel destek için bize ulaşın.

 

En İyi 15 Harddisk Klonlama Programı-2019
19 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest