“USB bellek dolu ama içindeki dosyalar gözükmüyor” diyorsanız doğru yerdesiniz.

USB flash bellekler ve diğer taşınabilir hard diskler bilgisayarlar arasında veri aktarımı yapmak için iyi olmasına karşın bazen virüsler, trojan arka kapılar ve malware gibi istenmeyen şeyleri taşıyarak makinenize bulaşabilirler.

Sadece dosyalarınıza bulaşmakla kalmayıp aynı zamanda onları gizli kılan ünlü bir USB virüsü vardır. Bazı durumlarda, dosyalarınızın ve klasörlerin boş bir kısayolunu oluşturur. USB sürücünüzü virüs taraması yapmak, kısayol virüsünü kaldırır. Ancak flash bellekteki gizli olarak depolanan değerli verilerinizi kurtaramaz. Bu rehber dosyalarınızı kurtarmanıza yardımcı olacak. Aşağıdaki adımları dikkatlice izlediğinizden emin olun!

 

Flash Bellekte Görünmeyen Dosyalar Nasıl Açılır?

Yöntem 1 – USB’deki Dosyaları Görünür Yapın

İlk önce virüsten kurtulmak için USB flash sürücünüzü antivirüs veya anti-malware kullanarak tarayın. Bitdefender Antivirüs programı ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sonraki adım olarak, Windows’un gizli dosyaları göstermesini sağlamalısınız.

  • Windows Gezgini‘ni açın.
  • Görünüm Sekmesine Gidin.
  • Gizli Öğeler‘i seçili hale getirin.

Gizli ogeleri gorunur yap

Bunu yaptıktan sonra, Komut İstemi‘ni (cmd) yönetici olarak açmanız gerekir. Bunun için Windows 8 ve Windows 10’da sol alttaki Windows simgesi‘ne sağ tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kısayol tuşlarıyla işlem yapmayı sevenler WindowsKey + R tuşları ile çalıştır penceresini açıp cmd yazarak Enter tuşuna basabilir.

Viruslu-Dosya-Kurtar

Komut istemcisine aşağıdaki komutları yazın.

                       attrib -H -R -S /S /S G:\*.*

Not: Buradaki “G” harfini sizin flash belleğinizin sürücü harfi ile değiştirin.

Artık tüm dosyalarınız USB sürücünüzde gösterilmeye başlanacaktır. Adsız bir klasör görürseniz, içindeki verilere ulaşmak için yeniden adlandırın.

 

Yöntem 2 – Flash Bellekteki Dosyalara Winrar ile Bakın

Winrar, gizli olup olmamalarına bakılmaksızın tüm dosyalarınızı ve klasörlerini gösterecek bir dosya arşivcisidir. Onları Winrar’da göremiyorsanız, muhtemelen flash bellekte değildirler.

  • Buradan Winrar dosya sıkıştırma aracını indirin.
  • Winrar dosya arşiv programını kurun.
  • Winrar’ı açın ve USB sürücünüze gidin. Dosyalarınızı ve klasörleriniz halen USB’de depolanmaktaysa burada görebilirsiniz.
GÖZ ATIN  SD Kart Okumuyor, Görmüyor: İşte Çözümü

 

Yöntem 3 – Kesin Çözüm: USB Veri Kurtarma

Anlatılan yöntemler işinize yaramadıysa endişelenmeyin. USB’deki dosyalara erişmeniz hala mümkün. Elinizdeki USB’yi kullanmayı bırakın. En iyi veri kurtarma programlarından birisi olan Easeus Veri Kurtarma Programı‘nı indirin veya en kısa sürede Best Veri Kurtarma’ya ulaşın.

EaseUS Data Recovery Wizard

Hakkımızda daha fazla bilgi edinebilir ve bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

USB Flash Bellek Dolu Ama Boş Gözüküyor. İşte Çözümü!
39 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest