Silinen dosyaları, silinen fotoğrafları geri getirme dendiğinde, bu 5 programın üzerine yok!

Silinen dosyaları geri getirme, silinen fotoğrafları geri getirme, garantisi olmadığı kadar oldukça pahalıya malolan bir iş. Bu yüzden verilerinizi düzenli olarak yedeklemekten vazgeçmemenizde fayda var. Verilerini düzenli olarak yedekleyenlerin bile ani veri kayıpları sonrasında sıkıntı yaşayabildiklerini hatırlatmak istiyoruz.

Yanlışlıkla silinen veya başka bir nedenle ortadan kaybolan verilerinizi kurtarmanıza yardımcı olacak 5 veri kurtarma, yani silinen dosyaları geri getirme programı‘nı sizin için sıraladık.

Veri kaybını fark ettiğiniz anda söz konusu sürücüyü kullanmayı durdurmanız, büyük önem taşıyor. Silinen dosyaları geri getirme, başka bir deyişle silinen dosyaları kurtarma şansı için, etkilenen sürücüyü, kurtarma işlemine kadar hiç kullanmayın.

 

1.    Geri dönüşüm kutusundan silinen dosyaları geri getirme programı: DMDE Free Edition

dmde-veri-kurtar

Farklı sürücü türlerinden veri kurtarabilen, bilgisayardan silinen dosyaları geri getirme konusunda uzman olan DMDE Free Edition, sürücüyü seçtikten sonra Windows Gezgini’ne benzer bir ara yüzde kurtarabileceğiniz dosyalar arasında dolaşmanıza izin veriyor. Ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalar olsa da, kurtarabileceğiniz veri miktarı kısıtlanmıyor.

İndirin

 

2.     Dosya kurtarma programı: Recuva

Recuva-ile-veri-kurtarma

Harddiskten silinen dosyaları geri getirmedendiğinde akla gelen ilk araçlardan biri olan Recuva, tecrübeli kullanıcıların hemen kavrayabileceği bir arayüzle açılıyor. Türkçe dil desteği  sayesinde tüm menüleri kolayca anlaşılabiliyor.

Tarama işlevini, belirli bir konumu veya tüm sürücüleri içerecek biçimde çalıştırabiliyorsunuz. Tarama işlemi tamamlandığında kurtarabileceğiniz dosyalar, durumlarına göre yeşil, sarı, kırmızı renk kodlarıyla, sırasıyla “Mükemmel”, “Çok Zayıf” ve “Kurtarılamaz” olarak listeleniyor.

İndirin

Recuva’nın kullanımına ilişkin detayları şu videodan izleyebilirsiniz.

 

3.     Fotoğraf kurtarma programı: PhotoRec

photorec-veri-kurtarma

İsmine bakmayın, dosya kurtarma programı olan PhotoRec sadece fotoğrafları değil, 200 farklı dosya türünü bulup kurtarabiliyor. Sabit disklerden USB ve CD/DVD’lere kadar veri kurtarabilen araç, disk bölümlerini kurtarmak için de kullanılabiliyor. – silinen fotoğrafları kurtarma

GÖZ ATIN  Harddisk Arızaları ve Çözümleri

PhotoRec’in en önemli dezavantajı, komut satırından çalışması ve fareyle kontrol edilememesi. Ancak program, menüler yardımıyla size her adımda yardımcı oluyor ve dahası, diski salt-okunur olarak bağladığından kurtarabileceğiniz verileri yanlışlıkla silme olasılığınız bulunmuyor.

İndirin

 

4.  Formatta silinen dosyaları geri getirme programı: Partition Recovery

partition-recovery

En korkunç veri kayıplarından bir tanesi, tüm diski veya bölümü kaybetmek olsa gerek. Bu durum, çoğu zaman bölüm başlığının silinmesi ya da bölümün yanlışlıkla silinmesi sonucunda meydana gelir. MiniTool Partition Recovery Free ile diskinizi tarayıp, kayıp bölümleri geri getirebiliyorsunuz. Program yanıt vermeyi durdurmuş gibi görünürse endişe etmeyin, işlemin sonunda size bulduğu tüm bölümleri gösterecek ve onları kurtarma olanağı sunacak.

İndirin

 

5.    Dosya kurtarma programı: Paragon RescueKit 14

paragon-kurtarma-programi

Şimdiye kadarki tüm kurtarma araçları, Windows’u açabildiğinizi varsayıyordu. Peki Windows’u açamıyorsanız ne olacak? Bu gibi durumlarda Paragon Rescue Kit 14 Free Edition devreye giriyor. Aracı Windows’unuz çalışırken, şimdi yüklemek en iyi fikir; aksi halde bunu çalışan bir Windows’ta yapmanız gerekecek. İşlem için boş bir CD/DVD veya flaş sürücüye ihtiyacınız var.

Oluşturduğunuz ön-yükleme medyası ile PC’nizi açtığınızda kayıp bölümleri kurtarabilecek, ön-yükleme sorunlarını onarabilecek ve dosyalarınızı farklı bir sürücüye kopyalayabileceksiniz.

İndirin

 


Hard diskinizle ilgili sorun yaşarsanız, Best Veri Kurtarma olarak size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. Hard Disk arızaları ile ilgili çoğu durumda profesyonel destek almak en iyisidir

Fiyat teklifi almak için tıklayın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

En İyi 5 Ücretsiz Dosya Kurtarma Programı!
62 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest