iPhone dondu mu? İşte yapabilecekleriniz.

iPhone’unuz başlatma esnasında Apple logosunda takıldıysa, açılış ekranına geçemezsiniz. iPhone’unuzun bozulduğunu düşünseniz de durum böyle olmayabilir.

İşte iPhone’unuzu apple logosundan kurtarmak için atabileceğiniz birkaç adım.

Önce bunu deneyin: iPhone’u yeniden başlatın

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken ilk şey, iPhone’u yeniden başlatmaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu durum çoğu zaman sorunu gidermez, ancak çok basit bir yaklaşımdır ve telefonun yeniden başlatılması için gereken birkaç saniye dışında bir şey kaybetmezsiniz.

iPhone’u yeniden başlatamıyorsanız Hard Reset atmanız gerekir. Bu, sorunu çözebilecek daha kapsamlı bir yeniden başlatma türüdür.

Bir Sonraki Adım: Kurtarma Modu

Yeniden başlatma denemeleri sorununuzu çözmezse, iPhone’u Kurtarma Modu‘na geçirmeyi deneyin. Kurtarma Modu, iPhone’unuzun iTunes’a bağlanmasını ve iOS işletim sistemini yeniden yükleyebilmenizi veya iTunes yedeğiniz varsa bunu telefonunuza geri yüklemenizi sağlar. Bu, nispeten basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözmektedir.

iphone-kurtarma-modu

Kurtarma Modu, yeniden başlatmadan daha çok işe yarar, ancak sorunu her zaman çözmez. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, iPhone’u DFU Moduna almak gerekir.

Kesin Çözüm: DFU Modu

Apple logosunu hala görüyorsanız ve bundan önce anlatılanlar size çare olmadıysa, iPhone’unuzun önyüklemesinde bir sorun var demektedir. DFU veya Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu iPhone’unuzu tamamen önyüklemesini durdurur. Böylece, iPhone’u iTunes’a bağlayıp sıfırdan başlatabilirsiniz.

iPhone’u DFU Modu’na almak tecrübesiz kullanıcılar için biraz zaman alır. Yine de birkaç kez denediğinizde başarabilirsiniz.

DFU Moduna girmek için aşağıdaki talimatları uygulayın:

 1. Bilgisayarınızda iTunes’u başlatın.
 2. Telefonunuzun USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 3. iPhone’unuzu kapatın. Telefon ekran üzerinden kapatılmıyorsa, ekran kapanana kadar açma/kapama düğmesine basılı tutmaya devam edin.
 4. Telefon kapalıyken açma/kapama düğmesine 3 saniye basılı tutun.
 5. 3 saniye geçtiğinde açma/kapama butonuna basılı tutmaya devam edin ve telefonun önündeki home tuşuna basmaya başlayın. (iPhone 7 serisi telefon kullanıyorsanız, home tuşu yerine ses kısma düğmesini kullanın)
 6. Her ikisine de 10 saniye basılı tutun.
 7. Açma/kapama butonunu bırakın, home tuşuna (iPhone 7’de ses kısma düğmesi) 5 saniye daha basılı tutun.
 8. Ekranda bir şey görüntülenirse – Apple logosu, iTunes’a bağlanma istemi vs. – DFU Modunda değilsiniz ve işlemi 1. adımdan tekrar başlatmanız gerekiyor.
 9. iPhone ekranınız siyah kalırsa ve hiçbir şey göstermezse, DFU Modundasınız demektir.
 10. DFU Modundayken, bilgisayarınızdaki iTunes’da bir açılır pencere görüntülenir ve iPhone’unuzu geri yüklemenizi ister. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilir veya daha önce yedek oluşturmuşsanız verilerinizi telefona yükleyebilirsiniz.
GÖZ ATIN  Android Telefonda SMS Yedekleme Yöntemleri

 

Program ile Müdahale Edin

Yapılabilecek bir başka şey, Dr.Fone Repair aracı ile iPhone’u kilitli durumdan kurtarmaktır. Bu program çoğu yazılımsal problemi ortadan kaldırmada oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. (Elbette işlemi yapması için lisans satın almanız gerekmektedir.)

Dr.Fone Repair (iOS)’i buradan indirebilirsiniz: Repair your iOS system issues on Mac at home

 

Bir iPhone Neden Apple Logosunda Kilitli Kalır

iOS işletim sisteminde telefonun normal şekilde açılmasını engelleyen bir sorun olduğunda, iPhone’un Apple logosu ekranda takılı kalır. Sorunun nedenini tam olarak tespit etmesi çok zordur, ancak birkaç yaygın nedeni vardır:

 •     iOS’un yeni bir sürümüne yükselirken yaşanan sorunlar
 •     Telefonun jailbreak’iyle ilgili sorunlar
 •     Süresinin dolan bir iOS sürümünü çalıştırma

 

iPhone Veri Kurtarma Merkezi Arıyorsanız Best Veri Kurtarma’dan Destek Alın

Öngörülen çözümler sizin için fayda sağlamıyor veya iphone’daki fotoğraf, video, SMS, rehber ve internet yazışmalarınızın kaybolması riskini göze almak istemiyorsanız bizden destek alabilirsiniz. Telefondan veri kurtarmada, uzmanlarımız analiz yaparak kurtarılabilecek dosyaları size raporlamaktadır. Yukarıda anlatılan işlemlerde telefondaki dosyalarınızın tamamen kaybolma ihtimali olduğunu lütfen unutmayın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Teklif isteyen bazı müşterilerimizin sorun tanımları:


 

iPhone Veri Kurtarma ihtiyaçlarınız için size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. Bize iletişim sayfamızdan veya e-postayla ulaşabilirsiniz. En uygun fiyat tekliflerini almak için tıklayın.

Bu konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Makaleye alt taraftaki Rating kısmından puan vermeyi unutmayın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

GÖZ ATIN  Bilgisayarsız Root Atmak İçin En İyi 11 Android Uygulaması

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Elma Logosunda Kilitlenen iPhone Nasıl Düzeltilir?
93 kişi oy verdi. Ortalama puan 4.9

Pin It on Pinterest