Fabrika Ayarlarına Döndürdükten Sonra Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Telefon Numaralarini Kurtar

PC'ler, akıllı telefonlar ve tabletler gibi birçok elektronik cihazda fabrika ayarlarına döndürme veya sıfırlama adı verilen bir yazılım özelliği bulunur. Bu, bir yazılımı, orijinal üreticinin ayarlarına geri yükleme işleminin bir parçası olarak bir aygıttaki tüm bilgileri siler. Sonuç olarak, resimler, e-postalar ve SMS mesajları gibi telefonda veya sabit diskte saklanan tüm kişisel dosyalarınız kaldırılır. Böyle bir veri kaybı durumunda, yeni veriler tamamen üzerine yazılmadan önce kayıp verileri geri getirmek için En İyi Veri Kurtarma Yazılımları'nı kullanabilirsiniz.

 

 

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

PC'ler, Android telefonlar ve tabletler gibi cihazların fabrika ayarlarına sıfırlanması, aygıtın sabit sürücüsünün yeniden biçimlendirilmesi işlemidir. Bu, kişisel uygulamalarınızın, depolanan fotoğrafların, e-postaların veya rehberin silinerek cihazı ilk defa satın aldığınızdaki orijinal haline döndürür. Cihazın dahili sabit sürücüsü, cihazı ilk kez çalıştırdığınızda olduğu gibi önemsiz verilerden temizlenir. Üreticiler, mevcut işletim sisteminin varsayılan ayarlarının ve başlangıçtaki uygulamaların anlık görüntüsünü sistem içinde tutarlar. Aygıt her yeniden biçimlendirildiğinde, orjinal halde var olmayan verileri silerek bu anlık görüntü durumuna geri döner.

 

Sıfırlamadan Sonra Dosyalar Kaybolur mu?

Bir cihaza fabrika sıfırlaması yapıldığında, tüm eski fotoğraflarınız, e-postalarınız, kişileriniz, SMS mesajları ve diğer kişisel verileriniz dahili sabit diskten silinir. Bununla birlikte, bu güvenli bir silme olarak düşünülmemelidir. Çünkü verilerin üzerine sıfırlarla yazılmaması sadece dosyaların işletim sistemi tarafından erişilememesi anlamına gelir. Bu dosyalara ait bilgiler, aygıtın arabiriminden erişilemese bile, fiziksel sabit diskte halen bulunmaktadır. Fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra dosyaları kurtarmak için uygun bir veri kurtarma yazılımı satın almanız veya Best Veri Kurtarma’ya ulaşmanız gerekir.

 

 

Fabrika Sıfırlamasından Sonra Veriler Nasıl Kurtarılır?

Bir dosya, ister yanlışlıkla ister kasten bir sabit sürücüden silindiğinde, veri kurtarma yazılımı kullanılarak erişilebilir haldedir. Bu araçlar sabit sürücüyü tarar ve kurtarılabilir verileri bulur. Sonrasında kademeli olarak bunları kurtarılabilir bir dosya halinde birleştirir. Hatta, veri kurtarma yazılımı çalışmadan önce hızlı bir şekilde diski tarayıp kurtarılabilir dosyaların önizlemesini sağlayabilir. Böylece, fotoğraflardan rehberdeki telefon numaralarına kadar hangi türde veya boyutta dosyaları geri getirmek istediğinizi seçebilir ve yeniden bu dosyalara ulaşabilirsiniz.

Verileri kurtarmanın mümkün olmadığı tek örnek, bir telefon veya tableti şifreledikten sonra fabrika ayarlarını geri döndürmektir. Böyle bir sıfırlama tümüyle yeni bir yükleme dizini yaratacağından eski verilere erişilmesini engeller. Bir cihazdaki dosyaların şifresini çözmek için kullanılan orijinal anahtar olmadan, en iyi kurtarma yazılımıyla bile olsa kurtarma şansı mevcut değildir. Cihazınız şifrelenmemişse ve bir dosya silindikten sonra çok uzun süre geçmediyse, dosyaları kurtarma şansı oldukça yüksektir. Ancak, fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra sadece iyi bir veri kurtarma yazılımı kullanmanız durumunda dosyaları ve fotoğrafları kurtarmayı bekleyebilirsiniz.


Umarız bu yazı telefondan dosyalarınızı kurtarmada size yardımcı olmuştur. Makaleye alt taraftaki Rating kısmından puan vermeyi unutmayın.Bu konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Profesyonel destek için bize ulaşın.

Bumerang - Yazarkafe

Firma Hakkında

Best Veri Kurtarma, Ankara'da bulunan ve tüm Türkiye'ye hizmet vermeyi vizyon edinmiş veri kurtarma firmasıdır. Ankara Veri Kurtarma merkezleri arasında bir numaradadır.

 

Bizi Takip Edin

Adres

iPhone-veri-kurtar   

İtimat İletişim: Özevler Mah. İvedik Cad. No:235/C Yenimahalle/Ankara

 

 0 (553) 123 31 00

©{2017} Best Veri Kurtarma, Analiz ve Bilişim Hizmetleri. Her Hakkı Saklıdır.

Site İçi Arama