Whatsapp Hesabınızı Koruyun

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Whatsapp güvenli mi? Başkaları Whatsapp mesajlarınızı ele geçirebilir mi?

Whatsapp guvenli mi

Whatsapp'ın çok popüler olması herkese rahatlık veriyor. Ancak bilgisayar korsanlarının her gün Whatsapp'ın zayıf noktaları yakalamaya çalıştıkları da bir gerçek. Bu nedenle Whatsapp'ı kullanırken daha fazla uyanık olmalısınız.

Aylık 1.3 milyardan fazla aktif üyesi bulunan WhatsApp, muazzam bir kişisel bilgi hacmine sahip. WhatsApp sohbetleri artık sadece basit metin yazışmalarından oluşmuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Fotoğrafları, videoları, banka hesabı bilgilerini, kişileri ve daha birçok şeyi paylaşıyoruz. Bu kadar çok kişisel bilginizi WhatsApp'ın varsayılan güvenlik ayarlarına bırakırsanız, kötü niyetli kişilere iyilik etmiş olursunuz.

WhatsApp geçenlerde ayda 1.3 milyardan fazla aktif üyeye sahip olduğunu açıkladı. Bu rakam muazzam miktarda kişisel bilginin iletildiği anlamına geliyor. WhatsApp şimdilerde tüm mesajları ve verileri şifreli olarak gönderiyor. Ancak yine de whatsapp hesabını çalmak veya içeriklerini sızdırmak gibi yöntemlerle kişisel bilgilerinizi ele geçirilmesini önlemek için atabileceğiniz adımlar var. Bu yazıda, kişisel sohbetlerinizin güvende kalmasını sağlamak için ipuçları vererek WhatsApp kullanıcılarına tavsiyelerde bulunacağız.

İşte en iyi WhatsApp güvenlik ipuçları:


Whatsapp hesabınızı güvende tutmak için birkaç ipucu

Whatsapp hesabınızı yetkisiz kişilerden korumak için, aşağıda verilen adımları uygulayın.

# 1 – Whatsapp’ı Kilitleyin

Cihazların ekran kilidi özelliği, Whatsapp'ı korumak için yeterli değildir. Bu nedenle, daha fazla güvenlik için Whatsapp'ınızı kilitlemelisiniz. Whatsapp herhangi bir kilit modu sağlamaz, bu nedenle yazışmaların ele geçirilmesini önlemek için Whatsapp'ı kilitleyecek farklı bir uygulama yüklemeniz gerekir. Bu size biraz zor gelebilir. Ama telefonunuzu kaybederseniz, başkalarının yazışmalarınıza erişmesini önleyebilirsiniz. Messenger and Chat Lock ve Lock for WhatsApp  bunu yapan Android uygulamalarından bazıları.

# 2 - Telefonunuzu kimseye vermeyin

Cep telefonunuzu yabancıların erişiminden uzak tutmalısınız. Çünkü herkes, cep telefonunuzu hacklemek ya da whatsapp verilerine ulaşmak için casus uygulaması yükleyebilir.

Whatsapp telefonunuz kaybolur veya çalındığında hesabınızın kontrolünü elinizde tutmanız için basit ve etkili güvenlik ipuçları sunmaktadır. SIM kartınızı şebeke sağlayıcınız aracılığıyla kilitlemek etkili olacaktır. Bunun yanı sıra, WhatsApp, aynı telefon numarasına sahip başka bir telefonda, yedek bir SIM ile hemen WhatsApp'i etkinleştirmenizi önermektedir. Uygulama bir numarayla aynı anda yalnızca bir cihazda kullanılabilir. Böylece, whatsapp hesabının eski telefonunuzdan kullanılmasını önlersiniz.

 

 

# 3 - Uygulamaları yetkisiz veya bilinmeyen kaynaklardan yüklemeyin

Her zaman uygulamaları Google Play Store veya AppStore gibi bilindik bir mağazadan yükleyin. Telefonunuza yüklemeden önce geliştirici ayrıntılarını, derecelendirmelerini ve herhangi bir uygulamanın incelemelerini kontrol edin.

# 4 - Bilmediğiniz yerde veya Ücretsiz Wi-Fi kullanmayın

Bilinmeyen veya halka açık bir kablosuz ağı kullanmamalısınız. Çünkü aynı ağdaki başka bir kişi kolayca cep telefonunuzun verilerini Wi-Fi bağlantısını kullanarak çalabilir.

 


  Whatsapp Hesabım Çalındı mı? Ne Yapmalıyım? Adlı Makaleye Göz Atmayı Unutmayın.


 

# 5 - Whatsapp Web'den Ayrılırken Her zaman Çıkış Yapın

WhatsApp Web'in piyasaya sürülmesi çok fazla ses getirdi. Böylelikle bilgisayardan belge paylaşımı oldukça kolay hale geldi. Bu hizmet bilgisayarda çalışırken hayatı kolaylaştırmakta. Ama çoğu kullanıcı, internet tarayıcısındaki WhatsApp Web'den ayrılırken çıkış yapmaları gerektiğinin farkında değil.

Bir kahve molasına çıkarken meslektaşlarınızın sohbetlerinizi büyük bir ekranda okuduğunu hayal edin. Whatsapp Web'de herhangi bir oturum açtığınızda, oturumu kapatarak çıkış yapmak sizi davetsiz misafirlerden kurtaracaktır.


Yukarıdaki adımları izleyerek, Whatsapp hesabınızı kolayca koruyabilirsiniz. Eklemek istediğiniz korunma yöntemlerini Yorumlar’a yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Site İçi Arama

Bumerang - Yazarkafe

Firma Hakkında

Best Veri Kurtarma, Ankara'da bulunan ve tüm Türkiye'ye hizmet vermeyi vizyon edinmiş veri kurtarma firmasıdır. Ankara Veri Kurtarma merkezleri arasında bir numaradadır.

 

Bizi Takip Edin

Adres

iPhone-veri-kurtar   

İtimat İletişim: Özevler Mah. İvedik Cad. No:235/C Yenimahalle/Ankara

 

 0 (553) 123 31 00

©{2017} Best Veri Kurtarma, Analiz ve Bilişim Hizmetleri. Her Hakkı Saklıdır.

Site İçi Arama