Kırık iPhone'dan veya Android Telefondan Nasıl Veri Kurtarılır?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

 Mobil Veri Kurtarma

Akıllı telefonunuz kırıldıysa, çatlak bir ekranınız veya tuvalette yüzen bir telefonunuz varsa endişelenmeyin. Hiç kimse akıllı telefon hasarından muaf olamaz. Bu zor zamanınızda sizin için iyi haberlerimiz var. Kırık iPhone veya Android cihazınızdan verileri kurtarmanın çeşitli yolları vardır. Bunu nasıl yapabileceğinizi görmek için okumaya devam edin.

 

Telefon Arızaları Nelerdir?

Cep telefonunda oluşabilecek hasarlar iki türlüdür: Yazılım hasarı ve Donanım hasarı. Telefonunuz uygulamaları çalıştırmıyorsa, son zamanlarda güncelleme almamışsa veya işletim sisteminiz bozulmuşsa yazılım hasarı olduğu söylenebilir.

Telefonunuz yere düştüğünde, parçalandığında, suya düştüğünde, sıvı döküldüğünde veya ezildiğinde donanım hasarı oluşabilir. Bu gibi durumlarda, çatlak ekranlardan derin çiziklere ve hatta kırılmış home tuşlarına kadar birçok problem oluşabilir.

 

Telefon Suya Düştü

Telefon Suya Dustu

Durum ne kadar kötü olursa olsun, suyun içine düşen bir telefonundan veri kurtarma yolları var! Elinizde ıslak bir telefonunuz varsa yapmanız gerekenler (hem iPhone'lar hem de Android'ler için geçerli) şunlardır:

 1.  Telefonu kapat - Hemen
 2.  Telefonu sudan çıkarın - Çabuk
 3.  Mümkünse dış kasaları / kapakları / sim kartını çıkarın – Dikkatli bir şekilde
 4.  Kapalı telefonu bez ile kurulayın - İyice
 5.  Uzman bir Veri Kurtarma Merkezi ile irtibata geçin - Hemen
 6.  Verilerinize kolayca erişin.

 

Ne yazık ki, popüler pirinç taktiği suyun neden olduğu herhangi bir kısa devreyi düzeltmeyecektir. Telefonunuz açık iken suya düştüyse suyun devre kartına girmiş olması ve birkaç kısa devre oluşması muhtemeldir.

 


Telefonunuzu uzman birine götürmek veya parçaları kendi kendinize tamir etmek, suyun zarar verdiği bir cep telefonunu düzeltmenin tek yoludur. Suya düşen veya üzerine sıvı dökülen cep telefonundaki verilere birkaç yoldan erişebilirsiniz.

Android telefonlardaki SD kartı çıkarabilir, verilerinizi kaydetmek için bir PC’ye takabilirsiniz. Verilerinizin burada tutuluyor olması kaydıyla, onlara hala erişebilme şansınız var.

 

Telefon Ekranı Kırıldı

iPhone Ekran Kirik

Telefon ekranı kırılması ya da çatlaması, su hasarı veya işletim sistemi sorunları kadar kötü bir durum değildir. Ancak, yine de mesajları kristalize bir örümcek ağı gibi görünen ekrandan okumaya çalışmak çok eğlenceli olmasa gerek! Bu sorunu çözmek için, iPhone desteği alabilir veya yetkili teknik servislere gönderebilirsiniz. Alternatif olarak, kendiniz yapabileceğinizi düşünüyorsanız ücretsiz tamir klavuzu hizmeti veren bir siteden yardım alarak işi bitirebilirsiniz.

Hasardan dolayı Android cihazınızın dokunmatik ekranı yanıt vermiyorsa, bir USB OTG kablosu kullanmayı deneyin. Bu kablo, akıllı telefonunuza takıldığında, fare dahil olmak üzere birçok cihazı bağlamanızı sağlayacaktır.

Telefonunuza bir fare bağlamak rahat manevra yapmanıza ve verilerinize erişmenize olanak tanır. Telefonunuzun geldiği ambalajı kontrol ederek bir USB OTG olup olmadığına bakın. Alternatif olarak, USB OTG kablo uyumu var mı diye marka model girerek Google'dan da arayabilirsiniz.

 

iPhone Dokunmatik Ekranı Çalışmıyor

iPhone Home Tusu

IPhone dokunmatik ekranları  telefon ekranı kırıldıktan sonra nadiren işlevlerini yitirir. Ancak bazen home tuşu çalışmaz. Home tuşunuz bozuksa, AssistiveTouch'u etkinleştirerek iPhone'daki tüm alanlara erişebilirsiniz.

AssistiveTouch olarak adlandırılan erişilebilirlik özelliği, home tuşunda veya kaydırma işlemlerinizde sorun yaşadığınızda iPhone'unuzu kullanmanıza izin verecektir. Bir denemekte fayda var. iPhone'da AssistiveTouch'u nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 •     Ayarları açın
 •     Genel’e gidin
 •     Erişilebilirlik’i seçin
 •     Etkileşim altında, AssistiveTouch’a dokunun
 •     AssistiveTouch düğmesini etkinleştirin

Assistive Touch Menüsü ekranda dokunmatik bir home düğmesi çıkarır ve ayrıca Bildirim ve Kontrol Merkezine erişmenize yardımcı olur.

 

 

Telefondan Veri Kurtarmanın Diğer Yolları

Yukarıdaki seçeneklerden hiçbiri telefondaki verileri kurtarmanıza yardımcı olmadıysa deneyebileceğiniz başka bir seçenek daha var. Akıllı telefon veri kurtarma programı aracılığıyla cep telefonundaki verileri geri getirmek mümkün. Mobil telefon veri kurtarma, basitçe söylemek gerekirse, verileri geri döndürmek için bir mobil cihazı yazılımla tarama işlemidir.

iPhone'lar ve Android cihazlar için Best Veri Kurtarma’nın kullandığı yazılımlardan bazıları Wondershare, Dr Fone ve iMobie’dir. Bunlar iTunes, Chrome veya AVG Antivirus yazılımı kurulumuna benzer şekilde, masaüstü veya dizüstü bilgisayara kurabileceğiniz programlardır.


Cep Telefonu Veri Kurtarma

Akıllı telefon veri kurtarma programları, cep telefonlarındaki fotoğraf, video, rehber, email, SMS, whatsapp mesajları ve daha birçok veri türünü geri getirme konusunda oldukça yeteneklidir. Bu yazılımlar telefonunuzun dahili veritabanını tarayabilir ve verilerinizi bilgisayarınıza kopyalayabilir.

Telefonunuzdaki mesajlar, kişiler ve aramalar gibi dosyaları her sildikten sonra, bu öğeler yeni veriler üzerine yazılıncaya kadar telefonun veritabanında kalır. Yukarıdaki programlar bu gizli veri bitlerini telefonunuzdan ayıklayabilir ve bunları geri yüklemenize yardımcı olabilir. Kazayla silinen mesajlar, WhatsApp yazışmaları, telefon numaraları ve daha fazlası bu yöntemle kurtarılabilir.

 

iPhone Veri Kurtarma

Bir iPhone'dan veri kurtarmak için cihazın kendisini tarayabilir veya varsa PC’deki iTunes yedeğini tarayabilirsiniz. Telefonunuzu iTunes'a senkronize ettiyseniz iPhone'unuzun bir yedek kopyasını PC'nizde veya dizüstü bilgisayarınızda göreceksiniz.

 

Android Veri Kurtarma

Bir Android'den veri kurtarmak için telefona root atmak gerekir. Android cihaza root atmak, bir iPhone'u jailbreak yapmaya çok benzer bir kavramdır. Telefonun tüm işletim sistemine etkin bir şekilde erişime izin verir. Bu işlem tamamlandıktan sonra cihazınızı bir bilgisayara bağlayabilir ve verilerinizi kurtarabilirsiniz. Ancak “Root atmak garantiyi bozar mı?” sorusunun cevabını öğrenmek için telefon üreticisine danışmanız gerekebilir.

 

Bu yöntemlerden herhangi birini denediyseniz sonuçlarını yorumlardan bize bildirin.

 

Telefondan dosya kurtarma ile ilgili çoğu durumda profesyonel destek almak en iyisidir.

Bize web sayfamızdaki Canlı Destek modülünden veya telefonla ulaşabilir,  Fiyat Teklifi alabilirsiniz.

 

 

Site İçi Arama

Bumerang - Yazarkafe

Firma Hakkında

Best Veri Kurtarma, Ankara'da bulunan ve tüm Türkiye'ye hizmet vermeyi vizyon edinmiş veri kurtarma firmasıdır. Ankara Veri Kurtarma merkezleri arasında bir numaradadır.

 

Bizi Takip Edin

Adres

iPhone-veri-kurtar   

Korkutreis Mah. Strazburg Cad. 31/19 Sıhhıye Çankaya/Ankara

 

 0 (553) 123 31 00

©{2017} Best Veri Kurtarma, Analiz ve Bilişim Hizmetleri. Her Hakkı Saklıdır.

Site İçi Arama