Android Telefon Arıza Tespit Programları

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Android cihazınızın arızasını tespit etmenize yardımcı olacak 4 uygulamayı sizin için derledik.

 Android-Test-Et

Normalin dışında davranışlar sergileyen bir Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz varsa, bunun ne anlama geldiğini bilmek ve arızayı tespit etmek isteyebilirsiniz. Böylece kendiniz çözebileceğiniz bir sorun olup olmadığını kontrol edebilir veya servise göndermeye karar verebilirsiniz. Bir Android cihazın durumunu test etmek ve onarmak için en az bir uygulamanın yüklü olması gerekir. Bununla birlikte, Play Store'da o kadar çok opsiyon var ki doğru uygulamanın hangisi olduğuna karar vermek gerçekten zor.

Size yardımcı olmak için, bu uygulamaların çoğunu test etmeye ve başarılı gördüklerimizi yazmaya karar verdik. Android cihazınızın arızasını tespit etmek ve sağlık durumunu kontrol etmek için kullanılan en iyi uygulamaların listesi:

 

1. Phone Doctor Plus

Phone Doctor Plus  türünün en iyilerinden biridir. Android cihazınızın kasasının içinde ne olup bittiği hakkında mükemmel bir fikir verir. Phone Doctor Plus’ın kullanımı kolaydır, ancak testleri çalıştırmak ve cihazın tüm bileşenlerinin durumunu teşhis etmek bakımından oldukça kapsamlıdır. Phone Doctor Plus, dokunmatik ekran, kulaklık, hoparlör ve mikrofon, arama fonksiyonu, ivmeölçer, jiroskop, yakınlık sensörü, ekran, pusula, depolama, hafıza, CPU, kamera, titreşim, flaş, kulaklık girişi, GPS, 3G çip, Wi-Fi, Bluetooth, sessize alma ve ses kontrolü düğmesi, home tuşu, sıcaklık sensörü, nem sensörü, basınç sensörü, adım sayar ve ışık sensörü hakkında detaylı bilgiler sağlar.
 
Android cihazınızın arızalı olup olmadığını test etmek için bu uygulama çok yararlı sonuçlar çıkarmaktadır. Bu listeden yalnızca bir uygulama kullanmayı planlıyorsanız, Phone Doctor Plus'ı seçin, çünkü görüldüğü kadarıyla türünün en iyisi bu.

android-ariza-teshisTelefon Doktor Plus ile ilgili bir diğer iyi şey, tamamen ücretsiz olmasıdır. Uygulamada hiçbir reklam gösterimi yoktur.

İndir: Phone Doctor Plus

 

2. Test Your Android

Test Your Android,  android akıllı telefonunuz veya tabletinizle ilgili size çeşitli bilgiler verir ve sorunları teşhis etmek için kullanabileceğiniz bir dizi test sunar. Basit ve kullanımı kolay bir arayüz ile ekran renkleri, dokunmatik ekran, çoklu dokunma, kamera, parmak izi, el feneri, ses ve titreşim, mikrofon, NFC, konum, adım sensörü, sıcaklık, pusula, ışık sensörü, ivmeölçer, yakınlık sensörü, basınç sensörü ve yerçekimi sensörü için testler yapabilirsiniz. Ek olarak, işlemcinizi, ağınızı ve bellek kullanımınızı gerçek zamanlı olarak kontrol etmenizi sağlayan bir sistem izleme bölümü de bulunmaktadır.

android-ariza-tespit-programiPlay Store'dan ücretsiz olarak indirilebilmesine rağmen, Test Your Android’de reklamlar görüntülenmektedir.

İndir: Test Your Android

 

 

3. Phone Check (and Test)

Bu listedeki diğer uygulamalardan farklı olarak,  Phone Check (and Test) bir Windows bilgisayardaki kurulum sihirbazına benzer şekilde farklı bir yaklaşıma sahiptir. Çalıştırmak istediğiniz testleri seçmenizi sağlar ve daha sonra hepsini birbiri ardına çalıştırarak Android cihazınızda neyin yanlış olduğunu teşhis etmenize yardımcı olur. Phone Check (and Test) cihaz bilgileri, pil ve şarj yuvası testi, telefon ve Wi-Fi, mikrofon, hoparlör, kulaklık jakı, ses tuşları, titreşim, ölü pikseller, parlak pikseller testleri yanı sıra tutarlılık, dokunmatik ekran, şebeke ve GPS konumu, kamera ve flaş, desteklenen sensörler kontrolü (yakınlık, ışık, ivmeölçer, adım sayacı gibi) de yapabilmektedir.

Testler bittiğinde, tüm sonuçların yanı sıra cihazınızın iyi durumda olup olmadığı hakkında bir değerlendirmeyi içeren ayrıntılı bir rapor hazırlamaktadır.

android-telefon-ariza-tespit-programiPhone Check (and Test) uygulaması kullanımı ücretsizdir, ancak reklamlar gösterilir. Reklamları kaldıran ve ayrıca Bluetooth, NFC ve parmak izi sensörü için birkaç ilave testin de olduğu bir Pro sürümü mevcuttur.

İndir: Phone Check (and Test)

 

4. Sensors Multitool

Sensors Multitool, tam anlamıyla bir android arıza tespit uygulaması değildir. Cihazınızın işlemcisini veya belleğini test etmez, ancak Android cihazınızda yüklü olan sensörler hakkında her şeyi ortaya çıkaran üstün bir yanı vardır. Jiroskop, pusula, ışık sensörü, manyetik sensör, pedometre, yakınlık sensörü vb. hakkında bilgi veren basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Cihazınızdaki sorun bir sensörle ilgiliyse, Sensors Multitool sorunları teşhis etmenize yardımcı olabilir.

android-tablet-arizalariSensörs Multitool ücretsiz olarak indirilip kullanabilir, ancak ekranın alt kısmında reklamlar çıkmaktadır. Bununla birlikte, bu uygulama diğerlerinden farklı olarak, herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan menüsündeki bir ayarı değiştirerek reklamları devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

İndir: Sensors Multitool


Bu makaleyi okumanızın nedeni büyük ihtimalle Android akıllı telefon veya tabletinizle ilgili sorun yaşıyor olmanızdır. Buradaki uygulamaların, Android cihazınızın arızasını tespit etmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Makaleye alt taraftaki Rating kısmından puan vermeyi unutmayın.Bu listeye eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz diğer benzer uygulamaları biliyorsanız, yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Site İçi Arama

Bumerang - Yazarkafe

Firma Hakkında

Best Veri Kurtarma, Ankara'da bulunan ve tüm Türkiye'ye hizmet vermeyi vizyon edinmiş veri kurtarma firmasıdır. Ankara Veri Kurtarma merkezleri arasında bir numaradadır.

 

Bizi Takip Edin

Adres

iPhone-veri-kurtar   

Korkutreis Mah. Strazburg Cad. 31/19 Sıhhıye Çankaya/Ankara

 

 0 (553) 123 31 00

©{2017} Best Veri Kurtarma, Analiz ve Bilişim Hizmetleri. Her Hakkı Saklıdır.

Site İçi Arama