Elma Logosunda Kilitlenen iPhone Nasıl Düzeltilir?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

iPhone dondu mu? İşte yapabilecekleriniz.

iPhone-takili-kaldi

iPhone'unuz başlatma esnasında Apple logosunda takıldıysa, açılış ekranına geçemezsiniz. iPhone'unuzun bozulduğunu düşünseniz de durum böyle olmayabilir.


İşte iPhone'unuzu apple logosundan kurtarmak için atabileceğiniz birkaç adım.

 

Önce bunu deneyin: iPhone'u yeniden başlatın

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken ilk şey, iPhone'u yeniden başlatmaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu durum çoğu zaman sorunu gidermez, ancak çok basit bir yaklaşımdır ve telefonun yeniden başlatılması için gereken birkaç saniye dışında bir şey kaybetmezsiniz.

iPhone'u yeniden başlatamıyorsanız Hard Reset atmanız gerekir. Bu, sorunu çözebilecek daha kapsamlı bir yeniden başlatma türüdür.

 

Bir Sonraki Adım: Kurtarma Modu

Yeniden başlatma denemeleri sorununuzu çözmezse, iPhone'unuzu Kurtarma Moduna geçirmeyi deneyin. Kurtarma Modu, iPhone'unuzun iTunes'a bağlanmasını ve iOS işletim sistemini yeniden yükleyebilmenizi veya iTunes yedeğiniz varsa bunu telefonunuza geri yüklemenizi sağlar. Bu, nispeten basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözmektedir.

iphone-kurtarma-modu

Kurtarma Modu, yeniden başlatmadan daha çok işe yarar, ancak sorunu her zaman çözmez. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, iPhone'u DFU Moduna almak gerekir.

 


 →  iPhone'dan Veri Kurtarma Mümkün mü? Adlı Makaleye Göz Atmayı Unutmayın.


 

Kesin Çözüm: DFU Modu

Apple logosunu hala görüyorsanız ve bundan önce anlatılanlar size çare olmadıysa, iPhone'unuzun önyüklemesinde bir sorun var demektedir. DFU veya Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu iPhone'unuzu tamamen önyüklemesini durdurur. Böylece, iPhone'u iTunes'a bağlayıp sıfırdan başlatabilirsiniz.

iPhone’u DFU Modu’na almak tecrübesiz kullanıcılar için biraz zaman alır. Yine de birkaç kez denediğinizde başarabilirsiniz.


DFU Moduna girmek için aşağıdaki talimatları uygulayın:

 1.   Bilgisayarınıza iTunes'u başlatın.

 2.   Telefonunuzun USB kablosunu kullanarak iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlayın.

 3.   iPhone'unuzu kapatın. Telefon ekran üzerinden kapatılmıyorsa, ekran kapanana kadar açma/kapama düğmesine basılı tutmaya devam edin.

 4.   Telefon kapalıyken açma/kapama düğmesine 3 saniye basılı tutun.

 5.   3 saniye geçtiğinde açma/kapama butonuna basılı tutmaya devam edin ve telefonun önündeki home tuşuna basmaya başlayın. (iPhone 7 serisi telefon kullanıyorsanız, home tuşu yerine ses kısma düğmesini kullanın)

 6.   Her ikisine de 10 saniye basılı tutun.

 7.   Açma/kapama butonunu bırakın, home tuşuna (iPhone 7'de ses kısma düğmesi) 5 saniye daha basılı tutun.

 8.   Ekranda bir şey görüntülenirse - Apple logosu, iTunes'a bağlanma istemi vs. - DFU Modunda değilsiniz ve işlemi 1. adımdan tekrar başlatmanız gerekiyor.

 9.   iPhone ekranınız siyah kalırsa ve hiçbir şey göstermezse, DFU Modundasınız demektir.iPHone-DFU-moduna-nasil-alinir
 10.   DFU Modundayken, bilgisayarınızdaki iTunes'da bir açılır pencere görüntülenir ve iPhone'unuzu geri yüklemenizi ister. iPhone'unuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilir veya daha önce yedek oluşturmuşsanız verilerinizi telefona yükleyebilirsiniz.

 

 

Bir iPhone Neden Apple Logosunda Kilitli Kalır

iOS işletim sisteminde telefonun normal şekilde açılmasını engelleyen bir sorun olduğunda, iPhone'un Apple logosu ekranda takılı kalır. Sorunun nedenini tam olarak tespit etmesi çok zordur, ancak birkaç yaygın nedeni vardır:

 •     iOS'un yeni bir sürümüne yükselirken yaşanan sorunlar
 •     Telefonun jailbreak'iyle ilgili sorunlar
 •     Süresinin dolan bir iOS sürümünü çalıştırma

 

iPhone Veri Kurtarma Merkezi Arıyorsanız Best Veri Kurtarma'dan Destek Alın

Öngörülen çözümler sizin için fayda sağlamıyor veya iphone'daki fotoğraf, video, SMS, rehber ve internet yazışmalarınızın kaybolması riskini göze almak istemiyorsanız bizden destek alabilirsiniz. Telefondan veri kurtarmada, uzmanlarımız ücretsiz analiz yaparak kurtarılabilecek dosyaları size raporlamaktadır. Yukarıda anlatılan işlemlerde telefondaki dosyalarınızın kaybolma ihtimali olduğunu lütfen unutmayın.

 

Teklif isteyen bazı müşterilerimizin sorun tanımları:

 • iPhone elmada kaldı açılmıyor. Dosyalarımı kurtarmak için ne yapmalıyım?
 • iPhone, iTunes ekranında kaldı. Rehberi nasıl geri getirebilirim?
 • iPhone elmada kaldı. iTunes görmüyor. iPhone'dan Whatsapp mesajları nasıl kurtarılır?
 • iPhone açılmıyor ve DFU moduna girmiyor. iPhone DFU moduna nasıl alınır?
 • iPhone kilitlendi iTunes'a bağlan diyor. Rehberi kurtarmak mümkün mü?
 • iPhone güncelleme yaparken kilitlendi. İphone fotoğrafları nasıl kurtarılır?

 

iPhone Veri Kurtarma ihtiyaçlarınız için size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız. Bize iletişim sayfamızdan veya Canlı Destek modülünden ulaşabilirsiniz. En uygun fiyat tekliflerini almak için tıklayın.


Bu konuyla ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. Makaleye alt taraftaki Rating kısmından puan vermeyi unutmayın.

 

 

 

Site İçi Arama

Bumerang - Yazarkafe

Firma Hakkında

Best Veri Kurtarma, Ankara'da bulunan ve tüm Türkiye'ye hizmet vermeyi vizyon edinmiş veri kurtarma firmasıdır. Ankara Veri Kurtarma merkezleri arasında bir numaradadır.

 

Bizi Takip Edin

Adres

iPhone-veri-kurtar   

Korkutreis Mah. Strazburg Cad. 31/19 Sıhhıye Çankaya/Ankara

 

 0 (553) 123 31 00

©{2017} Best Veri Kurtarma, Analiz ve Bilişim Hizmetleri. Her Hakkı Saklıdır.

Site İçi Arama