Biliyor musunuz? Rootlu bir Android telefon, rootsuz bir cihazdan on kat daha güçlü olabilir. Bugün Android için en iyi root uygulamalarına ve bilgisayarsız nasıl root atılacağına dair bir yazıyla karşınızdayız. Aslında, bir Android’i rootlamak, gerçekleştirmesi çok zor ve büyük bir iş değildir. Eğer rootlama terimine yeniyseniz, o zaman bilgisayarsız root atmak zor olabilir. Her halukarda endişelenmenize gerek yok. Yardım etmek için buradayız.

 

Android marketi çok sayıda root uygulaması içeriyor, ancak sizin için en iyi root programlarını seçtik. Birkaç dakika içinde faydalı bilgilerden oluşan bir listeyle karşılaşacaksınız. Bu yüzden okumaya devam edin.

 

TELEFON ROOTLAMAK NE DEMEK?

Yeni kullanıcılar, root atmayı hacklemek ile ilişkilendirirler. Aslında hiç de doğru değil. Android telefonu veya tableti rootlamak, uyumsuz görevleri gerçekleştirmek için cihazdaki kısıtlamaları ve sınırlamaları kaldırmak anlamına gelir.

Bir örnekle anlayalım. Bir öğrenci (Android telefon) olduğunuzu ve okul personelinin (Telefon şirketi) sizin ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini kısıtladığını varsayalım. Bu benzetmede siz telefona root atarak okulun getirdiği sınırlamaları kaldırmış olursunuz. Yani şimdi okulun tadını kuralsız bir şekilde çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde, Android telefonunuza root attıktan sonra cihazınızı dilediğiniz gibi özgürce kullanabilirsiniz.

Rootlamak süper kullanıcı erişimi olarak da bilinir. Hackleme terimi ise uzaktan erişim için bir bilgisayarın veya cihazın güvenliğini bozmak anlamına gelir. Umarız, Android telefona root atmanın ne demek olduğunu anlamış oldunuz.

 

ANDROİD TELEFONU ROOTLAMANIN AVANTAJLARI

Android cihazınızı rootlamak istiyorsanız muhtemelen root atmanın avantajlarını bilmek istersiniz. Android telefonlarda root ayrıcalıklarına sahip olmanın sayısız avantajı var.

İnsanları bilgisayarsız root atmaya zorlayan avantajlardan bazıları aşağıdadır.

 • Özel Romlar: Android cihazlara root atmanın bir numaralı nedeni özel ROM’lar yüklenebilmesidir. Evet, özel ROM’lar cihazınız en son güncellemeyi almadıysa bile en son Android sürümünü test etmenin mükemmel bir yoludur.
 • Farklı uygulamalar yüklemek: Süper uygulamaların çoğu, herhangi bir Android cihazda çalıştırılmak için root erişimi gerektirir. Bunlar, sistem donanımını ve yazılımını özelleştirmemize ve değiştirmemize yardımcı olabilecek uygulamalardır. Telefonunuzun sesini artırmak için Doby Atmos ses modunu da kurabilirsiniz.
 • CPU hızı: CPU’yu kullanımlarımıza göre ayarlayabiliriz. CPU frekansının azaltılması, pil ömrünün uzamasına yol açar. Kernel Auditor CPU hızını ayarlamak için harika bir uygulamadır.
 • Pil ömrü: Telefon bataryası kullanım süresini artırmak, insanları Android cihazlarını rootlamaya iten önemli faktörlerden biridir. Arka plan uygulamalarını öldürmek için Greenify gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu da daha iyi batarya performansı demek.
 • Tam Yedeklemeler: Root olmadan tüm cihazı yedekleyemezsiniz. Ancak diğer tarafta rootlu telefonlarda, oyunlar da dahil olmak üzere cihazınızı tamamen yedekleyebilen titanyum yedekleme gibi uygulamalar var.
 • Reklam Engelleme: Sitelere göz atarken veya uygulama çalıştırırken özellikle pop-up reklamlar keyfimizi kaçırır. Tüm reklam türlerini engellemek için iyi reklam engelleyicileri bulunduğundan Android telefonları rootlamak tercih nedenlerinden sadece biri.
 • Dayatılan Programları Kaldırmak: Akıllı telefon markaları, pazarlama stratejilerine çok meraklıdır. Kullanıcı deneyimini dikkate almadan, cihazları çok sayıda aptalca uygulama ile doldururlar. Bu uygulamaları kaldırmak isteyenler için rootlu cihazlara özel birçok uygulama bulunmaktadır.
 • Özelleştirme: Android cihazınızı rootladığınızda, istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. “Özelleştirme” kelimesini bir sonraki seviyeye taşımak için çok sayıda uygulama bulunmaktadır.

 

ANDROİD TELEFONLARA ROOT ATMANIN DEZAVANTAJLARI

Her hapın yan etkileri olduğu gibi root atmak da bazı komplikasyonlara sebep olabilir. Rootlamanın bazı dezavantajlar veya risk faktörleri de vardır. Android telefonların rootlanması hakkında daha önceden bilginiz varsa, bu riskler tehlikeli değildir.

root atmanın zararları

 • Telefonun brick olma tehlikesi: Muhtemelen tek bir yanlış hareket, cihazınızı kullanılamaz bir tuğla parçası haline getirebilir. Yumuşak brickli cihazlar çözülebilir ancak sert brickler sadece telefonun ana kartını değiştirerek çözülebilir.
 • Root atmak garantiyi bozar: Markaların çoğu, root erişimine izin vermez ve root erişimi sağlandıktan sonra garantiyi geçersiz kılar. Bu durumda, root atmadan önce garanti hususunu müşteri hizmetlerine sormayı düşünebilirsiniz.
 • Güncelleme kesintileri: Android telefonlarını rootlayan kullanıcıların çoğunluğu otomatik güncelleme sorunuyla karşılaşıyor. Bu durumda, resmi güncellemeleri almayacaksınız. Cihazınızı manuel olarak güncellemeniz gerekir.
 • Güvenlik sorunları: Android cihazının rootlanması yüksek güvenlikten taviz vermek demektir. Bankacılık uygulamalarını kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekir. Bunun arkasındaki sebep, root uygulamaları güvenlik konusunda sağlamcı değiller. Yani, istmeden bilgisayar korsanlarına kapı açmış olabilirsiniz.
 • Virüs bulaşması: Pek çok süper kullanıcı uygulaması, android telefonunuza zarar verebilecek zararlı virüslerle gelir.
 • Reklam engelleme: Aslında bu, dolaylı olarak bir dezavantaj. Çünkü uygulama veya web sitesi sahipleri reklamlarla para kazanıyor, bu da daha fazla büyümesine yardımcı oluyor. Reklamların yayıncıları desteklemesine izin vermek bazen iyi bir fikirdir.

 

ROOT ATMADAN ÖNCE HATIRLANMASI GEREKEN NOKTALAR

Herhangi bir Android cihazı rootlamadan önce dikkate alınması gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Risk veya başarısızlıktan kaçınmak için bunları dikkate aldığınızdan emin olun.

 • Cihazınızın Bootloader kilidinin açık olması gerekir.
 • Telefon en az % 70 şarjlı olmalıdır.
 • Verilerinizin tam yedeğini almalısınız (önerilir).
 • Ayarlar> Geliştirici seçenekleri> USB hata ayıklama seçeneğini açın.
 • Bu yazı sadece eğitim amaçlıdır. Bu nedenle, size ve cihazınıza kötü bir şey olursa sorumluluk kabul etmiyoruz.

 

PC VEYA BİLGİSAYAR OLMADAN TELEFONA NASIL ROOT ATILIR?

PC veya bilgisayar olmadan telefonu rootlamak oldukça basittir. Sonuçta, işimizi daha kolay hale getirmek için tek tıkla çalışan uygulamalar çağındayız. Yeni başlayanlar için tüm root işlemlerini yapmak karmaşık gelebilir. Endişelenmeyin, telefona root atmak sizin için de kolay olacaktır.

Programsız Root Atmak: Uygulama ile root atma yöntemlerinin hepsi birbirine benzer. Her adımı dikkatli bir şekilde takip edin. Uçuşa geçmeye hazırlanın.

 • Ayarlar> Güvenlik ayarları> Geliştirici seçenekleri>Usb hata ayıklama seçeneğini etkinleştirin.
 • Aşağıdaki listeden herhangi bir root uygulamasını indirin ve uygulamayı yükleyin. (Uyarı mesajlarından korkmadan yüklemeyi tamamlayın.)
 • Her root uygulamasının, cihazı rootlamak için belirli bir düğmesi vardır. Sadece bu düğmeye tıklayın.
 • Sadece işlemi tamamlamak için bekleyin. Cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacak (Bazı durumlarda otomatik olarak yeniden başlatılmaz.)
 • Tebrikler, Android telefonunuz artık başarılı bir şekilde rootlandı.

 

ROOT UYGULAMASI KULLANMANIN FAYDALARI

Araştırmamıza göre, yeni başlayanların çoğu root atmayı özellikle başta Facebook grupları ve Youtube videoları olmak üzere sosyal medyadan duyuyorlar. Çoğu kişi root adını öğrendikten sonra karmaşık bir şey olduğu hissine kapılıyor. İnanın En iyi Root Uygulamaları yardımıyla bu iş düşündüğünüzden daha kolay.

GÖZ ATIN  Telefonu Fabrika Ayarlarına Döndürdükten Sonra Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Aşağıda, root atma uygulamaları kullanmanın önemli faydalarından bazıları verilmiştir.

 • PC veya bilgisayar gerekmez. Evet, bilgisayar olmadan telefona root atılabilir.
 • Çoğu zaman bu uygulamalar risksizdir.
 • Android telefonunuzun brick olma şansı çok az veya sıfıra yakındır.
 • Root uygulamalarının kullanımı her zaman kolaydır.
 • Ücretsiz, bunları satın almanıza gerek yok.
 • Bilgisayara bağlamadan root’u en hızlı şekilde atabilirsiniz. (Sadece root butonuna basmanız yeterlidir)
 • Herhangi bir veri kaybı riski yok (yine de verilerinizi yedeklemelisiniz).
 • Herhangi bir Android sürümünü (Gingerbread 2.2, Ice-cream Sandwich 4.0- 4.1, Jellybean 4.2-4.3, KitKat 4.4, Lollipop 5.0-5.1, Marshmallow 6.0-6.0.1, Nougat 7.0-7.0.1, Oreo 8.0) rootlayabilirsiniz.
 • Ayrıca herhangi bir markanın Android cihazını (Samsung, Xiaomi, Lenovo, General Mobile, LG, HTC, Huawei, Sony, Nokia ve diğerleri) rootlamak mümkün.
 • Veri kaybetmeden Android’e root atma imkanı.

Bilgisayar olmadan Android telefon/tablete root atma uygulamalarının bazı faydalarını öğrendiniz. Birkaç dakika sonra bu root uygulamalarının özellikleri ve çalışmaları hakkında bilgi edineceksiniz. Okumaya devam edin.

Not: Yeni cihazlara bu uygulamalarla root atmak mümkün olmayabilir. Çünkü, şirketler en son çıkardıkları cihazları bootloader’ları kilitli olarak piyasaya sürüyorlar. Başarılı bir şekilde root atmak için ilk önce telefonunuzun bootloader’ının kilitli olmadığından emin olun.

 

BİLGİSAYARSIZ ROOT ATMAK İÇİN EN İYİ ANDROİD UYGULAMALARI

İnternet üzerinden bilgisayara bağlamadan root atmak işini yapabildiğini iddia eden birçok uygulama var. Gerçekte, uygulamaların çoğu hiç çalışmıyor. Aslında, cihazınıza virüs bulaştırmak için çeşitli kötü amaçlı yazılımlar içeriyorlar.

Bilgisayarsız telefon rootlayabilen bazı uygulamaları çok fazla araştırma ile keşfettik. Hadi şimdi en iyi root apk’ları hakkında daha fazla bilgi verelim.

1- KİNGROOT

KingRoot Apk

Bir Android cihazının rootlanması söz konusu olduğunda, kingroot en iyi uygulamalardan biridir. Kingroot stüdyosu, bu uygulamayı piyasaya sürdükten sonra sayısız uygulamanın telefonlara yüklenebilmesi sağlandı. Uygulamanın milyonlara varan indirme sayısı ve çok iyi kullanıcı değerlendirmeleri var.

Artıları:

 • Kingroot basit ve kullanımı kolaydır.
 • Birçok Android versiyonlu telefona root atar (Android 2.2 – Android 5.0 arası).
 • Dahili unroot (root kaldırma – geri alma) seçeneği mevcut.
 • Önceden kurulmuş Purify uygulaması varsayılan olarak gelir (pilden tasarruf sağlar ve cihazı optimize eder).
 • Tek bir tıklamayla cihazlara root/unroot atar.
 • Ücretsiz

Eksileri:

 • Cihazın rootlanması için internet bağlantısı gerektirir.
 • Kilit ekranında reklamlar görünür.
 • Sadece 5.0 Lolipop veya daha düşük sürümler Root olabilir.

KİNGROOT İLE TELEFONA ROOT ATMAK

 1. Kingroot apk’yı indirin ve yükleyin (uyarıyı göz ardı edin ve yine de yükleyin).
 2. Birincil arayüze erişmek için Try Now’a dokunun.
 3. Şimdi Root’a tıklayın ve telefonunuz rootlanana kadar bekleyin.
 4. Cihazınızın başarıyla rootlandığını göreceksiniz.

 

2- FRAMAROOT

Framaroot-root-programı

Framaroot, Android cihazlara tek tıkla root atmak için başka bir en iyi uygulama. Framaroot oldukça basit görünse de Android cihazlarda root erişimi elde etmek için güçlü bir araçtır.

Framaroot’un çıkışından bu yana, Android kullanıcılarının çoğu diğer root apk’larından daha çok bunu tercih ediyor. Açık bootloader’lu herhangi bir Android telefonu çoğu zaman rootlayabilir. Akıllı telefon rootlamada iyi bir başarı oranına sahiptir.

Artıları:

 • Basit ama güçlü bir Android uygulaması.
 • Geniş cihaz yelpazesini destekler.
 • Birkaç dokunuş ile root erişimi kazanın.
 • Dahili unroot özelliği mevcut.
 • Tüm cihazlar için ücretsiz.
 • Reklamsız (Her an değişebileceğinden bunda hiç emin değiliz)
 • PC’ye takmadan Android rootlamak oldukça kolay.

Eksileri:

 • Framaroot sadece Android 4.0 veya üstü cihazlara Root atabilir.
 • Cihazın rootlanması için internet bağlantısı gerektirir.
 • En yeni cihazlardan bazıları desteklenmiyor.

FRAMAROOT İLE TELEFONA ROOT ATMAK

 1. Framaroot apk’nın son versiyonunu indirin ve yükleyin
 2. Uygulamayı açın ve SuperSu uygulamasını seçin.
 3. Aragorn veya Gandalf yöntemlerini işaretleyin.
 4. Sonra cihaza başarılı bir şekilde root atıldığını göreceksiniz.
 5. Şimdi cihazınızı yeniden başlatın ve keyfini çıkarın.

 

3- KİNGOROOT

Kingo Root Uygulaması

KingoRoot, Android için en popüler root uygulamalarından biridir. Android için en iyi root atma uygulaması için oy kullanmak gerekirse, KingoRoot’u seçebiliriz. Neden KingoRoot? KingoRoot tek bir tıkla cihazı rootlamak için en hızlı uygulama olduğu için.

İnsanların çoğu Kingroot ve KingoRoot arasında ayrım yapamasalar da, iki program hem fonksiyonel olarak hem de uygulama sahipleri açısından farklıdır.

Artıları:

 • Tek bir dokunuşla herhangi bir Android’i rootlamak için en hızlı uygulama.
 • PC / bilgisayar olmadan Android’i rootlamak mümkün.
 • Satın almaya gerek yok (ücretsiz).
 • Kingoroot hemen hemen tüm Android telefonları rootlar.
 • Android 7.0 Nougat cihazlara root atmak mümkün.
 • Kullanımı kolay (yeni başlayanlar için iyi).
 • Cihazınızın brick olma riski yoktur (çoğu zaman).

Eksileri:

 • Diğer Root programları gibi, Kingo Root internet bağlantısı ister.
 • Rahatsız edici reklamlar mevcut.

KİNGOROOT İLE TELEFONA ROOT ATMAK

 1. Kingo Root apk indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı açın ve Root düğmesine dokunun.
 3. İşlem % 100 tamamlanana kadar bekleyin.
 4. Şimdi Successfully Rooted mesajını göreceksiniz.
 5. Android telefonunuzu yeniden başlatın ve keyfini çıkarın.

 

4- ONE CLICK ROOT

One Click Root Programı

One Click Root, süper kullanıcı erişimi kazanmak için bir başka en iyi uygulama. Adından da anlaşılacağı gibi, One Click Android cihazları tek bir tıkla rootlamak için tasarlanmıştır. Sadeliği ve kullanıcı dostu arayüzü, bu uygulamayı cazip hale getiriyor. One Click Root ile ilgili en iyi şey, istediğinizde canlı sohbet desteğine sahip olmasıdır.

Artıları:

 • Basit ve temiz kullanıcı arayüzü.
 • Acemi olsanız bile kullanımı kolay.
 • Tek tıkla herhangi bir android telefona root atar.
 • Canlı sohbet desteği ve mesaj desteği.
 • PC veya bilgisayar ile bağlantı kurmadan root imkanı.
 • Ücretsiz bir uygulama.

Eksileri:

 • One Click Root internet erişimine ihtiyaç duyar.
 • Reklamlar içerir.
 • Bazı cihazlar One Click Root ile rootlanamaz.

ONE CLICK ROOT İLE TELEFONA ROOT ATMAK

 1. One Click Root apk indirip yükleyin.
 2. Açın ve Root Device butonuna tıklayın.
 3. Şimdi bir uygulama yüklemenizi isteyecektir. Bunu geçin.
 4. Scan Now butonuna tıklayın ve cihazınızın rootlanabilir olup olmadığını kontrol etmesini bekleyin.
 5. Telefonunuz için Rootable yazısı çıkarsa, Root düğmesine dokunun.
 6. Cihazınız başarıyla rootlandı. Yeniden başlatın ve keyfini çıkarın.
GÖZ ATIN  Telefon Numaraları Silindi mi? Kaybolan Rehber Nasıl Geri Getirilir?

 

5- TOWELROOT

Towelroot - En iyi Root Uygulaması

TowelRoot bilgisayar olmadan telefon veya tablet rootlamak için bir başka uygulama. TowelRoot, yeni buluşuyla PC olmadan Android’e root atma yeteneği ile interneti salladı.

Sadece tek bir tıklama ile Android telefonunuzda Superuser erişim elde etmeye hazır mısınız? Samsung ve HTC sahiplerine kötü haber. TowelRoot bu marka telefonlarla uyumlu değildir.

Artıları:

 • Towelroot Android telefonların çoğunu kökler.
 • Süper kullanıcı erişimi elde etmek için güçlü bir yöntem kullanır.
 • Herhangi bir Android akıllı telefon için tek dokunuşla rootlama çözümü.
 • Güvenli ve kolay kullanım.
 • Satın almaya gerek yok.
 • TowelRoot web sitesini kullanarak da telefonlara internetten root atmak mümkün.
 • TowelRoot, PC / bilgisayar olmadan Android’i rootlayabilir.

Eksileri:

 • Samsung ve HTC telefonlardan bazıları TowelRoot ile rootlanamaz.
 • TowelRoot root atmak için internet bağlantısı istiyor.

TOWELROOT İLE TELEFONA ROOT ATMAK

 1. TowelRoot apk indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı aç ve MakeItRain‘e dokunun.
 3. Süper kullanıcı kurulumu için bekleyin.
 4. Artık Android telefonunuz root erişimi kazanacak.

 

6- iROOT UYGULAMASI

iRoot programı full

iRoot, Android için başka basit ama etkili bir uygulama. iRoot uygulaması, içinde birçok özellik ile geliyor. iRoot zamanla bilgisayarsız root atmak için en hızlı uygulamalardan biri oldu. Ancak bazı yararlı özelliklerine rağmen, iRoot içindeki birçok reklam ve ilave programlarla rahatsızlık veriyor.

Eski versiyonlarında iRoot ile ilgili en kötü şey, dilinin Çince olması ve değiştirilememesiydi.. Neyse ki, artık İngilizce menüsüyle birlikte geliyor. Sadece Connect ve sonrasında Root düğmesine basmamız gerekiyor. Sonrasında beklememiz yeterli. iRoot’la ilgili en iyi şey, telefonu bilgisayara bağlamadan rootlamak için herhangi bir araç seti satın almamız gerekmiyor.

İndir – iRoot apk

 

7- ROOT MASTER

root-master-apk

Root Master yeni başlayanlar için en iyi uygulamalardan birisi. Basit kullanıcı arayüzü nedeniyle insanların kalbini kazanıyor. Uygulamada ilave program ve reklam yok. Kullanımı oldukça kolay.

Root Master en temiz root uygulaması. Gezinme menüsünde, üç kısayol var: Share, Feedback, About. Uygulamanın merkezinde, büyük bir daire içinde Start düğmesi bulunuyor. Telefonu bilgisayar olmadan rootlamak için Start düğmesine basmalıyız.

Uygulamayı test ettiğimizde herhangi büyük bir eksi taraf bulamadık. Bu nedenle, basit ve güçlü root uygulaması arayan herkese Root Master’ı tavsiye ediyoruz.

İndir: Master Root apk

 

8- UNIVERSAL ANDROİD ROOT

universal telefon root programı

Günümüzde, en iyi root programı arayan bir çok insan diğer uygulamalar yerine Universal Android Root’u tercih ediyor. Bunun arkasındaki temel neden, Android telefonların çoğunu rootlayabilmesidir.

Universal Android Root, ünlü root apk’larından biridir. Ancak, hala pek çok kişi Universal Android Root ve güçlerinden haberdar değil.

UNIVERSAL ANDROİD ROOT İLE TELEFONA ROOT ATMAK

 1. Universal Android Root apk’sının son sürümünü indirin ve yükleyin.
 2. Play Store’dan SuperSu apk’sı indirin.
 3. Universal Android Root’u açın ve doğru Android sürümünü seçin.
 4. Şimdi Root düğmesine tıklayın ve işlemi tamamlamak için bekleyin.
 5. İşlem tamamlandıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Universal Andrid Root ayrıca telefondan root kaldırma (unroot etme) seçeneğine de sahiptir. Hatta test amacıyla geçici olarak Root yapabilirsiniz.

 

9- BAİDU ROOT

Baidu - Nasıl Root Atılır

Baidu Root da en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve Android kullanıcıları arasında oldukça ünlüdür. Baidu Root, özellikle Çin’de popülerdir.

Baidu Root’un benzersiz olmasını sağlayan etken yüksek olasılıklı root atma kabiliyetidir. Baidu, 6000’den fazla Android telefonu desteklemektedir ve Android 2.2’den Android 4.4’e kadar olan cihazlara Root uygulayabilir. Baidu güvenlidir ve ünlü Çin şirketi Baidu Inc.’in ürünüdür. Baidu’yu kullanarak Android telefonlarınızdan herhangi birini hızlı bir şekilde rootlayabilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki linkten Baidu Root apk’yı indirin. Şimdi kurun ve açın, ardından tamamen yüklenmesini bekleyin. Sadece Root Android butonuna dokunun. SuperSu yüklemek birkaç saniye sürecektir.

Android için en iyi root apk programlarından biri olduğu için Baidu Root uygulamasını kullanabilirsiniz.

İndir: Baidu Root apk

 

10- CF AUTO ROOT

Telefonunuza ilk kez root atacaksanız, CF Auto Root, yeni başlayanlar için en iyi root apk’sıdır. CF Auto Root, Samsung Galaxy telefonlarda çalışır, ancak diğer telefonları da rootlayabilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki linkten CF Auto Root’un son sürümünü indirin. Şimdi açın ve listeden telefonunuzu seçin. Ardından gerekli dosyayı cihaz adınızın yanındaki bağlantıdan indirin.

Bundan sonra dosyayı seçin ve büyük Root düğmesine tıklayın. Artık telefonunuz rootlandı. Yeniden başlatın ve Root’un harika avantajlarından yararlanın.

İndir: CF Auto Root

 

ANDROİD TELEFONUM ROOTLU MU? NASIL KONTROL EDEBİLİRİM?

Android telefonunuzun rootlu olup olmadığından emin değil misiniz? Endişelenmeyin bunu birkaç dokunuşla kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir Android cihazının root durumunu kontrol etmek için kullanışlı bir uygulama var. Bu uygulama cihazın rootlu olup olmadığını çoğu durumda % 100 doğru söyler. Aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Root Checker apk indirin ve yükleyin.
 2. Uygulamayı açın ve Verify Root butonuna basın.
 3. Birkaç dakika bekleyin ve cihazınızı analiz etmesine izin verin.
 4. Uygulamanın üst kısmında yeşil renkli “Congratulations! Root access is properly installed on this device” mesajı görüntülenecektir. Bu yazı telefonunuzun rootlu olduğu anlamına gelir.

Root-Checker

Not: “Congratulations!” ile başlayan mesaj çıkmıyorsa, o zaman android telefonunuz rootlu değildir. Başarılı bir şekilde root atmak için yukarıdaki adımları dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir. Başka bir husus, telefonunuzun bootloader’ı kilitliyse bu Android root uygulamaları çalışmaz. Bu nedenle, rootlama işlemine başlamadan önce bootloader kilidinin açık olduğundan emin olun.

 

SONUÇ:

Son olarak, 3000’e yakın kelimeden oluşan bu kılavuzu tam olarak okuduysanız birçok şey öğrenmişsinizdir. Umarız, şimdi bilgisayar olmadan root atma uygulamalarından birini kullanarak cihazınızı rootlayabilirsiniz.

 


Herhangi bir sorunuz veya öneriniz var mı? Aşağıya yorum yapabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Bilgisayarsız Root Atmak İçin En İyi 11 Android Uygulaması
110 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest