Yakın zamana kadar birçok telefon kullanıcısı yanlışlıkla sildikleri verilerin nasıl kurtarılacağı konusunda araştırma yapmakta ve Telefondan Veri Kurtarma hizmeti almaktaydı. Bu talep, veri kurtarma araçlarına olan ihtiyacı arttırmıştı. Ancak bugünlerde mevcut senaryo tam tersine çevriliyor, insanlar artık Android’deki verileri (fotoğrafları, dosyaları, videoları vb.) kalıcı olarak silmek istiyorlar. Başka bir ifadeyle, kullanıcılar artık hassas bilgiler içeren verilerinin herhangi bir veri kurtarma programı tarafından kurtarılamayacak şekilde silinmesini istiyor. Peki telefondan silinen fotoğrafların hiçbir şekilde geri getirilemeyeceğinden emin olmak mümkün mü?

Aslında bu olgu dünya genelinde meydana gelen veri ihlallerinin boyutu nedeniyle daha çok hissedilir oldu. Bilgisayar korsanları, veri hırsızları, kullanıcının kişisel ve hassas verilerini çalmak için her türlü yolu denemekteler. Bu durum, veri sızdırmasından kurtarabilecek ve kişisel/hassas verilerinizi kalıcı olarak silebilecek bir şey yapmayı gerektiriyor.

 

Telefondan Silinen Dosyaları Kalıcı Olarak Silme

Güvenli veri silme uygulamaları, verileri Android telefonunuzdan kalıcı olarak silinecek şekilde yok eden uygulamalardır. Telefonunuzu başkalarıyla paylaştığınız, kullanmak için verdiğiniz veya belki de Android telefonunuzu sattığınız durumlar olabilir. Önemli dosyalar Android telefondan kalıcı olarak silinmemişse, telefonunuza başkasının eriştiği her türlü durum kişisel bilgilerinize ciddi bir tehdit oluşturabilir.

Android için dosya öğütücü uygulamaları, Android’deki verileri (fotoğraflar, dosyalar, videolar vb.) kalıcı olarak siler ve kapladığı alanın üzerine yazar. Böylece dosyalar güvenli şekilde silinir ve kurtarma araçlarının kurtarması mümkün olmaz.

Bu uygulamalar, Android cihazınızın dahili ve harici hafızasındaki verilerin üzerine yazılan veri temizleme yöntemlerinden yararlanır.

 

Android Kalıcı Veri Silme Programları

Bu makalede, Android cihazlarda olması gereken En İyi Ücretsiz Veri Silme Uygulamaları‘ndan bazılarını listeledik. Bu dosya öğütücü uygulamalarından birini yükleyin ve kimsenin sizi izlemesine izin vermeyin.

 

1. Shreddit – Fotoğrafları Tamamen Silme

Shreddit, gizli verileri Android cihazınızdan etkili bir şekilde silen güvenli veri temizleme uygulamasıdır. Bunu, dosyaları/verileri silerek ve işgal ettiği alanın üzerine yazarak yapar. Veriler, hiçbir kurtarma aracının kurtaramayacağı şekilde silinir.

GÖZ ATIN  Whatsapp Mesajlarını Kalıcı Olarak Silmek

Fotoğrafları Tamamen Silme

Shreddit, Android cihazınızın hem dahili hem de harici deposunda kayıtlı hassas bilgileri silebilir.
Verileri kalıcı olarak silmeye yardımcı olan gelişmiş veri temizleme yöntemlerinden yararlanır. Kullandığı gelişmiş algoritmalardan bazıları İngiliz HMG IS5 (3 geçiş), ABD DoD 5220.22 (3 geçiş), Alman VSITR (7 geçiş), Rus GOST P50739 (2 geçiş), NIST 800-88 (2 geçiş), Sıfır Dolgu , Bir Dolgu (Güvenli Silme), Rastgele Dolgu (Sözde Rastgele Sayılar).

Fotoğrafları tamamen silme programı indirin.

 

2. SDelete – Dosyaları Geri Getirilemeyecek Şekilde Silme

SDelete veya Secure Delete, silmek istediğiniz tüm hassas veya gizli bilgileri kolayca silen harika bir uygulamadır. SDelete bilgileri kalıcı olarak siler ve herhangi bir veri kurtarma programının kurtarmasını imkansız hale getirir.

Dosyalar, veriler, klasörler, fotoğraflar, videolar vb. gibi birden fazla dosya türünün kalıcı olarak silinmesini destekler. Kişisel bilgileri dahili ve harici depolama alanlarından kolayca siler. Sorunsuz ve çok hızlı çalışır.

Dosyaları Geri Getirilemeyecek Şekilde Silme

SDelete tarafından kullanılan farklı veri silme yöntemleri ABD DoD 5220.22-M & NIST 800–88’dir.

Ücretsiz ve Pro versiyonu vardır. SDelete Pro uygulama kilidi, öncelikli destek gibi gelişmiş özelliklerle birlikte gelir ve 1,99 Dolara Play Store’dan indirilebilir.

Dosyaları Geri Getirilemeyecek Şekilde Silme Programını ücretsiz indirin. Pro sürümünden yararlanmak istemeniz durumunda 1,99 Dolara satın alın.

 

3. iShredder 6 – Telefondaki Mesajları Kalıcı Olarak Silme

iShredder 6, tüm kişisel ve hassas verilerinizi kalıcı olarak Android cihazınızdan silmenize yardımcı olan harika bir uygulamadır. Verilerinizi kolayca parçalar ve cep telefonunuzdaki değerli depolama alanlarını boşaltır.

Telefondaki Mesajları Kalıcı Olarak Silme

Gelişmiş algoritmalar ve veri temizleme yöntemleri ile, tüm verilerin kurtarma metotlarını önleyecek şekilde silinmesini sağlar. Telefon önbelleğindeki geçici veriler, SMS, fotoğraf, video, yüz tanıma, Messenger, WhatsApp, Arama kayıtları gibi dosyaların silinmesine imkan tanır.

Kullandığı farklı veri temizleme yöntemleri DoD 5220.22-ME, ABD Hava Kuvvetleri (AFSSI-5020), BSI-2011-VS, ABD Ordusu AR380-19, DoD 5220.22-M ECE, BSI / VS-ITR TL-03423, CSEC’dir. ITSG-06, NATO Standardı, Gutmann, HMG InfoSec No.5, DoD 5220.22 SSD, ProtectStar Gelişmiş Güvenli Silme Algoritması (ASDA 2017) ve diğerleri.

GÖZ ATIN  En Yaygın WhatsApp Sorunları ve Çözümleri

Telefondaki Mesajları Kalıcı Olarak Silme Programı indirin.

 

4. Andro Shredder – Silinen Dosyaları Tamamen Silme Android

Andro Shredder, en çok kullanılan kalıcı veri silme uygulamalarından biridir. Sildiğiniz zaman verilerinize ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Dosyaların kalıcı olarak silindiğini düşünüyor musunuz? Hayır, kullanılan alan diğer bazı veriler tarafından üzerine yazılmadığı sürece, veriler cihazınızda kalır.

Silinen Dosyaları Tamamen Silme Android

Andro Shredder, gelişmiş veri parçalayıcı algoritmalarını kullanarak kişisel verileri silmesini sağlayan ücretsiz veri silme uygulamasıdır.

Şaşırtıcı özelliklerden bazıları zamanlama, silmeden önce dosya önizlemesi, taşınabilir depolama aygıtlarından veri silme vb.

Silinen Dosyaları Tamamen Silme Programı indirin.

 

5. FShred – Telefondaki Boş Alanı Silmek

Telefondaki Boş Alanı Silmek

Android için en iyi dosya parçalayıcı uygulamaları kategorisindeki son uygulama FShred’dir. Bu uygulama, verilerinizin kalıcı olarak silinmesini ve meraklı gözlerden uzak kalmasını sağlar.

FShred, birçok dosya kurtarma uygulamalarıyla test edilmiştir ve hiçbiri silinen verileri kurtaramamıştır. FShred, verilerin kullandığı alanın üzerine en gelişmiş algoritmalarla yazarak bunu mümkün kılar.

Bu harika uygulamayı indirin.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..


Telefondaki fotoğraflar gibi hassas ve kişisel verilerin tehlikeye atılması, hiç kimsenin olmasını istemeyeceği bir şeydir. Bu nedenle, telefonunuzda veri/dosya kalıcı silme programlarından birinin el altında olmasında fayda var. Veri ihlallerinin ne kadar çok insanı mağdur ettiğini görünce, Android cihazlardaki verileri (fotoğrafları, dosyaları, videoları vb.) kalıcı olarak silmek bir zorunluluk haline geldi. Bu açıdan, Android telefondan güvenli veri silme uygulamalarının çok işinize yarayacağına eminiz.

Profesyonel destek için bize ulaşın.

 

Telefondan Fotoğrafları Kalıcı Olarak Silme
21 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest