Android telefon açılmadığında, sorun giderme konusunda kendimizi çok çaresiz hissediyoruz.Bu yazımızda Android telefonun Samsung, LG, General Mobile, Huawei logolarında takılı kalmasının nedenlerini ve ne yapılacağını anlatacağız.

 

Telefon Açılırken Donuyor – Nedenler?

Yazılım Hataları

Android’inin harekete geçmesinin nedenlerinden biri, yazılımda soruna neden olabilecek birçok hata yüzündendir. Bazen Android cihazlar sorunla yazılımdaki bir aksaklık nedeniyle açılmamaya başlayabilir. Yazılım hataları, güncelleme yaparak çözülebilir. Üreticiler güncel hataları ve yazılımdaki sorunları düzeltmek için düzenli olarak yeni güncellemeler geliştirirler.

 

Bozuk Yazılım

Kullanıcılarımızdan bazıları, yazılımla bağlantı kurmaya çalıştıklarında bu sorunla karşılaştıklarını bildirdi. Android yazılımı kolayca değiştirilebilir ve özelleştirilebilir. Cihazlarımızı daha iyi hale getirmek için bu özelleştirmeleri denediğimizde, bir şeylerin yanlış gidebileceği zamanlar oluyor ve bunun sonucunda telefon açılmıyor ya da logoya kadar ilerleyip bir önyükleme döngüsüne takılıp kalıyor. Yani logo ekranında donuyor ya da kapanıp tekrar açılıyor ve aynı şeyi tekrarlamak için kapanıyor.

 

Güncellemeden Sonra Telefon Açılmıyor

Bir yazılım güncellemesi gerektiği gibi bitmiyorsa, önyükleme döngüsünde takılma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Yazılım güncellemesi neticesinde telefonun tam olarak açılmamasına ya da açılış ekranında sıkışmasına neden olabilecek birçok neden vardır. Telefonunuzda güncelleme yaparken bataryasının dolu olması ve telefonun yarıda kapanmadan güncellemeyi tamamlanmasını sağlamak için yeterli bataryaya sahip olması önemlidir. Bazen güncelleme devam ederken ve telefon kapanıp tekrar açılırken takılı kaldığında telefonunuz donabilir.

Android cihazların çoğu, kullanıcıları telefonun güncellenmesinin zaman alacağı konusunda uyarmaktadır. Güncelleme devam ederken telefonun kapatılmamalıdır. Bu yapıldığında, güncellemenin düzgün bitmemesi ve başlatmaya çalıştığınızda telefonunuzun logo üzerinde sıkışması ihtimali vardır.

 

Sorunlu Uygulamalar

Bir uygulama bozulduğunda, cihazınızda bu sorunun meydana geldiğini görebilirsiniz. Müşterilerimizden bazıları, Google Playstore dışından bir uygulamayı indirdiklerinde bu sorunla karşılaştıklarını bildiriyorlar. Birçok uygulamanın, cihazınızın yazılımına zarar verebilecek ve anormal şekilde çalışmasını sağlayabilecek zararlı kodları ve virüsleri vardır. Bu tür sorunları önlemek için, tüm uygulamaların Google Mağazasından indirildiğinden emin olmalısınız ve telefonunuzda virüs saldırılarını önleyebilen veya bulanan uygulamaları etkili bir şekilde tarayabilen güçlü bir virüs koruma programına sahip olmalısınız.

 

Arızalı Hafıza Kart

Üzerinde çok sayıda dosya ve uygulamayı barındıran hafıza kartını gözden kaçırdıysanız, bir hata yapıyor olabilirsiniz. Bazen, hafıza kartı telefon için bir sorun oluşturabilir ve arızalı bir hafıza kartı nedeniyle önyükleme döngüsüne yakalanabilir.

Arızalı Hafıza Kart

 

HATIRLATMA: Sorunu çözmeye başlamadan önce, açılış ekranında kalan telefondan veri kaybetme riskinin farkına varmanızı istiyoruz. Kendi başınıza yapacağınız uğraşlar veya yetkin telefon tamircisine teslim edildiğinde mevcut sorun cihazın içindeki verilerin silinerek çözülmesi ile neticelenebilir.

 

Cep Telefonu Veri Kurtarma

Telefonunuz açılıp kapanıyorsa verileri emniyete almak yani Cep Telefonu Veri Kurtarma ile telefon içerisindeki rehber, sms, fotoğraf, video ve daha birçok bilgiyi yedeklemek gerekir. Bu nedenle, cihazınızı bir bilgisayara bağlamayı deneyin ve bilgisayarın cihazınızı okuyup okumadığını kontrol edin. Cihazınız okunuyorsa, herhangi bir sorun giderme yöntemine geçmeden önce tüm verileri bilgisayara taşımalısınız. Bilgisayar telefonu tanımıyorsa cihaz içerisindeki bilgileri yazılımla okuyup kurtarmak için BEST Veri Kurtarma‘ya başvurun. Çünkü sorunu gidermeye başladığınızda yüksek ihtimalle önemli dosyaları kaybedeceksiniz.

 

Android telefon logoda takılıyor açılmıyor – Ne yapmalı?

1. Çözüm: Soft Reset Atın

Bu sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey, logo ekranında kalan telefonu yeniden başlatmanıza yardımcı olacak soft reset atmaktır. Soft reset, farklı cihazlarda değişiklik gösterir. Genelde güç düğmesini 8 – 10 saniye basılı tutmak gerekir, ancak aynı anda Güç ve Ses Açma düğmesine 8 ila 10 saniye basılı tutmayı gerektiren bazı telefonlar vardır. Telefonunuzun modeline bağlı olarak, bunlardan biri başarılı olabilir.

GÖZ ATIN  iPhone’dan Silinen SMS'ler Nasıl Kurtarılır?

2. Çözüm: Cihazınızı Şarj Edin

Batarya öldüğü için cihazınızın kapanma olasılığı vardır. Bazen, pil göstergesi pilin % 25 dolu olduğunu gösterdiği halde aslında neredeyse boştur. Cihazınızı tamamen kapatın ve şarj edin. Cihazınızın bir süre şarj olmasını ve sonra açmayı deneyin. Cihazınızın tamamen açılıp açılmadığını kontrol edin. Açılırsa zaten sorun çözülmüştür. Şimdi telefonu kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

3. Çözüm: Farklı Bir Şarj Yöntemi Kullanın

Telefonunuzun veya tabletinizin şarj cihazı yardımcı olmuyorsa, bir USB kablosu kullanmayı deneyin ve cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. Telefonu şarj etmek için bir bilgisayar kullanıyorsanız, çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için duvar şarj cihazına geçin. Hiçbir şey olmazsa, mümkünse başka bir cihazı şarj etmeyi deneyin, diğer cihazların şarj olup olmadığını kontrol etmek için aynı şarj cihazını kullanın. Bunu yaparak, sorunun cihazda mı yoksa şarj cihazında mı olduğunu anlayabilirsiniz.

Şarj cihazının çalışıp çalışmadığını test etmek için farklı bir cihazınız yoksa, şarj cihazının veya kablonun zarar görmediğinden emin olun. Hasarlı kablolar, telefonunuzun şarj olmamasının bir nedeni olabilir. Telefonunuzun bataryası bitmişse haliyle cihaz açılmaz.

4. Çözüm: Telefon bataryasını takıp çıkarın veya bataryayı değiştirin.

Telefon açılmıyorsa, cihazın bataryasını çıkarmak denemeye değer (Tabii ki cihazın çıkarılabilir bataryası varsa). Birkaç saniye bekleyin ve sonra bataryayı tekrar takın.

Telefon Bataryasını Çıkarmak

Bataryayı tekrar takmak sorunu çözmediyse ve elinizde başka bir batarya varsa bataryaları değiştirerek telefonun açılıp açılmadığını kontrol edin.

5. Çözüm: Tekrar Güç Düğmesine Basmayı Deneyin

Güç düğmesini kullanmayı zaten denediğinizi biliyoruz. Ancak iki veya üç defadan fazla deneyin. Telefonu şarj ettikten sonra, telefonu açarken kesinlikle bir sorun olduğundan emin olmak için Güç düğmesine birkaç kez basın. Güç düğmesinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Güç düğmesinin bozulması veya belki de gevşemesi sorunun asıl kaynağı olabilir. Güç düğmesi düzgün çalışmıyorsa, telefonun içini kontrol edebilecek bir teknik servise götürün.

Telefon Güç Tuşu Arızalı

6. Çözüm: Önbellek Bölümünü Silin

Telefonunuzun önbellek bölümünü silmek, telefonun kapanmasına neden olabilecek bozuk önbellek dosyalarını kaldırmanıza olanak sağlar. Bozuk önbellek dosyalarının telefonunuzun açılmasına izin vermemesi ihtimali vardır. Bu önbellek dosyaları geçici dosyalardır ve mevcut önbellek dosyalarını sildikten sonra telefon tarafından tekrar oluşturulur. Önbellek bölümünü silmek için, belirli bir tuş bileşimine basarak kurtarma moduna girmeniz gerekir. Kombinasyon bir Android cihazdan diğerine değişir. İşte bazı örnekler:

 • Samsung: Güç düğmesi, Ses Kısma düğmesi, Ana Sayfa düğmesi.
 • LG: Güç düğmesi ve Ses Kısma düğmesi
 • HTC: Sesi Kısma ve Güç düğmesi.

Önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

 1. Samsung telefonlarda Güç düğmesi, Sesi Kısma düğmesi ve Home tuşuna aynı anda basılı tutun.
 2. Android simgesini gördükten sonra Güç düğmesini bırakın, ancak Sistem Kurtarma ekranını görene kadar diğer iki düğmeyi basılı tutun.
 3. Çok seçenekli bir menü göreceksiniz. Wipe Cache Partition yazan seçeneğe gelmek için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 4. Güç düğmesini kullanarak seçeneği seçtiğinizde önbellek bölümünü silme işlemi başlayacaktır.

Telefon Önbelleğini Silmek

Tamamlandığında, telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılır ve yeni önbellek dosyaları telefonunuz tarafından oluşturulur. İşlemin tamamını başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsanız ve telefonunuz açılıyorsa, sorun çözülmüş demektir. Ancak Samsung Galaxy cihazınız önbellek bölümünü sildikten sonra bile açılmaz veya şarj olmazsa, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz.

7. Çözüm: Üreticiye Özel PC Suite’i Kullanma

Bu sorunla karşılaştığınızda cihazınızı bilgisayara bağlayarak üreticiye özel PC Suite kullanmayı denemek akıllıca olacaktır. Akıllı telefonların tüm modellerinin hepsine ait ayrı bir PC Suite’i bulunmaktadır. Telefonun üreticisine bağlı olarak PC Suite adı değişmektedir. Örneğin, Samsung akıllı telefonlar için Samsung Smart Switch, Huawei telefonlar için HiSuite programları kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

GÖZ ATIN  Bilgisayarsız Root Atmak İçin En İyi 11 Android Uygulaması

PC Suite yardımı ile veri aktarma, cihazı bağlı olduğu bilgisayarla senkronize etme ve yedekleme oluşturma gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Android telefon önyükleme ekranında takılı kaldığında, bilgisayara bağlayarak tüm verileri program aracılığı ile aktarın. Sonrasında telefonunuzu PC Suite yardımı ile güncelleyebilirsiniz. Telefonunuz açılırsa veya bir iki dakika sonra tekrar kapanırsa güncellemenin tamamlanmasını bekleyin. Güncellemeyi tamamlayabilmesi halinde telefonun sorunsuz şekilde yeniden başlatılması gerekir.

8. Çözüm: Telefonu Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri size yardımcı olamadığında, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünün. Cihazı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde, cihazınızı kutudan çıkarıldığındaki ilk durumuna gelir. Tüm verilerin silinmesine sebep olur ve tüm üçüncü taraf uygulamaları cihazınızdan kaldırır. Telefonunuzun açılmamasının sebebi uygulamalardan biri ise, sıfırlama işlemi bunu düzeltecektir. Sıfırlama işlemini cihazın içinden yapamayacağınız için, bilgisayarınız cihazınızı okuyabiliyorsa, tüm verileri bilgisayarınıza aktardığınızdan emin olun. Ancak, bilgisayarınız cihazı okumuyorsa ve telefonda değerli bilgileriniz varsa veri kurtarma hizmeti için bizimle iletişime geçin.

 

Açılmayan Telefonu Sıfırlamak

 1. Güç tuşuna uzun süre basarak cihazınızı kapatın.
 2. Önceki çözümde bahsettiğimiz gibi belirli bir tuş kombinasyonuna basarak kurtarma moduna girin.
 3. Samsung telefon kullanıyorsanız Güç, Home ve Ses Kısma Tuşlarına basılı tutun. Ekranda Android logosu göründüğünde Güç düğmesini bırakın ve cihazınızın ekranında Recover Menu görene kadar diğer iki tuşa basmaya devam edin.
 4. Menüdeki Wipe Data/Factory Reset seçeneğini gelmek için Sesi Kısma tuşunu kullanın.
 5. Şimdi Güç tuşu yardımı ile seçeneğinizi onaylayın.
 6. Telefonun fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin tamamlamasını bekleyin. Kullandığınız telefon veya tablet sıfırlandıktan sonra, otomatik olarak yeniden başlatılır. Başarıyla başlatılır ve sorunsuz açılırsa, artık telefonunuzu kullanabileceksiniz.

Daha önce bir yedekleme oluşturduysanız, şimdi yedeği geri yükleyebilir ve cihazınızı kaldığınız yerden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fabrika ayarlarına sıfırlama cihazınızı açmazsa ve fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra bile telefonunuz açılmazsa veya cihazınızı sıfırlayamazsanız, sorunu kontrol edebilecek bir uzmana götürmeyi düşünmelisiniz.

 

Açılış ekranında kalan Android telefonu düzeltmek: Samsung Galaxy S, Galaxy Not, LG G, HTC, Huawei ve Diğer Android Cihazlar

Okurlarımızdan bazıları, Android’lerinde önyükleme sorunlarına yönelik çözümler istiyorlar. Üzerinde hiçbir şey yapamayacağınız bir akıllı telefonla takılıp kaldığınız sorunlardan biri çünkü başlamıyor bile. Bu sorun, en sinir bozucu Android sorunlarından biri haline geliyor ve çözülmesi oldukça güçleşebilir çünkü açılmayan bir telefonda çalışacaksınız. Cihazınızın Sistem Ayarlarına erişiminiz yok. Android açılış sorunları şöyle özetleyebiliriz.

Androidinizde önyükleme sorunları olduğunda, aşağıdakilerden biri olabilir:

 • Telefon hiç açılmıyor, cihazı bir şarj cihazına bağladığınızda şarj olmuyor ancak bir bilgisayara bağladığınızda bilgisayarınız tarafından algılanıyor.
 • Telefon başlatılamıyor ancak şarj cihazına bağlandığında şarj oluyor.
 • Telefon Samsung yazısında kalıyor açılmıyor. Sonra otomatik olarak kapanıyor.
 • Açılış ekranında hata mesajı çıkıyor ve telefon açılmıyor.

 

Profesyonel Veri Kurtarma yardımı alın

Yukarıdaki tüm önerileri uyguladıktan sonra telefonun açılmaması durumunda, teknik destek alın. Kendi başınıza bundan daha iyisini yapmak mümkün değil.

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaştığınızda bizimle iletişime geçin. Android telefondan veri kurtarma için birçok çözüm sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, Fiyat Teklif Formu‘nu doldurarak süreci başlatın. Hızlı bir şekilde yanıt vermeyi garanti ediyor ve taleplerinizi imkanlar ölçüsünde en hızlı şekilde karşılamak için gayret sarfediyoruz.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..


Bu yazıyı yararlı bulduysanız, lütfen Rating kısmından puan verin.

 

Telefon Samsung Yazısında Kalıyor Açılmıyor
8 kişi oy verdi. Ortalama puan 5

Pin It on Pinterest