İşte android cihazınızı rootlamanın farklı yolları. Telefonunuza root attıktan sonra tüm dosyalara Erişme, Değiştirme, Kişiselleştirme gibi birçok birçok fonksiyonu istediğiniz şekilde yapın.

 

Android rootlama, Android mobil işletim sistemini çalıştıran telefonlar, tabletler ve diğer cihazların kullanıcılarının sistemde tam kontrol ve yetkiye sahip olmasına izin vermek için yapılan işlemdir.

Bir Android akıllı telefonu rootladığınızda, telefonun yöneticisi olarak hareket edebilirsiniz. Android’i rootlamak size cihazınızın işletim sistemini tamamen kaldırma ve değiştirme imkanı verir.

Root yapmak, yalnızca Pil ömrü ve Performansı artırmakla kalmaz, aynı zamanda mevcut Android sürümünüzü gayri resmi olarak Yükseltme seçeneği de sunar. Telefonu rootlamanın birçok faydası vardır:

 1.  Telefonunuzun hızını ve Pil Ömrünü artıracaktır.
 2.  Sistem Uygulamaları gibi kurulu gelen yazılımları kaldırabilirsiniz.
 3.  Arka planda çalışarak RAM ve pilinizi tüketmeye devam eden uygulamaları yok edebilirsiniz. Bunlar, sistem kaynaklarını aşırı tüketen ve  tükettiği  kaynağa oranla faydası az olan yazılımlardır.
 4.  Telefonunuzu istediğiniz gibi kurcalayabilirsiniz: Video akış hızını artırın, Wi-fi Hızını Artırın, SIM’i algılama hızı arttırın, SD okuma/yazma hızını artırın.
 5.  Son olarak, cihazınıza gerçekten sahip olup istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

ROOTLAMA HAKKINDA HIZLI BİLGİLER

 • Veri kaybı olmaz: Kişileriniz, resimleriniz, videolarınız vb gibi Android telefon verileriniz bundan etkilenmez.
 • Garanti bozulur: Root attıktan sonra telefon garantisi geçersiz hale gelebilir.
 • Root nasıl geri alınır: Telefonda root kaldırmak için, cihazınızda Kinguser’i açın Ayarlar> Remove Root Permission’ı seçerek izinleri kaldırın.

Kingo ROOT Kullanımı

Kingo ROOT, Windows Bilgisayarında çalışmak üzere tasarlanmış tek tuşla çalışan Root aracıdır. Herhangi bir Android Smartphone’u, tek bir tıklamayla, yüksek başarı oranıyla rootlamaya yardımcı olur. Piyasada bulunan en iyi Android root programıdır. İşlem yapabildiği cihaz sayısını artırmak için üzerinde çalışan geliştiricileri olan ve sık sık güncellemesi yayınlanan bir root programıdır.

GÖZ ATIN  Telefonun Root’lu Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Başarı Oranı: % 90-95 (Başarı oranı, uygulamanın piyasada bulunan cihazlardan ne kadarına root yapabileceğini göstermektedir.)

Önlem: Önce bilgisayarınızdaki Antivirüs programını devre dışı bırakın ve ardından adımları takip edin.

 

Telefona Nasıl Root Atılır?

 1. Telefonu bilgisayara bağlamadan önce Android akıllı telefonunuzda USB Hata Ayıklama Modu‘nu etkinleştirin. USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için öncelikle Telefonunuzun Geliştirici Seçenekleri’ni açmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıda belirtilen yolu takip edin.
 2. Geliştirici Seçeneği, Android 4.2.2 ve üstünde gizlidir. Bu seçeneği göstermek için Ayarlar > Telefon hakkında> Yapım Numarası’na gidin.  Telefonda, Geliştirici olduğunuza dair bildirim görene kadar peş peşe 7 defa dokunun.
 3. Artık Geliştirici Seçenekleri açıldığına göre Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> USB Hata Ayıklama> Etkinleştir işlemlerini yapın.
 4. Şimdi telefonu PC’ye bağlayabilirsiniz.
 5. Kingo Root programını indirin ve Windows PC’nize kurun.
 6. Windows PC’nize Kingo Root’u kurduktan sonra buna benzer bir pencere göreceksiniz.

 

kingo-root-programi

 

 1. Akıllı telefonunuzu bilgisayara başarıyla bağladığınızda, Kingo Root cihazınızı otomatik olarak tespit edecektir.
 2. Şimdi, rootlama işlemine başlamak için ‘Root’ butonuna tıklayın.

 

kingo-root-kullanimi

 

 1. Kingo Root telefonunuzu otomatik olarak rootlar ve SuperSU’yu yükler.
 2. Android Cihazınız rootlandığından emin olmak için telefonunuzda ‘SuperSU’ adlı bir uygulama olup olmadığını kontrol edin. Varsa tebrikler, Android cihazınızı başarılı bir şekilde rootladınız demektir.
 3. Play Store’dan Root Checker Uygulamasını indirip yükleyerek başarıyla root attığınızı kontrol edebilirsiniz.

 

Umarız bu yazı telefonunuzu rootlamada yardımcı olmuştur. Makaleye alt taraftaki Rating kısmından puan vermeyi unutmayın.


Android Veri Kurtarma ihtiyaçlarınız için size destek sağlamaktan memnuniyet duyarız.

Bize e-posta veya telefonla ulaşabilirsiniz. En uygun fiyat tekliflerini almak için tıklayın.

Best Veri Kurtarma Merkezi

Biz “Kurtarılamaz” Demedikçe Hiçbir Veri Kurtarılamaz Değildir..

Tek Tıkla Herhangi Bir Android Cihaza Nasıl Root Atılır?
76 kişi oy verdi. Ortalama puan 5
GÖZ ATIN  Android Akıllı Telefon Nasıl Yedeklenir?

Pin It on Pinterest